Wakacje w Muzeum - sierpień 2022, OFERTA DLA GRUP ZORGANIZOWANYCH

1 sierpnia 2022 Zajęcia dla grup Opole
Zapraszamy grupy zorganizowane (np. kolonie, półkolonie, świetlice) do udziału w wakacyjnych zajęciach teoretyczno-warsztatowych. Odbędziemy niezwykłą podróż w czasie, dowiemy się między innymi: czy każdy może zostać rycerzem lub damą dworu, co noszono na głowie, nie tylko latem, jakie tajemnice kryje sekretarzyk, czy kwiaty można spotkać tylko na łące i jaki kolor ma morze.

wakacje w Muzeum oferta dla grup zorganizowanych, sierpień 2022

Uczestnicy: dzieci w wieku 5-12 lat

Warunek uczestnictwa: rezerwacja telefoniczna: Dział Edukacji Muzealnej, tel. 77 44 31 761, w godz. 7.30 - 15.00

Terminy do wyboru: od wtorku do piątku, w godz. od 9.30 do 14.30

Miejsce realizacji:
- Gmach główny MŚO, ul. Mały Rynek 7 (wejście od kościoła "na Górce"): temat nr 1, 3, 4, 5

- Galeria Muzeum Śląska Opolskiego, ul. Ozimska 10: temat nr 6, 7

- Kamienica czynszowa (część teoretyczna), ul. Św. Wojciecha 9: temat nr 2

Wakacje w Muzeum realizowane w 7 blokach tematycznych, do wyboru:

1. Lato na głowie. Krótka historia nakryć głowy.
2. Tajemnice sekretarzyka w muzeum.
3. Na kwietnej łące. Kwiaty, rośliny w sztuce.
4. Opolscy projektanci mody.
5. Rycerska przygoda w muzeum
6. Morze w kolorze
7. Cybisowie – opowieści z życia rodziny

Prowadzenie: pracownicy Działu Edukacji Muzealnej i Działu Sztuki.
Narzędzia i materiały plastyczne zapewnia Muzeum.
Czas trwania:
ok. 60-90 min.
Koszt:
10 zł od osoby, opiekunowie grup – wstęp wolny

Zajęcia edukacyjne realizowane są również przez nasz oddział Muzeum Czynu Powstańczego w Górze Św. Anny - Przyrodnicze wakacje [kliknij i poznaj ofertę]

Zobacz inne aktualności

Sobotnie pogotowie twórcze - zajęcia dla dzieci: „Daj kurze grzędę… ”

Już 23.03.2024 z radością zapraszamy dzieci w wieku 5+ na kolejne spotkanie w ramach cyklu „Sobotnie pogotowie twórcze”! W tym przyjaznym i inspirującym środowisku nie tylko odkrywamy tajemnice sztuki, ale również zgłębiamy historię naszego regionu poprzez eksplorację zbiorów muzealnych. Razem spędzamy czas kreatywnie, rozwijając naszą wyobraźnię i umiejętności, inspirując się bogatym dziedzictwem kulturowym naszego regionu.

Zobacz

Sobotnie pogotowie twórcze - zajęcia dla dzieci: „Wiosenne dekorowanie parapetów ”

Zapraszamy na „Sobotnie pogotowie twórcze” i „Wiosenne dekorowanie parapetów”! Początek marca to doskonały moment na odświeżenie wnętrz i stworzenie atmosfery gotowej na nadejście wiosny, dzięki własnoręcznie wykonanym dekoracjom. Już teraz możemy zacząć przygotowania, aby nasze wnętrza emanowały świeżością i kolorami wiosennymi.

Zobacz