Przejdź do menu Przejdź do treści Przejdź do stopki

Wielkanoc: tradycje i rośliny 19.03.2021 r.

12 marca 2021 Wydarzenie
Muzeum Śląska Opolskiego zaprasza na zajęcia w piątek, 19.03.2021, o godz.16.00 w ramach cyklu florystyczno-plastycznego „Muzeum na zielono” [brak wolnych miejsc]


Wielkanoc: tradycje i rośliny

piątek, 19.03.2021, godz.16.00


Święta Wielkanocne przypadają na czas wiosennego rozkwitu przyrody. Głównie za sprawą kwitnących wtedy roślin cebulowych, forsycji czy magnolii jest to okres radosny i kolorowy. Tymczasem warto podkreślić wagę kilku innych gatunków rodzimej flory o bogatej symbolice związanej z tradycjami Wielkiej Nocy. Analizując wybrane eksponaty z Muzeum Śląska Opolskiego, porozmawiamy podczas zajęć o najważniejszych roślinach tego czasu. Wykonamy także naturalną dekorację wielkanocną formowaną na drewnianej obręczy. Materiały plastyczne i florystyczne oraz narzędzia zapewnia Muzeum.

O cyklu: “Muzeum na zielono” to zajęcia o naturze i dla natury: tworzymy, bazując na naturalnych materiałach - roślinnych, ekologicznych, pochodzących z recyklingu. To jednocześnie spotkania, podczas których inspirację czerpiemy ze świata kultury i sztuki, a zwłaszcza jej przejawów w zasięgu ręki - eksponatów ze zbiorów Muzeum Śląska Opolskiego. Podczas spotkań poznajemy rozmaite techniki artystyczne, rękodzielnicze, w tym także arkana florystyki. Używamy ostrych narzędzi, np. sekatorów, noży, dlatego szczególnie zapraszamy młodzież i osoby dorosłe. Zajęcia odbywają się z zachowaniem obostrzeń związanych z sytuacją epidemiologiczną.

  • data i godzina: piątek, 19.03.2021, godz.16.00
  • miejsce: gmach główny Muzeum Śląska Opolskiego w Opolu, Mały Rynek 7
  • czas trwania zajęć: od 60 do 90 min., liczba miejsc ograniczona (5 osób)

bilety warsztatowe: 10 zł od osoby, do nabycia w kasie budynku głównego Muzeum Śląska Opolskiego w Opolu, tel. do kasy 77 44 31 754 (w godzinach otwarcia obiektu).

Brak wolnych miejsc

Kontakt z Działem Edukacji Muzealnej: tel. 77 44 31 761 (od poniedziałku do piątku w godz. od 7.30 do 15.00.)


Załączniki

Zobacz inne aktualności

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich - zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.