Przejdź do menu Przejdź do treści Przejdź do stopki

Wakacje w/z Muzeum: "Na wiejskiej łące"

30 lipca 2024 Zajęcia dla osób indywidualnych
Zapraszamy wszystkie dzieci od 6. roku życia na letnie warsztaty „Na wiejskiej łące”! W trakcie zajęć dzieci zanurzą się w świat wiejskiej przyrody i sztuki ludowej, czerpiąc inspiracje z wystaw etnograficznych. W części twórczej stworzą wyjątkową ozdobę – drewniany kwiatek na podstawce, który będzie wspaniałą dekoracją na stolik czy parapet.

logo wydarzenia wakacyjne warsztaty twórczeTermin: 30.07.2024, godz. 12:00
Miejsce: Główny gmach Muzeum Śląska Opolskiego, ul. Mały Rynek 7
Prowadząca: Izabela Jasińska, Dział Edukacji Muzealnej
Liczba uczestników: do 15 osób
Wiek: 5+
Koszt: 20 zł* KLIKNIJ I KUP BILET ON-LINE lub w kasie muzeum
* Opolska Karta Rodziny i Seniora oraz Karta Dużej Rodziny uprawnia do skorzystania z 50% zniżki.
* bilet na warsztaty w muzeum uprawnia do zwiedzania wystawy czasowej oraz wystaw stałych eksponowanych w obiekcie, w którym odbywały się warsztaty. Bilet do wykorzystania wyłącznie w dniu realizacji zajęć edukacyjnych.


Opis warsztatów Na wiejskiej łące:

Warsztaty „Na wiejskiej łące” rozpoczniemy od zwiedzania stałych i czasowych wystaw etnograficznych, które przybliżą dzieciom życie i sztukę wiejskich społeczności. Dzieci dowiedzą się, jak wyglądała wiejska łąka, jakie kwiaty i rośliny na niej rosły oraz jakie znaczenie miały w kulturze ludowej.

Zainspirowani wystawami, uczestnicy przystąpią do części twórczej, w której ozdobią drewniany kwiatek na podstawce za pomocą techniki mieszanej. Dzięki różnorodnym materiałom, takim jak farby, wstążki, koraliki i filc, każde dziecko stworzy unikalną i kolorową ozdobę.

Co zyskasz biorąc udział w warsztatach w muzeum:
•    Poznanie kultury ludowej: Dzieci zdobędą wiedzę na temat życia i sztuki wiejskich społeczności, co poszerzy ich horyzonty i zainteresowania.
•   Twórcze wyrażanie: Uczestnicy będą mieli możliwość wyrażania swojej kreatywności poprzez różnorodne techniki artystyczne.
•    Zdolności manualne: Praca z różnymi materiałami wspiera rozwój zdolności manualnych i precyzji.
•    Inspiracja z wystaw: Zwiedzanie wystaw etnograficznych dostarczy dzieciom bogatych inspiracji do twórczej pracy.
•    Piękna pamiątka: Każde dziecko zabierze do domu własnoręcznie ozdobiony drewniany kwiatek, który będzie wyjątkową pamiątką z warsztatów.

Dołącz do nas i odkryj magię wiejskiej łąki w inspirującym otoczeniu muzeum!


Oprac. Agnieszka Błażuk-Dworakowska, Izabela Jasińska

Zobacz inne aktualności

Kamienica czynszowa z przewodnikiem. Oferta dla grup zorganizowanych.

Kamienicę pod numerem 9, przy ulicy św. Wojciecha w Opolu (jedna z najstarszych i zarazem najładniejszych uliczek, która nadal przypomina klimat przedwojennego Opola) wybudowano około 1890 roku. Należała do rodziny Nowaków. Znajdowało się w niej sześć dwuizbowych mieszkań przeznaczonych pod wynajem. Toalety i ujęcia wody umieszczono na przepięknej klatce schodowej. Zapraszamy do podróży w czasie z przewodnikiem muzealnym.

Zobacz

Tajemnice Naszego Miasta – oprowadzanie po wystawie stałej

Zapraszamy na wakacyjne oprowadzanie „Tajemnice Naszego Miasta”! Przeżyj fascynującą podróż przez historię Opola z naszym doświadczonym edukatorem, przewodnikiem muzealnym. To wyjątkowa okazja dla rodzin, pasjonatów historii z Opola i całej Opolszczyzny oraz wakacyjnych turystów, by odkryć bogactwo przeszłości miasta i poznać jego sekrety. Dołączcie do nas w sobotnie, wakacyjne popołudnie. Rezerwacja telefoniczna obowiązkowa!

Zobacz

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich - zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.