Przejdź do menu Przejdź do treści Przejdź do stopki

Warsztaty kaligrafii. Kursywa angielska, 02.06.2024, godz. 12:00

2 czerwca 2024 Wydarzenie
Muzeum Śląska Opolskiego i wykwintne.litery - Kaligrafia, zapraszają do udziału w warsztatach kaligrafii, podczas których poznacie Państwo tajniki sztuki pięknego pisania.


Zdjęcie uczestników w ntrakcie warsztatów kaligrafiiWarsztaty kaligrafii to nie tylko nabywanie nowych umiejętności. To twórczy czas, podczas którego rozwijamy swoją kreatywność. To czas ciszy, spokoju i odpoczynku. Kaligrafia poprawia pamięć i koncentrację, kształtuje nasz charakter oraz uczy cierpliwości.

W trakcie zajęć nauczymy się posługiwania tradycyjnymi narzędziami: obsadką i stalówką maczaną w atramencie, poznamy podstawowe zasady budowy liter oraz dowiemy się jak unikać błędów, jak ćwiczyć.

Tematem przewodnim będzie kursywa angielska (copperplate) – najbardziej elegancki i zachwycający styl pisma, na którym to opierała się nauka kaligrafii w przedwojennej szkole.

Warsztaty przeznaczone są dla wszystkich. Zapraszamy osoby początkujące oraz te, które miały już styczność z kaligrafią.

Narzędzia zapewnia Organizator.

Na uczestników będzie również czekał wykwintny, słodki poczęstunek oraz pyszna kawa i herbata.

Termin:
 2.06. 2024., godz.. 12:00, Główny gmach MŚO, sala "Kredens"


Prowadząca:  Marianna Siedlaczek.
Z wykształcenia germanistka, pedagog. Kaligrafią zajmuje się od 2017 roku. Pięknych liter uczyła się od tego czasu pod okiem Ewy Landowskiej.

Miejsce: Muzeum Śląska Opolskiego, ul. Mały Rynek 7, główny gmach (wejście od kościoła "na Górce'), sala Kredens

Ilość miejsc: 8

Cena: 280 zł (w tym karty ćwiczeń, poczęstunek, kawa i herbata)

Zapisy: wykwintne.litery@gmail.com

Wejdź na profil i poznaj Portfolio prowadzącej: Fb wykwintne.litery - Kaligrafia; Inst wykwintne.litery


Zobacz inne aktualności

Kamienica czynszowa z przewodnikiem. Oferta dla grup zorganizowanych.

Kamienicę pod numerem 9, przy ulicy św. Wojciecha w Opolu (jedna z najstarszych i zarazem najładniejszych uliczek, która nadal przypomina klimat przedwojennego Opola) wybudowano około 1890 roku. Należała do rodziny Nowaków. Znajdowało się w niej sześć dwuizbowych mieszkań przeznaczonych pod wynajem. Toalety i ujęcia wody umieszczono na przepięknej klatce schodowej. Zapraszamy do podróży w czasie z przewodnikiem muzealnym.

Zobacz

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich - zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.