Przejdź do menu Przejdź do treści Przejdź do stopki

Spotkanie Opolskich Regionalistów

Spotkanie Opolskich Regionalistów jest inicjatywą Muzeum Śląska Opolskiego w Opolu kierowaną do pasjonatów historii lokalnej: opiekunów izb regionalnych i muzealnych, towarzystw regionalnych, stowarzyszeń historycznych czy lokalnych przewodników.

Jednym z zadań naszego Muzeum są cykliczne spotkania, podczas których chcemy skupić się na stronie praktycznej działalności społecznej, której celem jest zachowanie regionalnego dziedzictwa kulturowego. Za pomocą pracy w grupach roboczych, warsztatów, dyskusji chcemy podjąć próbę wskazania Państwu sposobów rozwiązywania problemów, z którymi być może macie do czynienia. Stworzyć miejsce i platformę do wymiany poglądów. Umożliwić prezentację swojej aktywności innym pasjonatom regionu.  


Szanowni Państwo, Zapraszamy na drugie Spotkanie Opolskich Regionalistów, zgodnie z ubiegłoroczną zapowiedzią, chcemy kontynuować współpracę pasjonatów historii lokalnej: opiekunów izb regionalnych i muzealnych, towarzystw regionalnych, stowarzyszeń historycznych czy lokalnych przewodników. Korzystając z Państwa uwag i propozycji po ubiegłorocznej edycji, planujemy podczas zbliżającego się spotkania w dniu 22 kwietnia zarezerwować czas także na Państwa wystąpienia i wypowiedzi, stąd jeżeli chcielibyście Państwo podzielić się informacją o prowadzonej działalności czy zrealizowanym projekcie/wydarzeniu w Państwa miejscowości to prosimy o przysłanie informacji, postaramy się zapewnić czas dla 5-10 krótkich wystąpień. 

Osoby zainteresowane prezentacją swojej działalności podczas II spotkania proszone są o kontakt z koordynatorką projektu panią Izabelą Jasińską edukacja@muzeum.opole.pl tel. tel. 77 443 17 61. Na informacje czekamy do 10 lutego. 


Uwaga! Tegoroczna edycja spotkanie odbędzie się w Muzeum Śląska Opolskiego, Mały Rynek 7, Opole. 

Program i zapisy II Spotkania Opolskich Regionalistów wkrótce...


Fotorelacja z I Spotkania Opolskich Regionalistów w 2022 roku. 

-----

Materiały do pobrania:
Podsumowanie I Spotkania Opolskich Regionalistów 2022 rok. 

Przykładowa karta ewidencji zabytku

Hafty Opolskie - wzornik (jeden z wzorów widoczny na zaproszeniu)

Raport z badania etnograficznego haftu opolskiego

Załączniki

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich - zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.