Przejdź do menu Przejdź do treści Przejdź do stopki

Spotkanie filozoficzne, "Pamięć i przemijanie", dr Piotr Leśniak, 30.11.2023

30 listopada 2023 Wydarzenie
Szanowna Pani/Szanowny Panie! Chcielibyśmy zachęcić Cię do udziału w nadchodzącym Spotkaniu filozoficznym, które odbędzie się tradycyjnie w ostatni czwartek miesiąca o godzinie 18:00 w Głównym gmachu Muzeum. To wyjątkowa okazja do refleksji, wymiany poglądów i wzbogacenia naszych umysłów.

logo wydarzenia Spotkanie filozoficzneWstęp wolny
Temat dyskusji:
Pamięć i przemijanie - nie całkiem metafizyczne rozważania o czasie
Prowadzący:
dr Piotr Leśniak
Termin:
30.11. 2023, godz. 18:00
Miejsce: Muzeum Śląska Opolskiego, sala odczytowa,
ul. Mały Rynek 7, wejście od kościoła "na Górce"

Dodatkowego kontekstu do naszej dyskusji może dostarczyć publikacja:
Hanna Buczyńska-Garewicz,  Metafizyczne rozważanie o czasie
lub wpis Marcina Podolana na stronie Pogadalni [KLIKNIJ I ZAPOZNAJ SIĘ]

Spotkanie filozoficzne
ma charakter otwartej dyskusji, więc nie ma potrzeby bycia ekspertem w dziedzinie filozofii. Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału. Chcemy stworzyć przyjazne i otwarte środowisko, gdzie każdy może podzielić się swoimi myślami, doświadczeniami i refleksjami na wskazany temat.

Zobacz inne aktualności

Rodzinne poszukiwanie skarbów. Pożegnanie wakacji w muzeum

Zapraszamy na niezapomnianą rodzinną przygodę! W ostatnią sobotę sierpnia Muzeum Śląska Opolskiego organizuje w ramach zakończenia wakacji, grę terenową „Rodzinne poszukiwanie skarbów". To wyjątkowa okazja, aby wyruszyć w fascynującą podróż pełną zagadek, szyfrów i historycznych ciekawostek. Po zakończeniu gry terenowej zachęcamy do udziału w twórczych warsztatach, które będą doskonałą okazją do rozwinięcia kreatywności.

Zobacz

„Kwiaty” Jana Cybisa. Prezentacja nowego obrazu zakupionego do kolekcji Muzeum Śląska Opolskiego.

Jedna z dwóch zakupionych w lipcu tego roku prac Jana Cybisa – obraz „Kwiaty” – zostanie udostępniona publiczności w czwartek, 22 sierpnia 2024 r. Obraz wzbogaci stałą wystawę malarstwa artysty, prezentowaną w Galerii przy ul. Ozimskiej 10. Środki na zakup dzieł pozyskane zostały z programu własnego Narodowego Instytutu Muzeów oraz ze środków Samorządu Województwa Opolskiego.

Zobacz

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich - zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.