Przejdź do menu Przejdź do treści Przejdź do stopki

Wakacje w/z Muzeum: "Z notatnika przyrodnika". Zajęcia terenowe

23 lipca 2024 Zajęcia dla osób indywidualnych
Zapraszamy na zajęcia terenowe pt.: „Z notatnika przyrodnika”, które poświęcimy prowadzeniu obserwacji przyrodniczych. Będziemy między innymi prowadzić obserwacje zwierząt żyjących na Wyspie Bolko pod naszymi stopami, wśród traw i krzewów oraz w koronach drzew.

logo wydarzenia wakacyjne warsztaty twórczeTermin: 23.07.2024 (wtorek), godz. 12:00
Miejsce: zajęcia terenowe, Wyspa Bolko; ul. Spacerowa 10, miejsce zbiórki przy wejściu do ZOO
Prowadząca: Agnieszka Mulawa, Dział Przyrody
Liczba uczestników: do 15 osób
Wiek: 5+
Koszt: 20 zł* KLIKNIJ I KUP BILET ON-LINE lub w kasie muzeum
* Opolska Karta Rodziny i Seniora oraz Karta Dużej Rodziny uprawnia do skorzystania z 50% zniżki.
* bilet na warsztaty uprawnia do zwiedzania wystawy czasowej oraz wystaw stałych eksponowanych w głównym gmachu muzeum. Bilet do wykorzystania wyłącznie w dniu realizacji zajęć edukacyjnych.

Opis zajęć terenowych Z notatnika przyrodnika:

Podczas wyjścia każdy uczestnik będzie notował i skrzętnie uzupełniał w informacje swój Notatnik Przyrodnika. Zostawimy w nim też miejsce na Wasze kolejne przyrodnicze odkrycia. Uczestników wyprawy obowiązuje strój terenowy. W razie niesprzyjających warunków atmosferycznych zajęcia będą przenoszone na inny termin. Zajęcia w całości prowadzone na Wyspie Bolko. Start przy wejściu do ZOO.

Czas trwania zajęć: 1,5 h.


Oprac. Agnieszka Mulawa

Zobacz inne aktualności

Kamienica czynszowa z przewodnikiem. Oferta dla grup zorganizowanych.

Kamienicę pod numerem 9, przy ulicy św. Wojciecha w Opolu (jedna z najstarszych i zarazem najładniejszych uliczek, która nadal przypomina klimat przedwojennego Opola) wybudowano około 1890 roku. Należała do rodziny Nowaków. Znajdowało się w niej sześć dwuizbowych mieszkań przeznaczonych pod wynajem. Toalety i ujęcia wody umieszczono na przepięknej klatce schodowej. Zapraszamy do podróży w czasie z przewodnikiem muzealnym.

Zobacz

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich - zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.