Tajemnice Naszego Miasta – oprowadzanie po wystawie stałej

27 lipca 2024 Wydarzenie
Zapraszamy na wakacyjne oprowadzanie „Tajemnice Naszego Miasta”! Przeżyj fascynującą podróż przez historię Opola z naszym doświadczonym edukatorem, przewodnikiem muzealnym. To wyjątkowa okazja dla rodzin, pasjonatów historii z Opola i całej Opolszczyzny oraz wakacyjnych turystów, by odkryć bogactwo przeszłości miasta i poznać jego sekrety. Dołączcie do nas w sobotnie, wakacyjne popołudnie. Rezerwacja telefoniczna obowiązkowa!

logo wydarzenia oprowadzanie po wystawie Opole – gród, miasto, stolica regionuWeź udział w wyjątkowym oprowadzaniu „Tajemnice Naszego Miasta”, które odbędzie się w sobotnie, wakacyjne popołudnie.

Termin: 27.07.2024 (sobota), godz. 15:00
Miejsce: Główny gmach Muzeum Śląska Opolskiego, ul. Mały Rynek 7; miejsce zbiórki hol przy kasie
Prowadzący: Dragomir Rudy, historyk, dział Edukacji Muzealnej
Liczba uczestników: ograniczona, nie więcej niż 25 osób
Koszt udziału: bezpłatny, obowiązuje rezerwacja telefoniczna 77 44 31 754 (kasa muzeum)

Oprowadzanie po wystawie: "Opole – gród, miasto, stolica regionu"

Podczas oprowadzania po wystawie "Opole – gród, miasto, stolica regionu" uczestnicy poznają niezwykłe historie związane z:

•    Grodem na Ostrówku – odkrycia archeologiczne ukazujące życie codzienne, kulturę oraz system obronny grodu.
•    Późnym średniowieczem – zmiany przyniesione przez napływowe grupy ludności z Europy Zachodniej.
•    Czasami nowożytnymi – rozwój Opola od XVIII wieku, historia rzemiosła cechowego i przemiany miasta w XIX wieku.
•    Powojennymi dziejami Opola – odbudowa miasta po wojnie i osiedlenie się ludności polskiej z Kresów Wschodnich i centrum kraju.

Nie przegapcie tej unikalnej okazji, by zanurzyć się w bogatą historię Opola!
Polećcie to wydarzenie swoim znajomym, aby i oni mogli doświadczyć tej fascynującej podróży w czasie.

Oprac. A.BD.

Zobacz inne aktualności

Kamienica czynszowa z przewodnikiem. Oferta dla grup zorganizowanych.

Kamienicę pod numerem 9, przy ulicy św. Wojciecha w Opolu (jedna z najstarszych i zarazem najładniejszych uliczek, która nadal przypomina klimat przedwojennego Opola) wybudowano około 1890 roku. Należała do rodziny Nowaków. Znajdowało się w niej sześć dwuizbowych mieszkań przeznaczonych pod wynajem. Toalety i ujęcia wody umieszczono na przepięknej klatce schodowej. Zapraszamy do podróży w czasie z przewodnikiem muzealnym.

Zobacz