Wakacje w Muzeum – oferta dla grup zorganizowanych, sierpień 2022

Wakacje już na półmetku, ale my nie zwalniamy tempa i zapraszamy do udziału w wakacyjnej przygodzie. Muzeum, miejsce magiczne tylko u nas masz szansę na podróż w czasie, możesz zostać rycerzem, damą dworu, zamieszkać choć przez chwilę w latach 20-tych i zostać np. pisarzem, obserwatorem dawnego życia, mody… A gdy zmęczy Cię już ta podróż odpoczniemy na kwiecistych łąkach...

oferta edukacyjna - wakacje w muzeum - sierpień 2022

Zajęcia edukacyjne „Wakacje w Muzeum” (teoretyczno-warsztatowe) realizowane w 7 blokach tematycznych, do wyboru:

1. Lato na głowie. Krótka historia nakryć głowy.
Część teoretyczna (ok. 15 -20 min.): realizowana na ekspozycji etnograficznej, Gamach główny
Część praktyczna: (ok. 45 – 50 min): pracownia w Gmachu głównym, uczestnicy według własnego projektu ozdobią nakrycie głowy

2. Tajemnice sekretarzyka w muzeum.
Część teoretyczna (ok. 15 -20 min.): realizowana w Kamienicy czynszowej
Część praktyczna: (ok. 45 – 50 min): pracownia w Gmachu głównym, uczestnicy według własnego projektu ozdobią piórnik, przybornik na materiały piśmiennicze

3. Na kwietnej łące. Kwiaty, rośliny w sztuce.
Część teoretyczna (ok. 15 -20 min.): realizowana na ekspozycji ceramicznej, Gmach główny
Część praktyczna: (ok. 45 – 50 min): pracownia w Gmachu głównym, uczestnicy według własnego projektu ozdobią przygotowany ze sklejki kwiat, przy pomocy farb, pasteli, kolorowych włóczek

4. Opolscy projektanci mody.
Część teoretyczna (ok. 15 -20 min.): realizowana na ekspozycji malarstwa XIX i XX wiecznego, Gmach główny
Część praktyczna: (ok. 45 – 50 min): pracownia w Gmachu głównym, uczestnicy według własnego projektu ozdobią (zainspirowani np. motywem kwiatów) płócienne torby

5. Rycerska przygoda w muzeum.
Część teoretyczna (ok. 15 -20 min.): realizowana na ekspozycji Opole – gród, miasto, stolica regionu (późne średniowiecze)
Część praktyczna: (ok. 45 – 50 min): pracownia w Gmachu głównym, uczestnicy według własnego projektu ozdobią opończę

6. Morze w kolorze
Część teoretyczna (ok. 15 -20 min.): realizowana w Galerii Muzeum Śląska Opolskiego,
ul. Ozimska 10; ekspozycja malarstwa Jana Cybisa, wybitnego malarza polskiego urodzonego we Wróblinie koło Głogówka.
Część praktyczna: (ok. 45 – 50 min): Galeria MŚO, ul. Ozimska 10; uczestnicy wykonają przestrzenną pracę plastyczną w morskim stylu, inspiracją do wykonania pracy będzie m.in. obraz „Kutry w zatoce"

7. Cybisowie – opowieści z życia rodziny
Część teoretyczna (ok. 15 -20 min.): Jak wyglądało życie codzienne państwa Cybisów i jakie miejsce zajmowała w nim sztuka? Podczas zajęć zatrzymamy się w różnych momentach życia artysty i jego rodziny.
Część praktyczna: (ok. 45 – 50 min): Galeria MŚO, ul. Ozimska 10 uczestnicy według własnego projektu ozdobią ramkę na rodzinne zdjęcie.

Prowadzenie: pracownicy Działu Edukacji Muzealnej i Działu Sztuki.

Narzędzia i materiały plastyczne zapewnia Muzeum.

Czas trwania: ok. 60-90 min.

Koszt: 10 zł od osoby, opiekunowie grup – wstęp wolny

Uczestnicy: dzieci w wieku 5-12 lat

Warunek uczestnictwa: rezerwacja telefoniczna: Dział Edukacji Muzealnej, tel. 77 44 31 761, w godz. 7.30 - 15.00

Terminy do wyboru: od wtorku do piątku, w godz. od 9.30 do 14.30