Przejdź do menu Przejdź do treści Przejdź do stopki

Spotkanie filozoficzne, „O co zapytałby sztuczną inteligencję Wincenty Lutosławski?”

29 lutego 2024 Wydarzenie
Z wielką przyjemnością zapraszamy Państwa na kolejne Spotkanie filozoficzne, które odbędzie się w dniu 29 lutego 2024 r. o godzinie 18:00 w głównym gmachu Muzeum Śląska Opolskiego. Spotkanie poprowadzi dr Piotr Leśniak.

logo wydarzenia Spotkanie filozoficzneWstęp wolny
Tytuł spotkania/dyskusji: O co zapytałby sztuczną inteligencję Wincenty Lutosławski?
Prowadzący: dr Piotr Leśniak
Termin: 29.02.2024, godz. 18:00
Miejsce: Muzeum Śląska Opolskiego, główny gmach (sala odczytowa),
ul. Mały Rynek 7; wejście od kościoła „na Górce"
Informacja dla osób niepełnosprawnych ruchowo: wejście do Głównego gmachu Muzeum od ul. Muzealnej [Kliknij i zobacz wejście]


Spotkanie filozoficzne będzie miało formę otwartej dyskusji, podczas której dr Piotr Leśniak poprowadzi nas przez refleksje nad pytaniem: "O co zapytałby sztuczną inteligencję Wincenty Lutosławski?". Chcemy zgłębić temat filozoficzny, rozważając go z różnych perspektyw i zachęcić do aktywnego udziału w dyskusji wszystkich zainteresowanych, niezależnie od wieku czy doświadczenia.

Przed spotkaniem dr Piotr Leśniak zachęca do zapoznania się z artykułem,
Autor: Gomóła Anna. (2017). Nieśmiertelna dusza, rytmiczne oddychanie i posłannictwo narodu : o podręczniku Wincentego Lutosławskiego. W: A. Gomóła i K. Gęsikowska (red.), "Joga w kontekstach kulturowych. [T.] 2" (S. 93-120). Katowice : Wydawnictwo Uniwersytetu Śląskiego

który poniżej załączamy.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Wincenty Lutosławski, wybitny filozof, profesor, publicysta oraz działacz narodowy, urodził się 6 czerwca 1863 roku Portret Wincentego Lutosławskiego pędzla Olgi Boznańskiej, fot. Wikimedia/Muzeum Narodowe w Poznaniuw Warszawie, a zmarł 28 grudnia 1954 roku w Krakowie. Jego wkład w rozwój myśli filozoficznej i polskiej tożsamości intelektualnej jest niezaprzeczalny i stanowi inspirację do kontynuacji dyskusji nad jego dziedzictwem.

Wstęp na spotkanie jest wolny, a my serdecznie zachęcamy Państwa do wzięcia udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu.


fot. Portret Wincentego Lutosławskiego pędzla Olgi Boznańskiej, fot. Wikimedia/Muzeum Narodowe w Poznaniu

Załączniki

Zobacz inne aktualności

Sobotnie pogotowie twórcze - zajęcia dla dzieci: „Daj kurze grzędę… ”

Już 23.03.2024 z radością zapraszamy dzieci w wieku 5+ na kolejne spotkanie w ramach cyklu „Sobotnie pogotowie twórcze”! W tym przyjaznym i inspirującym środowisku nie tylko odkrywamy tajemnice sztuki, ale również zgłębiamy historię naszego regionu poprzez eksplorację zbiorów muzealnych. Razem spędzamy czas kreatywnie, rozwijając naszą wyobraźnię i umiejętności, inspirując się bogatym dziedzictwem kulturowym naszego regionu.

Zobacz

Sobotnie pogotowie twórcze - zajęcia dla dzieci: „Wiosenne dekorowanie parapetów ”

Zapraszamy na „Sobotnie pogotowie twórcze” i „Wiosenne dekorowanie parapetów”! Początek marca to doskonały moment na odświeżenie wnętrz i stworzenie atmosfery gotowej na nadejście wiosny, dzięki własnoręcznie wykonanym dekoracjom. Już teraz możemy zacząć przygotowania, aby nasze wnętrza emanowały świeżością i kolorami wiosennymi.

Zobacz

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich - zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.