Przejdź do menu Przejdź do treści Przejdź do stopki

Wakacje z/w muzeum: Sierpniowe tajemnice natury. Zajęcia terenowe i warsztatowe

11 sierpnia 2024 Zajęcia dla osób indywidualnych
Dołącz do sierpniowych, przyrodniczych przygód w muzeum! 24.08.2024 przeżyj barwną wyprawę po Wyspie Bolko, zbierając skarby natury. Fascynujące warsztaty i ekscytujące zajęcia terenowe czekają na Ciebie! Nie przegap, kup bilety już teraz!

logo wydarzenie sierpien wakacje w muzeum!!!! Szanowni Państwo,
Z przyczyn niezależnych zajęcia przyrodnicze dla dzieci zostały odwołane. Zwroty za bilety zakupione online zostaną przekazane na konto w ciągu 14 dni. Przepraszamy za niedogodności.

Termin: ODWOŁANE !!!
11.08.2024, godz. 15:00
Tytuł: Co wiecie o krecie?
Prowadząca: Agnieszka Mulawa, Dział Przyrody
Liczba uczestników: 15
Miejsce: Główny gmach MŚO, ul. Mały Rynek 7
Wiek: 6+
Koszt: 20 zł* KLIKNIJ I KUP BILET ON-LINE lub w kasie muzeum
* Opolska Karta Rodziny i Seniora oraz Karta Dużej Rodziny uprawnia do skorzystania z 50% zniżki.
* bilet na warsztaty uprawnia do zwiedzania wystawy czasowej oraz wystaw stałych eksponowanych w głównym gmachu muzeum. Bilet do wykorzystania wyłącznie w dniu realizacji zajęć edukacyjnych.

Opis zajęć teoretyczno-warsztatowych Co wiecie o krecie?:

Podczas części teoretycznej zagłębimy się w świat tych jak się okazuje niezwykłych i w sumie mało znanych zwierząt. Poznamy też inne ssaki żyjące pod ziemią oraz to jak wyglądają ich podziemne królestwa. W części praktycznej na pamiątkę z zajęć każdy uczestnik wykona pracę plastyczną przedstawiającą przekrój przez kopiec kreta i to co pod nim się kryje.

Czas trwania zajęć ok. 1 h.

-----------------------------------------------------

Termin: 24.08.2024, godz. 12:00
Tytuł: Barwy i faktury w przyrodzie
Prowadząca: Agnieszka Mulawa, Dział Przyrody
Liczba uczestników: 15
Miejsce: Wyspa Bolko. Start przy wejściu do ZOO
Wiek: 6+
Koszt: 20 zł* Bilet online. KUP BILET ON-LINE lub w kasie muzeum
* Opolska Karta Rodziny i Seniora oraz Karta Dużej Rodziny uprawnia do skorzystania z 50% zniżki.
* bilet na warsztaty uprawnia do zwiedzania wystawy czasowej oraz wystaw stałych eksponowanych w głównym gmachu muzeum. Bilet do wykorzystania wyłącznie w dniu realizacji zajęć edukacyjnych.

Opis zajęć terenowych Barwy i faktury w przyrodzie:

Przyjrzymy się uważnie różnorodności form, kształtów występujących w przyrodzie, które składają się na bioróżnorodność Wyspy Bolko. Każdy uczestnik zostanie wyposażony w woreczek z tkaniny, który w trakcie zajęć wypełni skarbami natury o nietuzinkowej palecie barw i faktur. Zebrane skarby wykorzystamy do ozdobienia woreczków. Uczestników wyprawy obowiązuje strój terenowy. W razie niesprzyjających warunków atmosferycznych zajęcia będą przenoszone na inny termin.
Zajęcia w całości prowadzone na Wyspie Bolko.
Start przy wejściu do ZOO.

Czas trwania zajęć: 1,5 h.


Zobacz inne aktualności

Kamienica czynszowa z przewodnikiem. Oferta dla grup zorganizowanych.

Kamienicę pod numerem 9, przy ulicy św. Wojciecha w Opolu (jedna z najstarszych i zarazem najładniejszych uliczek, która nadal przypomina klimat przedwojennego Opola) wybudowano około 1890 roku. Należała do rodziny Nowaków. Znajdowało się w niej sześć dwuizbowych mieszkań przeznaczonych pod wynajem. Toalety i ujęcia wody umieszczono na przepięknej klatce schodowej. Zapraszamy do podróży w czasie z przewodnikiem muzealnym.

Zobacz

Tajemnice Naszego Miasta – oprowadzanie po wystawie stałej

Zapraszamy na wakacyjne oprowadzanie „Tajemnice Naszego Miasta”! Przeżyj fascynującą podróż przez historię Opola z naszym doświadczonym edukatorem, przewodnikiem muzealnym. To wyjątkowa okazja dla rodzin, pasjonatów historii z Opola i całej Opolszczyzny oraz wakacyjnych turystów, by odkryć bogactwo przeszłości miasta i poznać jego sekrety. Dołączcie do nas w sobotnie, wakacyjne popołudnie. Rezerwacja telefoniczna obowiązkowa!

Zobacz

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich - zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.