Wakacje z/w muzeum: Sierpniowe tajemnice natury. Zajęcia terenowe i warsztatowe

11 sierpnia 2024 Zajęcia dla osób indywidualnych
Dołącz do sierpniowych, przyrodniczych przygód w muzeum! 24.08.2024 przeżyj barwną wyprawę po Wyspie Bolko, zbierając skarby natury. Fascynujące warsztaty i ekscytujące zajęcia terenowe czekają na Ciebie! Nie przegap, kup bilety już teraz!

logo wydarzenie sierpien wakacje w muzeum!!!! Szanowni Państwo,
Z przyczyn niezależnych zajęcia przyrodnicze dla dzieci zostały odwołane. Zwroty za bilety zakupione online zostaną przekazane na konto w ciągu 14 dni. Przepraszamy za niedogodności.

Termin: ODWOŁANE !!!
11.08.2024, godz. 15:00
Tytuł: Co wiecie o krecie?
Prowadząca: Agnieszka Mulawa, Dział Przyrody
Liczba uczestników: 15
Miejsce: Główny gmach MŚO, ul. Mały Rynek 7
Wiek: 6+
Koszt: 20 zł* KLIKNIJ I KUP BILET ON-LINE lub w kasie muzeum
* Opolska Karta Rodziny i Seniora oraz Karta Dużej Rodziny uprawnia do skorzystania z 50% zniżki.
* bilet na warsztaty uprawnia do zwiedzania wystawy czasowej oraz wystaw stałych eksponowanych w głównym gmachu muzeum. Bilet do wykorzystania wyłącznie w dniu realizacji zajęć edukacyjnych.

Opis zajęć teoretyczno-warsztatowych Co wiecie o krecie?:

Podczas części teoretycznej zagłębimy się w świat tych jak się okazuje niezwykłych i w sumie mało znanych zwierząt. Poznamy też inne ssaki żyjące pod ziemią oraz to jak wyglądają ich podziemne królestwa. W części praktycznej na pamiątkę z zajęć każdy uczestnik wykona pracę plastyczną przedstawiającą przekrój przez kopiec kreta i to co pod nim się kryje.

Czas trwania zajęć ok. 1 h.

-----------------------------------------------------

Termin: 24.08.2024, godz. 12:00
Tytuł: Barwy i faktury w przyrodzie
Prowadząca: Agnieszka Mulawa, Dział Przyrody
Liczba uczestników: 15
Miejsce: Wyspa Bolko. Start przy wejściu do ZOO
Wiek: 6+
Koszt: 20 zł* Bilet online. KUP BILET ON-LINE lub w kasie muzeum

Opis zajęć terenowych Barwy i faktury w przyrodzie:

Przyjrzymy się uważnie różnorodności form, kształtów występujących w przyrodzie, które składają się na bioróżnorodność Wyspy Bolko. Każdy uczestnik zostanie wyposażony w woreczek z tkaniny, który w trakcie zajęć wypełni skarbami natury o nietuzinkowej palecie barw i faktur. Zebrane skarby wykorzystamy do ozdobienia woreczków. Uczestników wyprawy obowiązuje strój terenowy. W razie niesprzyjających warunków atmosferycznych zajęcia będą przenoszone na inny termin.
Zajęcia w całości prowadzone na Wyspie Bolko.
Start przy wejściu do ZOO.

Czas trwania zajęć: 1,5 h.

Zobacz inne aktualności

Kamienica czynszowa z przewodnikiem. Oferta dla grup zorganizowanych.

Kamienicę pod numerem 9, przy ulicy św. Wojciecha w Opolu (jedna z najstarszych i zarazem najładniejszych uliczek, która nadal przypomina klimat przedwojennego Opola) wybudowano około 1890 roku. Należała do rodziny Nowaków. Znajdowało się w niej sześć dwuizbowych mieszkań przeznaczonych pod wynajem. Toalety i ujęcia wody umieszczono na przepięknej klatce schodowej. Zapraszamy do podróży w czasie z przewodnikiem muzealnym.

Zobacz

Tajemnice Naszego Miasta – oprowadzanie po wystawie stałej

Zapraszamy na wakacyjne oprowadzanie „Tajemnice Naszego Miasta”! Przeżyj fascynującą podróż przez historię Opola z naszym doświadczonym edukatorem, przewodnikiem muzealnym. To wyjątkowa okazja dla rodzin, pasjonatów historii z Opola i całej Opolszczyzny oraz wakacyjnych turystów, by odkryć bogactwo przeszłości miasta i poznać jego sekrety. Dołączcie do nas w sobotnie, wakacyjne popołudnie. Rezerwacja telefoniczna obowiązkowa!

Zobacz