Przejdź do menu Przejdź do treści Przejdź do stopki

Taniec doSŁOWNY. Warsztaty tańca intuicyjnego (11.09.2021)

31 sierpnia 2021 Wydarzenie
Wydarzenie towarzyszące wystawie czasowej „Jadwiga Sawicka. Malarstwo” z cyklu „Laureaci nagrody im. Jana Cybisa” - warsztaty tańca intuicyjnego

Taniec doSŁOWNY. Warsztaty tańca intuicyjnego (11.09.2021) - plakat

„Taniec doSŁOWNY", warsztaty tańca intuicyjnego

sobota, 11.09.20211, godz.16.00

Galeria Muzeum Śląska Opolskiego

ul. Ozimska 10

wstęp wolny

prowadzenie: Barbara Przerwa (Muzeum Narodowe we Wrocławiu)

Wydarzenie towarzyszące wystawie czasowej

„Jadwiga Sawicka. Malarstwo” z cyklu „Laureaci Nagrody im. Jana Cybisa”


Ruch to pierwszy, bardzo pierwotny sposób wyrażania siebie, własnych emocji, to też doskonałe narzędzie do komunikowania się ze światem. Każdy człowiek potrafi przekazać swoje odczucia za pomocą gestu, ruchu, a zatem i… poprzez taniec! Zapraszamy na nowatorskie warsztaty tańca intuicyjnego, podczas którego w praktyce będzie można poznać sposoby odbierania i odczuwania różnych aspektów sztuki poprzez ruch. Spotkanie poprowadzi Barbara Przerwa, doświadczona edukatorka muzealna, na co dzień pracująca w Dziale Oświatowym Muzeum Narodowego we Wrocławiu, która od wielu lat sama praktykuje taniec intuicyjny i twórczo wykorzystuje go w swoich zajęciach muzealnych.

Tematem zajęć będą prace Jadwigi Sawickiej aktualnie prezentowane w Galerii Muzeum Śląska Opolskiego, zaś sama prowadząca zapowiada je tak: Słowa potrafią bardzo mocno zakorzenić się w ciele. Wypowiedziane głośno i dobitnie, napisane wielkimi literami, albo pozostawią po sobie rany i blizny, albo dopieszczą nasze ego. Obrazo-słowa artystki Jadwigi Sawickiej zachęcają do zatańczenia własnych emocji. Strach, żal, radość, zachwyt poprowadzą nas przez wystawę w kierunku odczuć w ciele, z których będziemy wyprowadzać ruch autentyczny i transformować go w indywidualny taniec intuicyjny.

Jadwiga Sawicka. Malarstwo” z cyklu „Laureaci nagrody im. Jana Cybisa

W warsztatach może wziąć udział 10 osób, prosimy o zgłaszanie się mailowe lub telefoniczne do Działu Edukacji Muzealnej: edukacja@muzeum.opole.pl, tel. 77 44 31 761 lub 77 44 31 754 (kasa muzealna).

Uczestnikom najwygodniej będzie w luźnych, powiewnych strojach, zachęcamy do tańca boso. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych, bez względu na doświadczenie taneczne czy poziom sprawności.


Zobacz inne aktualności

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich - zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.