Wszystkie drogi prowadzą do... muzeum - cykliczne oprowadzania tematyczne i warsztaty dla Seniorów

1 lutego 2024 Wydarzenie
BRAK WOLNYCH MIEJSC NA WARSZTATY TWÓRCZE. Zapraszamy serdecznie Seniorów na kolejne wydarzenie w ramach cyklu "Wszystkie drogi prowadzą do...muzeum - oprowadzania, warsztaty twórcze". Tym razem, już tradycyjnie w pierwszy czwartek miesiąca o godzinie 10:00, spotkajmy się w Galerii Muzeum Śląska Opolskiego przy ul. Ozimskiej 10 na oprowadzaniu kuratorskim po wystawie czasowej zatytułowanej „Janusz Lewandowski. Malarstwo" i warsztatach twórczych.

logo wydarzeniaData: 1.02.2024
Godzina: 10:00
Miejsce: Galeria Muzeum Śląska Opolskiego, ul. Ozimska 10
Prowadzące:
Patrycja Farys-Kawalec - kuratorka wystawy, Dział Sztuki w MŚO
Agnieszka Błażuk-Dworakowska - Dział Edukacji Muzealnej
Czas: 90 min.

Rezerwacja telefoniczna: 77 443 17 54 (Kasa Muzeum wt - nd)
Koordynatorka, autorka cyklu: Agnieszka Błażuk-Dworakowska, Działu Edukacji Muzealnej, tel. 77 4431 7 57

W pierwszej części wydarzenia, przy aromatycznej herbacie i kawie, będziemy mieli okazję porozmawiać z kuratorką wystawy, Patrycją Farys-Kawalec z Działu Sztuki w MŚO. Wspólnie zgłębimy tajniki malarstwa Janusza Lewandowskiego, a także poznacie aspekty związane z Nagrodą im. Jana Cybisa. Ekspozycja „Janusz Lewandowski. Malarstwo" została przygotowana w ramach prestiżowego cyklu Laureaci Nagrody im. Jana Cybisa.

Po oprowadzaniu, pragniemy zaprosić Państwa do udziału w inspirujących warsztatach twórczych pt. „Farby.LOGO WYDARZENIA Słowa. Emocje". Liczba miejsc jest ograniczona, dlatego serdecznie zachęcamy do dokonania telefonicznej rezerwacji . Uczestnictwo w wydarzeniu jest bezpłatne, a atmosfera sprzyjająca doświadczaniu sztuki i własnej twórczości.

Inspiracją do naszych działań twórczych będą nie tylko obrazy, ale i fragmenty dzieł literackich. Będziecie mieli okazję eksperymentować z farbami, słowami i emocjami, tworząc własne unikalne dzieła.

Doświadczenie sztuki przez pryzmat różnych form wyrazu oraz możliwość tworzenia własnych dzieł stanowią niezwykłą okazję do rozwijania pasji i wyrażania siebie. „Nie każdy może być wielkim artystą. Ale wielki artysta może objawić się w każdym.”

Zachęcamy do wzięcia udziału w naszym wyjątkowym wydarzeniu, które połączy fascynację sztuką z radością tworzenia.

Zobacz inne aktualności

Sobotnie pogotowie twórcze - zajęcia dla dzieci: „Daj kurze grzędę… ”

Już 23.03.2024 z radością zapraszamy dzieci w wieku 5+ na kolejne spotkanie w ramach cyklu „Sobotnie pogotowie twórcze”! W tym przyjaznym i inspirującym środowisku nie tylko odkrywamy tajemnice sztuki, ale również zgłębiamy historię naszego regionu poprzez eksplorację zbiorów muzealnych. Razem spędzamy czas kreatywnie, rozwijając naszą wyobraźnię i umiejętności, inspirując się bogatym dziedzictwem kulturowym naszego regionu.

Zobacz

Sobotnie pogotowie twórcze - zajęcia dla dzieci: „Wiosenne dekorowanie parapetów ”

Zapraszamy na „Sobotnie pogotowie twórcze” i „Wiosenne dekorowanie parapetów”! Początek marca to doskonały moment na odświeżenie wnętrz i stworzenie atmosfery gotowej na nadejście wiosny, dzięki własnoręcznie wykonanym dekoracjom. Już teraz możemy zacząć przygotowania, aby nasze wnętrza emanowały świeżością i kolorami wiosennymi.

Zobacz