Przejdź do menu Przejdź do treści Przejdź do stopki

WIOSNA wKOŁO, warsztaty plastyczno-florystyczne z cyklu „Muzeum na zielono” - 3.04.2022 r. (niedziela), godz.15:00

26 marca 2022 Edukacja
Zapraszamy na warsztaty plastyczno-florystyczne z cyklu „Muzeum na zielono”.

W jaki sposób artyści widzą wiosnę? Czy wiosenne porządki mogą być również inspiracją do działań plastycznych? Czy zestawiając ze sobą przedmioty, elementy, tworzywa na pozór „nieartystyczne” – znalezione w ogrodzie lub w domu – można stworzyć pracę artystyczną?

Podczas zajęć porozmawiamy o tym, czym jest kolaż i jak odróżnić go od asamblażu? „Wiosna” – praca Zygberta Porady (ur. 1940), artysty urodzonego w Gogolinie, stanie się naszą przestrzenią poszukiwań pomysłów na skonstruowanie pracy o tematyce wiosennej/wielkanocnej z elementów organicznych, materiału roślinnego i przedmiotów pochodzących z odzysku. Bazą do wykonania przestrzennych prac będą drewniane obręcze.

O cyklu: “Muzeum na zielono” to zajęcia teoretyczno-warsztatowe dla miłośników sztuki i roślin: rozmawiamy o motywach w sztuce zaczerpniętych z natury i tworzymy, bazując na naturalnych materiałach - roślinnych, ekologicznych, pochodzących z recyklingu. W duchu idei upcyklingu – staramy się nadawać przedmiotom drugie życie. To jednocześnie spotkania, podczas których inspiracji poszukujemy wśród eksponatów ze zbiorów Muzeum Śląska Opolskiego, stosujemy także rozmaite techniki plastyczne, artystyczne, rękodzielnicze.

Czasem używamy narzędzi wymagających precyzji, np. sekatorów, noży, dlatego szczególnie zapraszamy młodzież (12+) i osoby dorosłe. 

Termin: niedziela, 03.04.2021, godz. 15.00

Miejsce: gmach główny Muzeum Śląska Opolskiego, Mały Rynek 7

Czas trwania zajęć: od 60 do 90 min., liczba miejsc ograniczona (10 osób)

Warunek uczestnictwa:

  •  rezerwacje telefoniczna:
    - Dział Edukacji Muzealnej: tel. 77 44 31 761, (od poniedziałku do piątku w godz. od 7.30 do 15.00.),
    - kasa muzealna  tel. 77 44 31 754 (od wtorku do piątku w godz. 14:30 - 16:45; sobota - niedziela w godz. 9:30 - 16:45) 
  • wiek 12+

Koszt: 10 zł od osoby,


Zachęcamy do obserwowania nas na Facebook Muzeum Śląska Opolskiego (MuzeumOpole)

Zobacz inne aktualności

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich - zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.