Przejdź do menu Przejdź do treści Przejdź do stopki

Spotkanie filozoficzne - "Ojciec i syn w Eutyfronie Platona", dr hab. Grzegorz Francuz - 22.06.2023

12 czerwca 2023 Wydarzenie
Szanowna Pani/Szanowny Panie! Chcielibyśmy zachęcić Cię do udziału w nadchodzącym Spotkaniu filozoficznym, które odbędzie się tradycyjnie w czwartkowe popołudnie. Tym razem temat dyskusji to: "Ojciec i syn w Eutyfronie Platona" - to idealna okazja, aby poszerzyć swoją wiedzę i podzielić się swoimi poglądami na temat filozofii starożytnej.

loo wydarzenia spotkanie filozoficzne

WSTĘP WOLNY

Temat dyskusji:
Ojciec i syn w Eutyfronie Platona

Termin: 22.06. 2023, godz. 18:00

Miejsce: Muzeum Śląska Opolskiego, Sala Audiowizualna,
ul. Mały Rynek 7, wejście od kościoła "na Górce"


Wierzymy, że temat spotkania jest wyjątkowo interesujący dla osób zainteresowanych filozofią, historią i literaturą. To niesamowita szansa, aby lepiej zrozumieć tajniki filozofii starożytnej, a także poszerzyć swoją wiedzę na temat tekstu Platona.


Niezwykle ciekawym aspektem tego spotkania jest fakt, że moderatorem dyskusji będzie dr hab. Grzegorz Francuz - doświadczony wykładowca i badacz filozofii. 


Przybycie na to spotkanie to nie tylko okazja do poznania interesujących ludzi i nowej wiedzy, ale także szansa na rozwój swoich umiejętności dyskusyjnych i podejmowania ciekawych tematów.

Tak więc, jeśli jesteś zainteresowany tematyką filozoficzną, zachęcamy do dołączenia do nas na tym wyjątkowym wydarzeniu. Przyjdź i uczestnicz w ciekawej i wartościowej dyskusji.

Materiał źródłowy:  Platon, Eutyfrontłum. Władysław Witwicki [KLIKNIJ I POBIERZ Z WOLNE LEKTURY]





Zobacz inne aktualności

Oprowadzanie literackie: "Najpodlejszy wynalazek człowieka. Aparat fotograficzny." Jan Cybis, teksty przekorne.

„Kto jest odbiorcą mojego płótna? Nie wiem. Ja sam? Rozwiązanie zanadto platoniczne” - napisał Jan Cybis w swoich notatkach. Zapraszamy na oprowadzanie, w trakcie którego zanurzymy się w barwy i słowa artysty. Prześledzimy jego twórczy życiorys, inspiracje i fazy twórczości, a także wraz ze Słuchaczkami i Słuchaczami przeczytamy obszerne fragmenty z „Notatek malarskich”. Jaki portret artysty wyłania się z jego słów? Co sądził o Picassie, co o van Goghu, co o malarstwie abstrakcyjnym?

Zobacz

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich - zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.