Przejdź do menu Przejdź do treści Przejdź do stopki

Wszystkie drogi prowadzą do... muzeum - cykliczne oprowadzania i warsztaty dla Seniorów

7 listopada 2024 Wydarzenie
Zapraszamy Seniorów na kolejne spotkanie z cyklu "Wszystkie drogi prowadzą do... Muzeum", które odbędzie się 7 listopada 2024 r. o godz. 10:00. Tym razem Seniorzy wyruszą w niezwykłą podróż po naszej czasowej wystawie archeologicznej. Na uczestnikow spotkania czeka także wyjątkowa niespodzianka!

fotografia ze zbiorów Działu Archeologicznego MŚOTermin: 7 listopada 2024
Czas: 10:00 - 11:30
Tytuł spotkania: Oprowadzanie tematyczne - Odkrywcy, badacze, prehistorycy. Z dziejów archeologii na Górnym Śląsku
Prowadząca: Ewa Matuszczyk, kierownik Działu Archeologicznego
Koszt: wstęp wolny
Miejsce: Główny gmach Muzeum Śląska Opolskiego, ul. Mały Rynek 7

Uwaga: oprowadzanie po Wystawa na poziomie -1, brak windy

Zapraszamy na listopadowe spotkanie z cyklu "Wszystkie drogi prowadzą do... Muzeum". Tym razem Seniorzy zostaną zaproszeni na zwiedzanie czasowej wystawy archeologicznej "Odkrywcy, badacze, prehistorycy. Z dziejów archeologii na Górnym Śląsku". Pani Ewa Matuszczyk opowie o pasji i pracy archeologów-amatorów i profesjonalnych badaczy, którzy kształtowali rozwój tej dziedziny na Górnym Śląsku. Na wystawie można zobaczyć unikalne zabytki, archiwalne plany i ryciny, a także "Przedhistoryczną mapę Śląska" z 1878 roku.

Pierwsze 15 osób otrzyma bilet na popołudniowy koncert (godz. 17:00) Męskiego Zespołu Camerton "Lata dwudzieste, lata trzydzieste".

---------------

O cyklu Wszystkie drogi prowadzą do... Muzeum: Ideą naszego cyklu jest aktywizacja osób w wieku 60+, dlatego też serdecznie zapraszamy wszystkich seniorów do udziału w naszych spotkaniach. Chcemy pokazać Państwu bogactwo historii naszego regionu oraz umożliwić poznanie różnorodnych miejsc i wydarzeń, które miały istotne znaczenie dla lokalnej społeczności.

Pragniemy również podkreślić, że tematyka naszych spotkań jest bardzo zróżnicowana i inspiruje się różnorodnymi elementami naszego dziedzictwa kulturowego. Każde spotkanie może być zainspirowane nową wystawą, lokalnymi zwyczajami, tradycjami lub muzealnymi eksponatami. Planujemy również zmieniać lokalizację naszych spotkań, aby umożliwić Państwu poznanie wszystkich naszych obiektów muzealnych.

Oprac. Agnieszka Błażuk-Dworakowska

Zobacz inne aktualności

Warsztaty fotograficzne – Paweł Sokołowski: „Technika szlachetna XIX wieku: Mokry Kolodion”

Chciałbyś przenieść się do XIX wieku i poznać tajniki jednej z najstarszych technik fotograficznych? Mokry kolodion to proces, który pozwala tworzyć niezwykle piękne, klimatyczne zdjęcia, pełne detali i unikalnych efektów. Warsztaty prowadzone przez Pawła Sokołowskiego to doskonała okazja, aby poznać tę technikę od podstaw, niezależnie od wcześniejszego doświadczenia w fotografii.

Zobacz

Szkolenie dla pracowników Instytucji Kultury: : „Kultura w ruchu. Tworzenie rolki do mediów społecznościowych” – Alicja Szulc-Rodziewicz

Jeśli Twoja Instytucja Kultury pragnie efektywnie promować swoją działalność w mediach społecznościowych, te warsztaty są dla Ciebie. Szkolenie poprowadzi Alicja Szulc-Rodziewicz, ekspertka w zakresie edukacji medialnej i cyfrowej, która pokaże, jak tworzyć profesjonalne rolki i krótkie filmy wideo. Udział bezpłatny, liczba miejsc ograniczona.

Zobacz

Warsztaty twórcze dla dzieci: Eko-biżuteria – kreatywne tworzenie z papierowej wikliny

Zapraszamy już 23.11.2023 o godz. 12:00 dzieci wraz z opiekunami, na sobotnie warsztaty w muzealnej Strefie Kreatywnej i Selfie, podczas których damy drugie życie papierowi, tworząc unikatową biżuterię z papierowej wikliny. Czy wiecie, że biżuteria od wieków pełniła różne role – była symbolem statusu, ochrony i piękna? Dawniej nosili ją zarówno mężczyźni, jak i kobiety, a tworzona była z naturalnych materiałów. Przyjdź i stwórz własne arcydzieło!

Zobacz

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich - zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.