Przejdź do menu Przejdź do treści Przejdź do stopki

Wszystkie drogi prowadzą do... muzeum - cykliczne oprowadzania tematyczne i warsztaty dla Seniorów

1 lutego 2024 Wydarzenie
BRAK WOLNYCH MIEJSC NA WARSZTATY TWÓRCZE. Zapraszamy serdecznie Seniorów na kolejne wydarzenie w ramach cyklu "Wszystkie drogi prowadzą do...muzeum - oprowadzania, warsztaty twórcze". Tym razem, już tradycyjnie w pierwszy czwartek miesiąca o godzinie 10:00, spotkajmy się w Galerii Muzeum Śląska Opolskiego przy ul. Ozimskiej 10 na oprowadzaniu kuratorskim po wystawie czasowej zatytułowanej „Janusz Lewandowski. Malarstwo" i warsztatach twórczych.

logo wydarzeniaData: 1.02.2024
Godzina: 10:00
Miejsce: Galeria Muzeum Śląska Opolskiego, ul. Ozimska 10
Prowadzące:
Patrycja Farys-Kawalec - kuratorka wystawy, Dział Sztuki w MŚO
Agnieszka Błażuk-Dworakowska - Dział Edukacji Muzealnej
Czas: 90 min.

Wstęp wolny
Rezerwacja telefoniczna: 77 443 17 54 (Kasa Muzeum wt - nd)
Koordynatorka, autorka cyklu: Agnieszka Błażuk-Dworakowska, Działu Edukacji Muzealnej, tel. 77 4431 7 57

W pierwszej części wydarzenia, przy aromatycznej herbacie i kawie, będziemy mieli okazję porozmawiać z kuratorką wystawy, Patrycją Farys-Kawalec z Działu Sztuki w MŚO. Wspólnie zgłębimy tajniki malarstwa Janusza Lewandowskiego, a także poznacie aspekty związane z Nagrodą im. Jana Cybisa. Ekspozycja „Janusz Lewandowski. Malarstwo" została przygotowana w ramach prestiżowego cyklu Laureaci Nagrody im. Jana Cybisa.

Po oprowadzaniu, pragniemy zaprosić Państwa do udziału w inspirujących warsztatach twórczych pt. „Farby.LOGO WYDARZENIA Słowa. Emocje". Liczba miejsc jest ograniczona, dlatego serdecznie zachęcamy do dokonania telefonicznej rezerwacji . Uczestnictwo w wydarzeniu jest bezpłatne, a atmosfera sprzyjająca doświadczaniu sztuki i własnej twórczości.

Inspiracją do naszych działań twórczych będą nie tylko obrazy, ale i fragmenty dzieł literackich. Będziecie mieli okazję eksperymentować z farbami, słowami i emocjami, tworząc własne unikalne dzieła.

Doświadczenie sztuki przez pryzmat różnych form wyrazu oraz możliwość tworzenia własnych dzieł stanowią niezwykłą okazję do rozwijania pasji i wyrażania siebie. „Nie każdy może być wielkim artystą. Ale wielki artysta może objawić się w każdym.” 

Zachęcamy do wzięcia udziału w naszym wyjątkowym wydarzeniu, które połączy fascynację sztuką z radością tworzenia.


Zobacz inne aktualności

Sobotnie pogotowie twórcze - zajęcia dla dzieci: „Daj kurze grzędę… ”

Już 23.03.2024 z radością zapraszamy dzieci w wieku 5+ na kolejne spotkanie w ramach cyklu „Sobotnie pogotowie twórcze”! W tym przyjaznym i inspirującym środowisku nie tylko odkrywamy tajemnice sztuki, ale również zgłębiamy historię naszego regionu poprzez eksplorację zbiorów muzealnych. Razem spędzamy czas kreatywnie, rozwijając naszą wyobraźnię i umiejętności, inspirując się bogatym dziedzictwem kulturowym naszego regionu.

Zobacz

Sobotnie pogotowie twórcze - zajęcia dla dzieci: „Wiosenne dekorowanie parapetów ”

Zapraszamy na „Sobotnie pogotowie twórcze” i „Wiosenne dekorowanie parapetów”! Początek marca to doskonały moment na odświeżenie wnętrz i stworzenie atmosfery gotowej na nadejście wiosny, dzięki własnoręcznie wykonanym dekoracjom. Już teraz możemy zacząć przygotowania, aby nasze wnętrza emanowały świeżością i kolorami wiosennymi.

Zobacz

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich - zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.