Przejdź do menu Przejdź do treści Przejdź do stopki

Wakacje w/z Muzeum: "Letnie fantazje. Tkaniny i przyroda"

9 lipca 2024 Zajęcia dla osób indywidualnych
Serdecznie zapraszamy dzieci od 5. roku życia na warsztaty „Letnie fantazje. Tkaniny i przyroda”! To niepowtarzalna okazja, by spędzić wakacyjne dni w kreatywny sposób, odkrywając piękno przyrody i sztuki. W otoczeniu muzealnych wystaw, dzieci będą tworzyć wyjątkowe prace z tkanin, filcu, wstążek i guzików, czerpiąc inspiracje z malarstwa i wakacyjnych widoków.

logo wydarzenia wakacyjne warsztaty twórczeTermin: 9.07.2024, (wtorek) godz. 12:00
Miejsce: Główny gmach Muzeum Śląska Opolskiego, ul. Mały Rynek 7
Prowadząca: Agnieszka Błażuk-Dworakowska, Dział Edukacji Muzealnej
Liczba uczestników: do 15 osób
Wiek: 5+
Koszt: 20 zł* KLIKNIJ I KUP BILET ON-LINE lub w kasie muzeum
* Opolska Karta Rodziny i Seniora oraz Karta Dużej Rodziny uprawnia do skorzystania z 50% zniżki.
* bilet na warsztaty w muzeum uprawnia do zwiedzania wystawy czasowej oraz wystaw stałych eksponowanych w obiekcie, w którym odbywały się warsztaty. Bilet do wykorzystania wyłącznie w dniu realizacji zajęć edukacyjnych.


Opis warsztatów Letnie fantazje. Tkaniny i przyroda:

Warsztaty „Letnie fantazje. Tkaniny i przyroda” to podróż do świata sztuki i natury. Zajęcia rozpoczną się od inspirującej wycieczki po muzealnych wystawach, gdzie dzieci zapoznają się z malarstwem polskim oraz obrazami przedstawiającymi piękno przyrody i śląską wieś.

Po zebraniu pomysłów, uczestnicy przystąpią do tworzenia własnych dzieł. Przy użyciu tablicy płóciennej, kolorowych tkanin, miękkiego filcu, różnorodnych wstążek i guzików, każde dziecko stworzy unikalne kompozycje, które odzwierciedlą letnie krajobrazy, kwitnące łąki czy piękno lasów.

Co zyskasz biorąc udział w warsztatach w muzeum:
Twórczy rozwój: Warsztaty rozwijają wyobraźnię i kreatywność, pozwalając dzieciom na swobodne eksperymentowanie z różnymi materiałami.
Wiedza i inspiracja: Dzieci poznają techniki artystyczne oraz zainspirują się polskim malarstwem i kulturą śląską, ucząc się przez zabawę.
Zdolności manualne: Praca z różnorodnymi materiałami wspiera rozwój umiejętności manualnych i precyzji.
Nowe znajomości: Warsztaty to świetna okazja do spotkania rówieśników i pracy w grupie, co sprzyja integracji i współpracy.
Piękne wspomnienia: Każdy uczestnik stworzy własne dzieło, które będzie wyjątkową pamiątką z wakacyjnych warsztatów w muzeum.

Dołącz do nas i odkryj radość tworzenia w kreatywnej atmosferze!


Oprac. Agnieszka Błażuk-Dworakowska

Zobacz inne aktualności

Kamienica czynszowa z przewodnikiem. Oferta dla grup zorganizowanych.

Kamienicę pod numerem 9, przy ulicy św. Wojciecha w Opolu (jedna z najstarszych i zarazem najładniejszych uliczek, która nadal przypomina klimat przedwojennego Opola) wybudowano około 1890 roku. Należała do rodziny Nowaków. Znajdowało się w niej sześć dwuizbowych mieszkań przeznaczonych pod wynajem. Toalety i ujęcia wody umieszczono na przepięknej klatce schodowej. Zapraszamy do podróży w czasie z przewodnikiem muzealnym.

Zobacz

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich - zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.