Przejdź do menu Przejdź do treści Przejdź do stopki

BRAK WOLNYCH MIEJSC. Wakacje w/z Muzeum: "Obrazy z wakacji"

16 lipca 2024 Zajęcia dla osób indywidualnych
Zapraszamy dzieci na wakacyjne warsztaty inspirowane twórczością Jana Cybisa! Odkryjcie nadmorskie pejzaże i stwórzcie własne dzieła w technice mieszanej, na wystawie stałej „Jan Cybis. Malarstwo”. Czekają na Was fascynujące zajęcia pełne kreatywnej zabawy!

logo wydarzenia wakacyjne warsztaty twórczeTermin: 16.07.2024 (wtorek), godz. 12:00
Miejsce: Galeria Muzeum Śląska Opolskiego, ul. Ozimska 10
Prowadząca: Patrycja Farys-Kawalec, Dział Sztuki
Liczba uczestników: do 15 osób
Wiek: 5+
Koszt: 20 zł* KLIKNIJ I KUP BILET ON-LINE lub w kasie muzeum
* Opolska Karta Rodziny i Seniora oraz Karta Dużej Rodziny uprawnia do skorzystania z 50% zniżki.
* bilet na warsztaty w muzeum uprawnia do zwiedzania wystawy czasowej oraz wystaw stałych eksponowanych w obiekcie, w którym odbywały się warsztaty. Bilet do wykorzystania wyłącznie w dniu realizacji zajęć edukacyjnych.


Opis warsztatów Obrazy z wakacji:

Podróże były ulubioną formą spędzania wakacyjnego czasu przez Jana Cybisa, wybitnego malarza polskiego urodzonego we Wróblinie koło Głogówka. Latem artysta często wyjeżdżał na plenery malarskie, w tym także nad morze. Nadbałtyckie plaże, kutry, łódki, nadbrzeża i mola stanowiły dla artysty pretekst i zachętę do rysowania czy malowania.

Zapraszamy na zajęcia o obrazach Jana Cybisa, których zwieńczeniem będą przestrzenne prace plastyczne w morskim klimacie (technika mieszana). Zajęcia prowadzone będą na wystawie stałej „Jan Cybis. Malarstwo”.


Oprac. Patrycja Farys-Kawalec

Zobacz inne aktualności

Kamienica czynszowa z przewodnikiem. Oferta dla grup zorganizowanych.

Kamienicę pod numerem 9, przy ulicy św. Wojciecha w Opolu (jedna z najstarszych i zarazem najładniejszych uliczek, która nadal przypomina klimat przedwojennego Opola) wybudowano około 1890 roku. Należała do rodziny Nowaków. Znajdowało się w niej sześć dwuizbowych mieszkań przeznaczonych pod wynajem. Toalety i ujęcia wody umieszczono na przepięknej klatce schodowej. Zapraszamy do podróży w czasie z przewodnikiem muzealnym.

Zobacz

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich - zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.