Przejdź do menu Przejdź do treści Przejdź do stopki

Warsztaty kaligrafii. Kursywa angielska

1 marca 2023 Wydarzenie
Muzeum Śląska Opolskiego i wykwintne.litery - Kaligrafia, zapraszają do udziału w warsztatach kaligrafii, podczas których poznacie Państwo tajniki sztuki pięknego pisania.

Plakt informacyjny, nazwa warsztatów, termin 11.03.2023
Warsztaty kaligrafii
to nie tylko nabywanie nowych umiejętności. To twórczy czas, podczas którego rozwijamy swoją kreatywność. To czas ciszy, spokoju i odpoczynku. Kaligrafia poprawia pamięć i koncentrację, kształtuje nasz charakter oraz uczy cierpliwości.

W trakcie zajęć nauczymy się posługiwania tradycyjnymi narzędziami: obsadką i stalówką maczaną w atramencie, poznamy podstawowe zasady budowy liter oraz dowiemy się jak unikać błędów, jak ćwiczyć.

Tematem przewodnim będzie kursywa angielska (copperplate) – najbardziej elegancki i zachwycający styl pisma, na którym to opierała się nauka kaligrafii w przedwojennej szkole.

Warsztaty przeznaczone są dla wszystkich. Zapraszamy osoby początkujące oraz te, które miały już styczność z kaligrafią.Narzędzia zapewnia Organizator.

Na uczestników będzie również czekał wykwintny, słodki poczęstunek oraz pyszna kawa i herbata.

Termin: 11.03.2023

Godzina: 11:00-15:00

Prowadząca:  Marianna Siedlaczek.
Z wykształcenia germanistka, pedagog. Kaligrafią zajmuje się od 2017 roku. Pięknych liter uczyła się od tego czasu pod okiem Ewy Landowskiej.

Miejsce: Muzeum Śląska Opolskiego, ul. Mały Rynek 7, główny gmach (wejście od kościoła "na Górce'), sala Kredens

Ilość miejsc: 8

Cena: 280 zł (w tym karty ćwiczeń, poczęstunek, kawa i herbata)

Zapisy: wykwintne.litery@gmail.com

Wejdź na profil i poznaj Portfolio prowadzącej: Fb wykwintne.litery - Kaligrafia; Inst wykwintne.litery

Zobacz inne aktualności

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich - zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.