Przejdź do menu Przejdź do treści Przejdź do stopki

"Wiosna w betonie" - warsztaty plastyczno-florystyczne z cyklu Muzeum na zielono

3 marca 2023 Edukacja
Spotkanie rozpoczniemy na wystawie czasowej „Cementownie Opola. Przemysł w strukturze miasta”, gdzie poznamy historię białego opolskiego złota – tworzywa mającego związek nie tylko z budownictwem, ale także wykorzystywanego przez artystów. Po wytwarzany głównie z cementu, wody i kruszywa beton sięgali zarówno twórcy czynni w minionym stuleciu na Śląsku, jak Thomas Myrtek, autor m.in. rzeźb zwanych opolskimi Myrtkami, jak i najwybitniejsi rzeźbiarze polscy XX wieku: Alina Szapocznikow, Władysław Hasior.

Muzeum na zielona, plakat informacyjny, logo wydarzenia edukacyjnegoModa na uporządkowanie, prostotę i minimalizm spowodowała w ostatnich latach wzrost popularności betonu, który znalazł zastosowanie także we wnętrzach i florystyce. Sięgając w części warsztatowej po dostępne rośliny wiosenne, wykonamy kompozycję na betonowej bazie.
O cyklu: “Muzeum na zielono” to zajęcia teoretyczno-warsztatowe dla miłośników sztuki i roślin. Rozmawiamy o motywach w sztuce zaczerpniętych z natury i tworzymy, bazując na naturalnych materiałach – roślinnych, ekologicznych, pochodzących z recyklingu. W duchu idei upcyklingu staramy się nadawać przedmiotom drugie życie. To jednocześnie spotkania, podczas których inspiracji poszukujemy w świecie sztuki, pośród eksponatów znajdujących się w zbiorach Muzeum Śląska Opolskiego. Stosujemy rozmaite techniki plastyczne, artystyczne, rękodzielnicze. Używamy narzędzi wymagających precyzji, np. sekatorów, noży, dlatego szczególnie zapraszamy młodzież (12 +) i osoby dorosłe.

Termin: niedziela, 12.03.2023, godz. 15.00 Zdjęcie roślin w doniczkach betonowych
Miejsce: gmach główny Muzeum Śląska Opolskiego, Mały Rynek 7   
Czas trwania zajęć: od 60 do 90 min., liczba miejsc ograniczona (10 osób)
Bilety warsztatowe: 20 zł* od osoby,
* Opolska Karta Rodziny i Seniora oraz Karta Dużej Rodziny uprawnia do skorzystania z 50% zniżki.
* bilet na warsztaty w muzeum uprawnia do zwiedzania wystawy czasowej oraz wystaw stałych eksponowanych w obiekcie, w którym odbywały się warsztaty. Bilet do wykorzystania wyłącznie w dniu realizacji zajęć edukacyjnych.

Rezerwacje: kasa muzealna tel.77 44 31 754, (wtorek – sobota 9:30 - 16:50, niedziela 12:00-16:50)

Zobacz inne aktualności

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich - zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.