Spotkanie filozoficzne: "Pokolenie X, pokolenie Z. Dzieci i rodzice"

25 stycznia 2024 Wydarzenie
Serdecznie zapraszamy Was na styczniowe Spotkanie Filozoficzne, które odbędzie się pod hasłem "Pokolenie X, pokolenie Z. Dzieci i rodzice". To wyjątkowa okazja do podzielenia się swoimi myślami, doświadczeniami i refleksjami na temat relacji między pokoleniami.

logo wydarzenia, Spotkanie filozoficzne w muzeum

Tytuł spotkania/dyskusji: "Pokolenie X, pokolenie Y. Dzieci i rodzice"
Prowadzący: dr Piotr Leśniak, dr Marcin Pietrzak
Termin: 25.01.2024 (czwartek), godz. 18:00
Miejsce: Muzeum Śląska Opolskiego, główny gmach, ul. Mały Rynek 7; wejście od kościoła „na Górce"

Spotkanie będzie miało formę otwartej dyskusji, w której każdy uczestnik - niezależnie od wieku czy doświadczenia - może dzielić się swoimi spostrzeżeniami na temat relacji międzypokoleniowych.
Zapraszamy zarówno rodziców, jak i młodzież, by wspólnie poszukać głębszego zrozumienia dla różnic pokoleniowych oraz znaleźć wspólne punkty zaczepienia.

Przygotowanie do spotkania:
Dr Marcin Pietrzak zachęca do zapoznania się przed spotkaniem z artykułem: "Jose Ortega y Gasset, Idea pokoleń". Artykuł ten stanowi ciekawe wprowadzenie do tematu spotkania. Link do artykułu znajdziecie tutaj.

Chcemy stworzyć atmosferę otwartości, gdzie każdy może bez obaw wyrazić swoje myśli i doświadczenia. Liczymy na to, że dzięki różnorodności uczestników spotkanie stanie się inspirującą wymianą poglądów.

Dołączcie do naszej filozoficznej rozmowy, aby wspólnie zbadać, jak możemy lepiej zrozumieć i wspierać się nawzajem w dynamicznych relacjach międzypokoleniowych.

Do zobaczenia na Spotkaniu Filozoficznym!

Zobacz inne aktualności

Wszystkie drogi prowadzą do... muzeum - warsztaty twórcze dla Seniorów

Szanowni Seniorzy, z ogromną przyjemnością zapraszamy Was na niezwykłe spotkanie w ramach cyklu "Wszystkie drogi prowadzą do... muzeum", które odbędzie się 23 maja (a nie w pierwszy czwartek miesiąca). Tym razem przygotowaliśmy dla Was warsztaty twórcze pt. "Włóczkowa harmonia", które zapewnią nam inspirującą atmosferę, sprzyjającą kreatywnemu eksperymentowaniu.

Zobacz

Finisaż wystawy czasowej "Obcy wśród nas"

Zapraszamy na niezwykłe zakończenie wystawy "OBCY WŚRÓD NAS"! 23 maja o godzinie 17:00 przyjdź do naszego muzeum, aby uczestniczyć w finisażu tej wyjątkowej ekspozycji. Przez ostatnie miesiące mieliśmy przyjemność prezentować różnorodność obcych i inwazyjnych gatunków roślin i zwierząt, które znalazły swoje miejsce w polskim ekosystemie. Teraz nadszedł czas, aby zakończyć tę fascynującą podróż przez przyrodę naszego kraju.

Zobacz