Wręczenie nagród i otwarcie wystawy pokonkursowej: Międzyszkolny Konkurs Pięknego Pisania Kaligrafek

19 czerwca 2022 Wydarzenie
Organizatorzy Międzyszkolnego Konkursu Pięknego Pisania Kaligrafek: Publiczna Szkoła Podstawowa nr 21 w Opolu, Muzeum Śląska Opolskiego w Opolu zapraszają na uroczyste wręczenie nagród oraz otwarcie wystawy pokonkursowej, dnia 21.06.2022 roku o godz. 10:00, Gmach główny Muzeum Śląska Opolskiego, Sala odczytowa.

Dnia 17.06.2022 Komisja Konkursowa w składzie:

Aleksandra Mazur -Leśniańska - przewodnicząca
Joanna Kot - PSP 21
Anna Borkowska - PSP 21
Agata Skotnicka-Husiak - PSP 21
Izabela Jasińska - Muzeum Śląska Opolskiego

spośród nadesłanych prac konkursowych, wyłoniła zwycięzców w czterech kategoriach wiekowych: klasa I, klas II, klasa III, klasa IV-VI.

Lista zwycięzców została ogłoszona 21.06.2022 o godz. 10:00 w Muzeum Śląska Opolskiego, ul. Mały Rynek 7:

Kategoria klasy I

Wojciech Gębczak - PSP 8
Mirosław Garbowski - PSP 30
Jagoda Skrzypulec - PSP 20

Prace laureatów konkursu biorą udział w wystawie pokonkursowej w terminie 21.06.2022 - 10.07.2022, miejsce ekspozycji Sala odczytowa Muzeum Śląska Opolskiego w Opolu, ul. Mały Rynek 7.

Zapraszamy serdecznie do odwiedzenia wystawy pokonkursowej i naszych stałych i czasowych ekspozycji.

Cel konkursu:

1. Propagowanie wśród dzieci umiejętności kształtnego i pięknego pisania piórem wiecznym.
2. Uwrażliwienie na walory estetyczne pisma.
3. Rozwijanie zainteresowań i talentów

Dni Otwarte Funduszy Europejskich - warsztaty, oprowadzanie po wystawie czasowej

Zapraszamy do udziału w dwudniowym wydarzeniu, organizowanym przez nasze muzeum w ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich! Grupy szkolne mogą wziąć udział w warsztatach „Europa na sportowo”, aby odkryć tajemnice europejskiego sportu. Dla osób indywidualnych przygotowaliśmy warsztaty „Zielniki podróżników. Odkrywając tajemnice przyrody Europy”. Wszyscy zainteresowani mogą także wziąć udział w rodzinnym oprowadzaniu po wystawie „Obcy wśród nas”, zgłębiając historię i fascynujące oblicza natury. Dołącz do naszej podróży po Europejskim dziedzictwie!