Przejdź do menu Przejdź do treści Przejdź do stopki

BRAK MIEJSC. Warsztaty twórcze dla Seniorów: „Ku pamięci”; w ramach cyklu „Wszystkie drogi prowadzą do... Muzeum”; 2.11.2023

2 listopada 2023 Wydarzenie
Zapraszamy serdecznie seniorów do udziału w wyjątkowych warsztatach twórczych, które przywrócą magię tradycyjnego pisania listów i kartek. Podczas wydarzenia przypomnimy sobie dlaczego pisanie tradycyjnych listów było nie tylko formą komunikacji, ale także sposobem na wyrażanie miłości, wdzięczności, a także twórczego wyrażania siebie.

Szczegóły wydarzenia:
Tytuł: Ku pamięci. Warsztaty twórcze dla Seniorów
Data: 2.11.2023
Godzina: 10:00
Miejsce: Muzeum Śląska Opolskiego, ul. Mały Rynek 7
Wstęp: Bezpłatny dla Seniorów (ograniczona liczba uczestników)
Obowiązuje rezerwacja telefoniczna: Kasa Muzeum 77 443 17 54 (wtorek - sobota), poniedziałek: tel. 77 443 17 57  (koordynatorka projektu Agnieszka Błażuk-Dworakowska)

Prowadząca: Agnieszka Błażuk-Dworakowska, Działu Edukacji Muzealnej
Koordynatorka, autorka cyklu: Agnieszka Błażuk-Dworakowska, Działu Edukacji Muzealnej

Warsztaty "Ku pamięci" odbędą się w ramach cyklu "Wszystkie drogi prowadzą do... Muzeum - oprowadzania tematyczne dla Seniorów", comiesięcznych spotkań z Seniorami, które mają na celu promowanie kultury, sztuki i edukacji. Nasze wydarzenie stanowi jedno z wielu spotkań, które skupiają się na różnych dziedzinach kultury i sztuki.

Podczas wydarzenia "Ku pamięci," Seniorzy będą mieli okazję:
•    Poznać historię pisania listów i kartek oraz dowiedzieć się, jakie przybory były niezbędne w przeszłości.
•    Odkryć różne rodzaje listów i ich znaczenie, od osobistych wyznań po oficjalne komunikaty.
•    Zrozumieć, dlaczego warto pielęgnować tę sztukę i jakie korzyści płyną z tradycyjnego pisania.
•    Poznać technikę scrapbookingu i stworzyć własnoręcznie kartki ozdobione zdjęciami, elementami dekoracyjnymi ("przydasiami") i osobistymi wiadomościami.
•    Podzielić się swoimi listami i kartkami z innymi uczestnikami, dzieląc się inspiracjami i wspomnieniami.

Warsztaty "Ku pamięci" to nie tylko okazja do odkrywania tradycji pisania listów, ale także do budowania relacji, tworzenia wspomnień i wyrażania siebie w wyjątkowy sposób. Czekamy na Państwa w Muzeum Śląska Opolskiego, gdzie historia spotyka się z nowymi przyjaciółmi (tradycyjnie przy kawie, herbacie i słodkościach), aby twórczo odkrywać i czerpać inspirację z przeszłości.

Zobacz inne aktualności

Sobotnie pogotowie twórcze - zajęcia dla dzieci: „Świąteczne podróże po Europie i twórcze spotkanie przy świątecznym stole”

Zapraszamy na grudniowe spotkanie z cyklu „Sobotnie pogotowie twórcze”, gdzie skupimy się na tradycjach bożonarodzeniowych w Europie. Podczas tego wydarzenia poznacie różne zwyczaje świąteczne, a także będziecie mieli okazję uczestniczyć w warsztatach twórczych, podczas których wspólnie wykonamy dekoracje świąteczne.

Zobacz

Warsztaty malarstwa akwarelowego:Piękna jest sztuka malowania! Detal

Zapraszamy młodzież i dorosłych do udziału w ostatnich warsztatach, podczas których poznajemy technikę malowania farbami wodnymi. Warsztaty polecamy wszystkim, którzy chcieliby podjąć własne próby artystyczne w tej dziedzinie malarstwa. Podczas zajęć będziemy się odnosić do twórczości Jana Cybisa (1897–1972), jednego z najważniejszych polskich artystów XX wieku, urodzonego we wsi Wróblin na Opolszczyźnie. Muzeum Śląska Opolskiego w Opolu posiada największą w Polsce kolekcję prac tego artysty, zbiór ten liczy obecnie 90 obrazów olejnych i ok. 850 prac na papierze.

Zobacz

Oprowadzanie tematyczne: „Między św. Mikołajem, a św. Łucją”

Z przyjemnością informujemy, że w ramach cyklu niedzielnych oprowadzań tematycznych w Muzeum, kolejne wydarzenie już 10.12.2013 r.! Zapraszamy Was na wyjątkowe spotkanie z historią dwóch postaci: Świętego Mikołaja i Świętej Łucji. Zapraszamy do wspólnego odkrywania tajemniczych zakamarków historii, które kształtują nasze spojrzenie na okres oczekiwania, nadziei i celebracji zbliżających się świąt. Czeka na Was niezapomniana opowieść i chwila refleksji.

Zobacz

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich - zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.