„Szlajfka śląska i zapaska” – warsztaty malowania tkanin

22 września 2021 Zajęcia dla grup Opole

Plakat - „Szlajfka śląska i zapaska” – warsztaty malowania tkanin

„Szlajfka śląska i zapaska” – warsztaty malowania tkanin

Muzeum Czynu Powstańczego w Górze św. Anny – oddział Muzeum Śląska Opolskiego w Opolu zaprasza na warsztaty malowania tkanin pt.: „Szlajfka śląska i zapaska”, które odbędą się w trzech następujących terminach:

• 22.09.2021r. (środa)
  • 01.10.2021r. (piątek)
  • 29.10.2021 r. (piątek)

w Muzeum Czynu Powstańczego w Górze Św. Anny, ul. Leśnicka 28.

Początek warsztatów godzina 11:00 czas trwania ok. 3 godzin.

W warsztatach udział mogą wziąć grupy zorganizowane w każdym wieku, liczba uczestników maksymalnie 20 osób.

Warsztaty malowania tkanin połączone są z warsztatami o strojach ludowych, zwyczajach i obyczajach śląskich podczas których dowiedzieć można się jak wyglądały śląskie stroje ludowe, poznać ich sposób noszenia oraz ich symbolikę sakralną, obrzędową i znaczenie historyczne. Natomiast podczas warsztatów malowania tkanin uczestnicy poznają techniki malowania, które służyły do zdobnictwa ludowych strojów z Górnego Śląska.

Zapisy oraz więcej informacji: 77 461 54 66, n.skrzydel@muzeum.opole.pl

Wydarzenie objęte zostało honorowym patronatem Marszałka Województwa Opolskiego Andrzeja Buły oraz opolskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Historycznego.

Zobacz inne aktualności

Sobotnie pogotowie twórcze - zajęcia dla dzieci: „Węglem i ochrą – malowidła naskalne epoki kamienia ”, 15.06.2024, godz.. 12:00

Serdecznie zapraszamy na Sobotnie pogotowie twórcze: „Węglem i ochrą – malowidła naskalne epoki kamienia”. W ramach Europejski Dni Archeologii przygotowaliśmy warsztaty plastyczne, podczas których przybliżymy sztukę naskalną epoki kamienia. Dzieci będą miały okazję wykonać swoje malowidła i rysunki w podobny sposób jak dawniej robili to prehistoryczni łowcy i zbieracze.

Zobacz

Wszystkie drogi prowadzą do... muzeum - cykliczne oprowadzania tematyczne i warsztaty dla Seniorów - 6.06.2024

Zapraszamy na ostatnie przed przerwą wakacyjną wydarzenie z cyklu „Wszystkie drogi prowadzą do... muzeum - oprowadzania, warsztaty dla Seniorów". Spotkanie odbędzie się 6 czerwca i będzie składało się z dwóch części: Oprowadzanie kuratorskie po wystawie czasowej „Solenie kury. Wieś widziana oczami Eugeniusza Mazura”. Warsztat twórczy „Sztuka przestrzeni: drewno, kwiaty, inspiracja”. Liczba miejsc na część warsztatową ograniczona, obowiązują zapisy telefoniczne do 2.06.2024. Udział bezpłatny.

Zobacz