Przejdź do menu Przejdź do treści Przejdź do stopki

„Szlajfka śląska i zapaska” – warsztaty malowania tkanin

22 września 2021 Zajęcia dla grup Opole
Warsztaty malowania tkanin połączone są z warsztatami o strojach ludowych, zwyczajach i obyczajach śląskich podczas których dowiedzieć można się jak wyglądały śląskie stroje ludowe, poznać ich sposób noszenia oraz ich symbolikę sakralną, obrzędową i znaczenie historyczne.

Plakat - „Szlajfka śląska i zapaska” – warsztaty malowania tkanin

„Szlajfka śląska i zapaska” – warsztaty malowania tkanin

Muzeum Czynu Powstańczego w Górze św. Anny – oddział Muzeum Śląska Opolskiego w Opolu zaprasza na warsztaty malowania tkanin pt.: „Szlajfka śląska i zapaska”, które odbędą się w trzech następujących terminach:

  • 22.09.2021r. (środa)
  • 01.10.2021r. (piątek)
  • 29.10.2021 r. (piątek)

w Muzeum Czynu Powstańczego w Górze Św. Anny, ul. Leśnicka 28.

Początek warsztatów godzina 11:00 czas trwania ok. 3 godzin.

W warsztatach udział mogą wziąć grupy zorganizowane w każdym wieku, liczba uczestników maksymalnie 20 osób.

Warsztaty malowania tkanin połączone są z warsztatami o strojach ludowych, zwyczajach i obyczajach śląskich podczas których dowiedzieć można się jak wyglądały śląskie stroje ludowe, poznać ich sposób noszenia oraz ich symbolikę sakralną, obrzędową i znaczenie historyczne. Natomiast podczas warsztatów malowania tkanin uczestnicy poznają techniki malowania, które służyły do zdobnictwa ludowych strojów z Górnego Śląska.

Zapisy oraz więcej informacji: 77 461 54 66, n.skrzydel@muzeum.opole.pl

Wydarzenie objęte zostało honorowym patronatem Marszałka Województwa Opolskiego Andrzeja Buły oraz opolskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Historycznego.


Zobacz inne aktualności

Oprowadzanie literackie: "Najpodlejszy wynalazek człowieka. Aparat fotograficzny." Jan Cybis, teksty przekorne.

„Kto jest odbiorcą mojego płótna? Nie wiem. Ja sam? Rozwiązanie zanadto platoniczne” - napisał Jan Cybis w swoich notatkach. Zapraszamy na oprowadzanie, w trakcie którego zanurzymy się w barwy i słowa artysty. Prześledzimy jego twórczy życiorys, inspiracje i fazy twórczości, a także wraz ze Słuchaczkami i Słuchaczami przeczytamy obszerne fragmenty z „Notatek malarskich”. Jaki portret artysty wyłania się z jego słów? Co sądził o Picassie, co o van Goghu, co o malarstwie abstrakcyjnym?

Zobacz

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich - zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.