Przejdź do menu Przejdź do treści Przejdź do stopki

Wszystkie drogi prowadzą do... muzeum - cykliczne oprowadzania tematyczne i warsztaty dla Seniorów - 6.06.2024

6 czerwca 2024 Wydarzenie
Zapraszamy na ostatnie przed przerwą wakacyjną wydarzenie z cyklu „Wszystkie drogi prowadzą do... muzeum - oprowadzania, warsztaty dla Seniorów". Spotkanie odbędzie się 6 czerwca i będzie składało się z dwóch części: Oprowadzanie kuratorskie po wystawie czasowej „Solenie kury. Wieś widziana oczami Eugeniusza Mazura”. Warsztat twórczy „Sztuka przestrzeni: drewno, kwiaty, inspiracja”. Liczba miejsc na część warsztatową ograniczona, obowiązują zapisy telefoniczne do 2.06.2024. Udział bezpłatny.

logo wydarzeniaTermin: 6.06.2024 (czwartek)
Godzina: 10:00
Temat:
- Oprowadzanie kuratorskie po wystawie czasowej Solenie kury. Wieś widziana oczami Eugeniusza Mazura
Prowadzący: Piotr Grzelak, kierownik Działu Etnograficznego
- Warsztaty twórcze: Sztuka przestrzeni: drewno, kwiaty, inspiracja
Prowadząca: Agnieszka Błażuk-Dworakowska, Dział Edukacji Muzealnej, koordynatorka cyklu
Miejsce: główny gmach Muzeum Śląska Opolskiego, Mały Rynek 7
Wstęp wolny
Liczba uczestników ograniczona, obowiązuje rezerwacja telefoniczna na część warsztatową: 77 443 17 54 (Kasa Muzeum wt - nd). W poniedziałki rezerwacja pod nr tel. 77 443 17 57 lub e-mail edukacja@muzeum.opole.pl
Zapisy przyjmujemy wyłącznie do 2.06.2024!


Opis pierwszej części spotkania. Oprowadzanie kuratorskie po wystawie czasowej pt. „Solenie kury. Wieś widziana oczami Eugeniusza Mazura”:
W pierwszej części wydarzenia, Piotr Grzelak, kierownik Działu Etnograficznego, oprowadzi uczestników spotkania po niezwykłej wystawie „Solenie kury. Wieś widziana oczami Eugeniusza Mazura". Wystawa ta jest unikalnym spojrzeniem na życie polskiej wsi, pełne tradycji, obyczajów i codziennych rytuałów. Piotr Grzelak podzieli się swoją wiedzą i pasją, przybliżając nam kontekst kulturowy prac Mazura oraz ich znaczenie dla zrozumienia naszej historii i tożsamości.

Opis drugiej części spotkania. Warsztat twórczy pt. „Sztuka przestrzeni: drewno, kwiaty, inspiracja":

W drugiej części spotkania, Agnieszka Błażuk-Dworakowska z Działu Edukacji Muzealnej poprowadzi warsztat twórczy, podczas którego pokaże, jak drewniana deska do krojenia może stać się bazą do niezwykłych dekoracji. W trakcie warsztatów będziemy korzystać z farb i suszonych kwiatów, aby stworzyć unikalne, artystyczne kompozycje. To doskonała okazja do rozwinięcia swoich umiejętności manualnych, a także do czerpania radości z twórczego działania.
Liczba uczestników warsztatów ograniczona, obowiązuje rezerwacja telefoniczna: KASA MUZEUM tel.77 44 31 754 (wtorek- niedziela, w godzinach pracy głównego gmachu MŚO) – zapisy przyjmujemy wyłącznie do 2.06.2024

--------------------
Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom cyklu za udział w wydarzeniach od września 2023 do czerwca 2024. Wasza żądza wiedzy i twórczego spędzania czasu jest dla nas ogromną inspiracją. Jesteście wzorem dla młodego pokolenia.
Na kolejne spotkanie zapraszamy 5 września 2024.


Oprac. Agnieszka Błażuk-Dworakowska

Zobacz inne aktualności

Warsztaty fotograficzne – Paweł Sokołowski: „Technika szlachetna XIX wieku: Mokry Kolodion”

Chciałbyś przenieść się do XIX wieku i poznać tajniki jednej z najstarszych technik fotograficznych? Mokry kolodion to proces, który pozwala tworzyć niezwykle piękne, klimatyczne zdjęcia, pełne detali i unikalnych efektów. Warsztaty prowadzone przez Pawła Sokołowskiego to doskonała okazja, aby poznać tę technikę od podstaw, niezależnie od wcześniejszego doświadczenia w fotografii.

Zobacz

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich - zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.