Przejdź do menu Przejdź do treści Przejdź do stopki

„Szlajfka śląska i zapaska” – warsztaty malowania tkanin

22 września 2021 Zajęcia dla grup Opole
Warsztaty malowania tkanin połączone są z warsztatami o strojach ludowych, zwyczajach i obyczajach śląskich podczas których dowiedzieć można się jak wyglądały śląskie stroje ludowe, poznać ich sposób noszenia oraz ich symbolikę sakralną, obrzędową i znaczenie historyczne.

Plakat - „Szlajfka śląska i zapaska” – warsztaty malowania tkanin

„Szlajfka śląska i zapaska” – warsztaty malowania tkanin

Muzeum Czynu Powstańczego w Górze św. Anny – oddział Muzeum Śląska Opolskiego w Opolu zaprasza na warsztaty malowania tkanin pt.: „Szlajfka śląska i zapaska”, które odbędą się w trzech następujących terminach:

  • 22.09.2021r. (środa)
  • 01.10.2021r. (piątek)
  • 29.10.2021 r. (piątek)

w Muzeum Czynu Powstańczego w Górze Św. Anny, ul. Leśnicka 28.

Początek warsztatów godzina 11:00 czas trwania ok. 3 godzin.

W warsztatach udział mogą wziąć grupy zorganizowane w każdym wieku, liczba uczestników maksymalnie 20 osób.

Warsztaty malowania tkanin połączone są z warsztatami o strojach ludowych, zwyczajach i obyczajach śląskich podczas których dowiedzieć można się jak wyglądały śląskie stroje ludowe, poznać ich sposób noszenia oraz ich symbolikę sakralną, obrzędową i znaczenie historyczne. Natomiast podczas warsztatów malowania tkanin uczestnicy poznają techniki malowania, które służyły do zdobnictwa ludowych strojów z Górnego Śląska.

Zapisy oraz więcej informacji: 77 461 54 66, n.skrzydel@muzeum.opole.pl

Wydarzenie objęte zostało honorowym patronatem Marszałka Województwa Opolskiego Andrzeja Buły oraz opolskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Historycznego.


Zobacz inne aktualności

Sobotnie pogotowie twórcze - zajęcia dla dzieci: „Świąteczne podróże po Europie i twórcze spotkanie przy świątecznym stole”

Zapraszamy na grudniowe spotkanie z cyklu „Sobotnie pogotowie twórcze”, gdzie skupimy się na tradycjach bożonarodzeniowych w Europie. Podczas tego wydarzenia poznacie różne zwyczaje świąteczne, a także będziecie mieli okazję uczestniczyć w warsztatach twórczych, podczas których wspólnie wykonamy dekoracje świąteczne.

Zobacz

Warsztaty malarstwa akwarelowego:Piękna jest sztuka malowania! Detal

Zapraszamy młodzież i dorosłych do udziału w ostatnich warsztatach, podczas których poznajemy technikę malowania farbami wodnymi. Warsztaty polecamy wszystkim, którzy chcieliby podjąć własne próby artystyczne w tej dziedzinie malarstwa. Podczas zajęć będziemy się odnosić do twórczości Jana Cybisa (1897–1972), jednego z najważniejszych polskich artystów XX wieku, urodzonego we wsi Wróblin na Opolszczyźnie. Muzeum Śląska Opolskiego w Opolu posiada największą w Polsce kolekcję prac tego artysty, zbiór ten liczy obecnie 90 obrazów olejnych i ok. 850 prac na papierze.

Zobacz

Oprowadzanie tematyczne: „Między św. Mikołajem, a św. Łucją”

Z przyjemnością informujemy, że w ramach cyklu niedzielnych oprowadzań tematycznych w Muzeum, kolejne wydarzenie już 10.12.2013 r.! Zapraszamy Was na wyjątkowe spotkanie z historią dwóch postaci: Świętego Mikołaja i Świętej Łucji. Zapraszamy do wspólnego odkrywania tajemniczych zakamarków historii, które kształtują nasze spojrzenie na okres oczekiwania, nadziei i celebracji zbliżających się świąt. Czeka na Was niezapomniana opowieść i chwila refleksji.

Zobacz

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich - zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.