Przejdź do menu Przejdź do treści Przejdź do stopki

V Festiwal Śląskiej i Powstańczej Piosenki

28 marca 2025 Wydarzenie
Muzeum Czynu Powstańczego zaprasza dzieci i młodzież do udziału w piątej edycji Festiwalu Śląskiej i Powstańczej Piosenki. Zgłoszenia do 28 marca.


Festiwal skierowany jest do uczniów szkół podstawowych z terenu województw opolskiego i śląskiego. Zgłoszeń można dokonywać w trzech kategoriach wiekowych:

• uczniowie klas I-III,

• uczniowie klas IV-VI,

• uczniowie klas VII-VIII.

Współorganizatorem wydarzenia jest Powiatowe Centrum Kultury w Strzelcach Opolskich.

Celem Festiwalu, który odbywa się na zasadzie konkursu talentów jest:

• kultywacja lokalnej spuścizny historycznej,

• edukacja historyczna poprzez sztukę muzyczną,

• promocja dziecięcej i młodzieżowej aktywności artystycznej – okazja do zaprezentowania zdolności muzycznych i artystycznych, możliwość konsultacji merytorycznej z członkami profesjonalnej Komisji konkursowej,

• kształtowanie otwartych postaw społecznych i patriotycznych wśród młodych ludzi, nabycie umiejętności swobodnej komunikacji, radzenia sobie ze stresem, właściwej prezentacji oraz wyrażania emocji.

Zadaniem uczestników jest wykonanie jednej, wybranej przez siebie śląskiej pieśni ludowej, pieśni z okresu powstań śląskich lub piosenki na temat powstań śląskich.

Zgłoszenia uczestników będą przyjmowane do 28 marca 2025 r.

Przesłuchania uczestników odbędą się w dniu 4 kwietnia 2025 r. w Powiatowym Centrum Kultury w Strzelcach Opolskich (ul. Dworcowa 23, 47-100 Strzelce Opolskie).

Szczegółowy regulamin wraz z kartą zgłoszenia uczestnika oraz wymaganymi dokumentami do pobrania poniżej.

Przygotowując się do występu można korzystać z opracowanego przez Wojciecha Poprawę Multimedialnego śpiewnika domowego nr 1 zawierającego osiem wybranych pieśni powstańczych. Śpiewnik składa się z zapisów nutowych, podkładów muzycznych w wersji karaoke oraz nagrań utworów z wokalem. Materiały do pobrania w zakładce EDUKACJA/Konkursy.

Przy wyborze repertuaru polecamy korzystanie ze śpiewnika „Pieśni dla dzieci i młodzieży” ze zbiorów prof. Adolfa Dygacza, wybór Janina Dygacz, Koszęcin 2011 (załącznik nr 3).


Załączniki

Zobacz inne aktualności

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich - zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.