Przejdź do menu Przejdź do treści Przejdź do stopki

Wakacje w muzeum. Oferta dla grup zorganizowanych

2 lipca 2024 Zajęcia dla grup Opole
Zapraszamy na Wakacje w muzeum! Oferta idealne dla półkolonii, kolonii świetlic i grup (min. 10 osób). Kreatywne warsztaty, ciekawe oprowadzania, terenowe zajęcia przyrodnicze i interaktywna gra pokażą, że muzeum to nie tylko eksponaty. Sprawdź naszą ofertę i odkryj, dlaczego warto spędzić czas właśnie u nas!

logo wydarzenia wakacje w muzeumMuzeum kryje wiele tajemnic i zagadek, które czekają na młodych odkrywców. Skorzystanie z naszej wakacyjnej oferty to gwarancja niezwykle twórczego czasu, pełnego fascynujących przygód i nauki przez zabawę. To doskonały sposób, aby rozwijać kreatywność i ciekawość świata w inspirującym otoczeniu.

Termin realizacji: lipiec 2024,  od wtorku do piątku w godzinach 9:30 – 14:00.
Rezerwacja terminu, wybór tematu: tel. 77 44 31 761 Dział Edukacji Muzealnej (w godz. 7:30 - 15:00).
Koszt: 20 zł*/os.
Opiekunowie wstęp bezpłatny.
Bilety, Faktura dostępne w Kasie muzeum

* bilet na warsztaty w muzeum uprawnia do zwiedzania wystawy czasowej oraz wystaw stałych eksponowanych w obiekcie, w którym odbywały się warsztaty. Bilet do wykorzystania wyłącznie w dniu realizacji zajęć edukacyjnych.
Czas: warsztaty, zajęcia terenowe, gra interaktywna 60-90 min; oprowadzanie 45 min.

Proponujemy następujące bloki tematyczne:

1. Zajęcia przyrodnicze:
- Tytuł A: Mieszkańcy lasu – zajęcia w głównym gmachu MŚO, ul. Mały Rynek 7

Zapraszamy na przyrodnicze zajęcia, które zabiorą Was do świata dzikich zwierząt  zamieszkujących nasze lasy. Poznamy najciekawsze fakty z ich życia na poprzez opowieść przedstawiającą jedną z przygód Lisa Rudzielca. Poznamy zarówno zwierzęta aktywne dzień jak i w nocy. Przyjrzymy się cechom umożliwiającym ich łatwe rozpoznawanie zarówno po tropach jak i śladach.
Czas trwania zajęć: ok. 1,5 godz.

- Tytuł B: Przyrodnicza wyprawa na wyspę Bolko – zajęcia terenowe. Wyspa Bolko, Opole

Zapraszamy na wyprawę przybliżającą przyrodę opolskiej Wyspy Bolko. Poprzez zadania, zagadki i obserwacje będziemy poznawać świat w skali mikro i makro. Poszerzymy wiedzę zarówno z zakresu botaniki jak i zoologii. Uczestników wyprawy obowiązuje strój terenowy. W razie niesprzyjających warunków atmosferycznych zajęcia będą przenoszone na inny termin.
Czas trwania zajęć: ok. 2 godz.


Wiek uczestników: 6+
Prowadząca: Agnieszka Mulawa, Dział Przyrody MŚO
--------------
2. Warsztaty twórcze:
Tytuł: Kolor i faktura. Artystyczne eksperymenty.

Zapraszamy wszystkie dzieci od 6. roku życia na fascynujące warsztaty Kolor i faktura: Artystyczne eksperymenty! To wyjątkowa okazja, aby zanurzyć się w świat kolorów, faktur i technik artystycznych. Podczas zajęć poznamy tajniki barw i narzędzi używanych przez artystów, a zdobyte umiejętności wykorzystamy do stworzenia unikalnych dzieł. Wykonaną pracę uczestnicy zabierają ze sobą, będzie to niepowtarzalny obraz i pamiątka ze spotkania.

Wiek uczestników: 6+
Prowadząca: Agnieszka Błażuk-Dworakowska, Dział Edukacji Muzealnej
--------------
3. Warsztaty twórcze:
Tytuł: Wakacje na wsi

Wakacje na wsi to radosna podróż w świat wiejskich tradycji. Dzieci poznają zwyczaje na wystawie etnograficznej, wykonają prace przestrzenne, ozdabiają własnoręcznie sympatyczne "zwierzaki". Te urocze ozdoby, jak kura czy gąska, będą nie tylko miłym wspomnieniem, ale też niepowtarzalną dekoracją wnętrz, dodającą uroku każdemu domowi.

Wiek uczestników: 6+
Prowadzący: Izabela Jasińska, Dobromir Kożuch, Dział Edukacji Muzealnej

--------------
4. Zajęcia teoretyczno-warsztatowe:
- Tytuł: Europa na sportowo. Klucz do sukcesu
Dzieci dzięki prezentacji multimedialnej przeniosą się na europejskie obiekty sportowe. Poznają wybitnych opolskich sportowców o sukcesach których rozpisywały się światowe media. Swoją postawą i walką fair play promowali region i Polskę w Europie. W części warsztatowej uczestnicy spotkania wykonają pracę z wykorzystaniem technik mieszanych, która będzie pamiątkę tego wydarzenia.  

- Tytuł: Smaki Europy
Uczestnicy zajęć dzięki prezentacji multimedialnej, poznają zmieniającą się "kulturę smakową" Europy. Dzieci dowiedzą się co dziś uważane jest za potrawy narodowe krajów Unii Europejskiej. W części warsztatowej uczniowie wykonają pracę z wykorzystaniem technik mieszanych, która będzie pamiątkę tego wydarzenia.  

Wiek uczestników: 6+
Prowadzący: Dragomir Rudy, Dział Edukacji Muzealnej
--------------

5. Warsztaty muzealne w Galerii Muzeum Śląska Opolskiego przy ul. Ozimskiej 10
Tytuł: Małe i duże z Cybisem podróże

Co można przywieźć z podróży? Pamiątkę, fotografię, a może… własnoręcznie namalowany obraz? Każdy z uczestników zajęć będzie miał możliwość stworzenia fragmentu przestrzennego pejzażu – miejsca, które lubi, do którego chciałby pojechać lub w którym chciałby zamieszkać (technika – farby akrylowe, kolaż). Inspiracji do twórczej pracy dostarczą uczestnikom prace Jana Cybisa, wielkiego artysty urodzonego we wsi Wróblin pod Głogówkiem, któremu wyjazdy i wyjścia w plener dostarczały malarskich tematów i inspiracji do twórczej pracy.

--------------

6. Gra interaktywna. Liczba uczestników nie większa niż 15 os.
Tytuł: Szlakiem tradycji. Wędrówka przez wiejskie ścieżki.

Ta interaktywna gra zabierze dzieci w podróż przez wiejskie ścieżki, gdzie będą mogły odkrywać różnice i podobieństwa między życiem wiejskim dawniej i dzisiaj. Wędrując przez wystawy stałe i czasowe, będą się bawić i uczyć jednocześnie. Od tradycyjnych gospodarstw po nowoczesne technologie, dzieci będą miały okazję spojrzeć na wiejskie życie z różnych perspektyw, rozwijając przy tym swoją wiedzę. Uczestnicy otrzymują mapę/kartę z zadaniami, wyzwaniami do wykonania. Zdobyte „skarby’ w czasie gry zabierają ze sobą.

Wiek uczestników: 6+
Prowadząca: Agnieszka Błażuk-Dworakowska, Dział Edukacji Muzealnej
--------------
7. Oprowadzanie po wystawach stałych:
- Muzeum z przewodnikiem
- Kamienica z przewodnikiem
Koszt:
- 25 zł od grupy (1 stała wystawa w głównym gmachu lub Kamienicy czynszowej) + bilet wstępu do obiektu 5 zł od dziecka (opiekunowie wstęp bezpłatny)
- 50 zł od grupy ( główny gmach, wszystkie stałe wystawy) + bilet wstępu do obiektu 5 zł od dziecka (opiekunowie wstęp bezpłatny)


Zobacz inne aktualności

Rodzinne poszukiwanie skarbów. Pożegnanie wakacji w muzeum

Zapraszamy na niezapomnianą rodzinną przygodę! W ostatnią sobotę sierpnia Muzeum Śląska Opolskiego organizuje w ramach zakończenia wakacji, grę terenową „Rodzinne poszukiwanie skarbów". To wyjątkowa okazja, aby wyruszyć w fascynującą podróż pełną zagadek, szyfrów i historycznych ciekawostek. Po zakończeniu gry terenowej zachęcamy do udziału w twórczych warsztatach, które będą doskonałą okazją do rozwinięcia kreatywności.

Zobacz

„Kwiaty” Jana Cybisa. Prezentacja nowego obrazu zakupionego do kolekcji Muzeum Śląska Opolskiego.

Jedna z dwóch zakupionych w lipcu tego roku prac Jana Cybisa – obraz „Kwiaty” – zostanie udostępniona publiczności w czwartek, 22 sierpnia 2024 r. Obraz wzbogaci stałą wystawę malarstwa artysty, prezentowaną w Galerii przy ul. Ozimskiej 10. Środki na zakup dzieł pozyskane zostały z programu własnego Narodowego Instytutu Muzeów oraz ze środków Samorządu Województwa Opolskiego.

Zobacz

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich - zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.