Przejdź do menu Przejdź do treści Przejdź do stopki

Tajemnice śląskiej koronki. Historia, tradycja, współczesność

10 października 2020
Na wystawie zobaczyć można dzieła wykonane ze śląskiej koronki klockowej i śląskiej koronki igiełkowej. Prezentowane obiekty pochodzą z czasu obejmującego ponad 100 lat. Pochodzą z okresu od końca XIX wieku do czasów współczesnych. Te ostatnie zostały wykonane w trakcie tegorocznej Letniej Akademii Śląskiej Koronki Klockowej, której zajęcia odbywały się latem w siedzibie DFK Otmęt w Krapkowicach.
Zdjęcie wystawy czasowej Zdjęcie wystawy czasowej

Plakat dotyczący wystawy czasowejWystawa towarzyszy prezentacji polskiego tłumaczenia książki autorstwa Giseli Graff-Höfgen „Śląskie koronki. Dokumentacja koronkarstwa klockowego i igiełkowego”. Bezpłatne egzemplarze książki dostępne są m.in. w kasie muzeum. Zapraszamy w godzinach funkcjonowania Muzeum.
Projekt realizuje Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Niemców na Śląsku Opolskim dzięki finansowemu wsparciu: Narodowego Centrum Kultury w ramach programu EtnoPolska 2020 i Konsulatu Republiki Federalnej Niemiec w Opolu.

Partnerzy projektu:

Muzeum Śląska Opolskiego
Śląskie Koło Koronki Klockowej

Więcej informacji o wystawie można uzyskać na stronie:
www.koronkaslaska.skgd.pl

Wystawę można było zwiedzać do końca lutego 2021 r.

 Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich - zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.