Przejdź do menu Przejdź do treści Przejdź do stopki

„Szlajfka śląska i zapaska” – warsztaty malowania tkanin

22 września 2021 Zajęcia dla grup Opole
Warsztaty malowania tkanin połączone są z warsztatami o strojach ludowych, zwyczajach i obyczajach śląskich podczas których dowiedzieć można się jak wyglądały śląskie stroje ludowe, poznać ich sposób noszenia oraz ich symbolikę sakralną, obrzędową i znaczenie historyczne.

Plakat - „Szlajfka śląska i zapaska” – warsztaty malowania tkanin

„Szlajfka śląska i zapaska” – warsztaty malowania tkanin

Muzeum Czynu Powstańczego w Górze św. Anny – oddział Muzeum Śląska Opolskiego w Opolu zaprasza na warsztaty malowania tkanin pt.: „Szlajfka śląska i zapaska”, które odbędą się w trzech następujących terminach:

  • 22.09.2021r. (środa)
  • 01.10.2021r. (piątek)
  • 29.10.2021 r. (piątek)

w Muzeum Czynu Powstańczego w Górze Św. Anny, ul. Leśnicka 28.

Początek warsztatów godzina 11:00 czas trwania ok. 3 godzin.

W warsztatach udział mogą wziąć grupy zorganizowane w każdym wieku, liczba uczestników maksymalnie 20 osób.

Warsztaty malowania tkanin połączone są z warsztatami o strojach ludowych, zwyczajach i obyczajach śląskich podczas których dowiedzieć można się jak wyglądały śląskie stroje ludowe, poznać ich sposób noszenia oraz ich symbolikę sakralną, obrzędową i znaczenie historyczne. Natomiast podczas warsztatów malowania tkanin uczestnicy poznają techniki malowania, które służyły do zdobnictwa ludowych strojów z Górnego Śląska.

Zapisy oraz więcej informacji: 77 461 54 66, n.skrzydel@muzeum.opole.pl

Wydarzenie objęte zostało honorowym patronatem Marszałka Województwa Opolskiego Andrzeja Buły oraz opolskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Historycznego.


Zobacz inne aktualności

Sobotnie pogotowie twórcze - zajęcia dla dzieci: „Węglem i ochrą – malowidła naskalne epoki kamienia ”, 15.06.2024, godz.. 12:00

Serdecznie zapraszamy na Sobotnie pogotowie twórcze: „Węglem i ochrą – malowidła naskalne epoki kamienia”. W ramach Europejski Dni Archeologii przygotowaliśmy warsztaty plastyczne, podczas których przybliżymy sztukę naskalną epoki kamienia. Dzieci będą miały okazję wykonać swoje malowidła i rysunki w podobny sposób jak dawniej robili to prehistoryczni łowcy i zbieracze.

Zobacz

Wszystkie drogi prowadzą do... muzeum - cykliczne oprowadzania tematyczne i warsztaty dla Seniorów - 6.06.2024

Zapraszamy na ostatnie przed przerwą wakacyjną wydarzenie z cyklu „Wszystkie drogi prowadzą do... muzeum - oprowadzania, warsztaty dla Seniorów". Spotkanie odbędzie się 6 czerwca i będzie składało się z dwóch części: Oprowadzanie kuratorskie po wystawie czasowej „Solenie kury. Wieś widziana oczami Eugeniusza Mazura”. Warsztat twórczy „Sztuka przestrzeni: drewno, kwiaty, inspiracja”. Liczba miejsc na część warsztatową ograniczona, obowiązują zapisy telefoniczne do 2.06.2024. Udział bezpłatny.

Zobacz

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich - zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.