Przejdź do menu Przejdź do treści Przejdź do stopki

Wakacje w/z Muzeum: "Wakacyjne skarby"

2 lipca 2024 Zajęcia dla osób indywidualnych
Gdziekolwiek byśmy wybrali się w czasie wakacji, w jakąkolwiek podróż, prawie zawsze przywozimy do domu jakieś pamiątki z naszych wojaży. Mogą to być przedmioty kupione w odwiedzanych miejscach, charakterystyczne wyłącznie dla regionów w których zostały wykonane albo takie, które posiadają dla nas wartość sentymentalną jak choćby jakiś kamyczek, listek, piórko czy muszelka. Cokolwiek by to nie było, dla nas stanowi najczęściej swoisty skarb. Spotkanie w Muzeum u progu lata, stanowi znakomitą okazje do podzielenia się swoimi tajemnicami związanymi właśnie z kolekcjonowaniem wakacyjnych pamiątek-skarbów.

logo wydarzenia wakacyjne warsztaty twórczeTermin: 2.07.2024 (wtorek), godz. 12:00
Miejsce: Główny gmach Muzeum Śląska Opolskiego, ul. Mały Rynek 7
Prowadzący: Dobromir Kożuch, Dział Edukacji Muzealnej
Liczba uczestników: do 15 osób
Wiek: bez limitu
Koszt: 20 zł* KLIKNIJ I KUP BILET ON-LINE lub w kasie muzeum
* Opolska Karta Rodziny i Seniora oraz Karta Dużej Rodziny uprawnia do skorzystania z 50% zniżki.
* bilet na warsztaty w muzeum uprawnia do zwiedzania wystawy czasowej oraz wystaw stałych eksponowanych w obiekcie, w którym odbywały się warsztaty. Bilet do wykorzystania wyłącznie w dniu realizacji zajęć edukacyjnych.

Opis warsztatów Wakacyjne skarby:

Część teoretyczna:
W części teoretycznej rozejrzymy się po ekspozycjach muzealnych, celem zainspirowania się naszymi eksponatami do tworzenia, naszych własnych, domowych kolekcji.
 
Część warsztatowa:
W części warsztatowej uczestnicy ozdobią swój własny pojemniczek na skarby.


Oprac. Dobromir Kożuch

Zobacz inne aktualności

Kamienica czynszowa z przewodnikiem. Oferta dla grup zorganizowanych.

Kamienicę pod numerem 9, przy ulicy św. Wojciecha w Opolu (jedna z najstarszych i zarazem najładniejszych uliczek, która nadal przypomina klimat przedwojennego Opola) wybudowano około 1890 roku. Należała do rodziny Nowaków. Znajdowało się w niej sześć dwuizbowych mieszkań przeznaczonych pod wynajem. Toalety i ujęcia wody umieszczono na przepięknej klatce schodowej. Zapraszamy do podróży w czasie z przewodnikiem muzealnym.

Zobacz

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich - zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.