Przejdź do menu Przejdź do treści Przejdź do stopki

"Wielki Tydzień na wsi - zwyczaje i obyczaje", oprowadzanie tematyczne po wystawie "Etnografia Opolszczyzny – tradycja i zmiana"

27 marca 2023 Wydarzenie
Wielki Tydzień w tradycji ludowej na opolskiej wsi przybliży Państwu w trakcie oprowadzania tematycznego nasza etnograf, edukator Izabela Jasińska. Zapraszamy dzieci i dorosłych do głównego gmachu 2.04.2023 o godz. 15:00

plakat informacyjny z tytułem wydarzenia w tle zdjęcie palm wielkanocnych
Wielki Tydzień
, a także szereg związanych z nim uroczystości i obrzędów to ostatni tydzień Wielkiego Postu, przypadający pomiędzy dwiema wielkimi niedzielami: Palmową i Wielkanocną. Okres ten wyróżnia się bogactwem tradycji ludowych kultywowanych również współcześnie. 


Pamiętajmy, każdy dzień Wielkiego Tygodnia wyrażał się w odrębnych obrzędach, które są celebrowane po dziś dzień na opolskich wsiach. W trakcie niedzielnego oprowadzania tematycznego, dowiecie się Państwo o tym, jak przebiegały wybrane zwyczaje. Serdecznie zapraszamy.

Termin: 2.04.2023, godz. 15:00
*spotykamy się w holu przy kasie, Główny gmach, ul. Mały Rynek 7 (wejście od kościoła „na Górce”)

Prowadząca: Izabela Jasińska
Udział w oprowadzaniu jest bezpłatny.

Zobacz inne aktualności

Kamienica czynszowa z przewodnikiem. Oferta dla grup zorganizowanych.

Kamienicę pod numerem 9, przy ulicy św. Wojciecha w Opolu (jedna z najstarszych i zarazem najładniejszych uliczek, która nadal przypomina klimat przedwojennego Opola) wybudowano około 1890 roku. Należała do rodziny Nowaków. Znajdowało się w niej sześć dwuizbowych mieszkań przeznaczonych pod wynajem. Toalety i ujęcia wody umieszczono na przepięknej klatce schodowej. Zapraszamy do podróży w czasie z przewodnikiem muzealnym.

Zobacz

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich - zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.