Przejdź do menu Przejdź do treści Przejdź do stopki

Spotkanie filozoficzne, "Pamięć i przemijanie", dr Piotr Leśniak, 30.11.2023

30 listopada 2023 Wydarzenie
Szanowna Pani/Szanowny Panie! Chcielibyśmy zachęcić Cię do udziału w nadchodzącym Spotkaniu filozoficznym, które odbędzie się tradycyjnie w ostatni czwartek miesiąca o godzinie 18:00 w Głównym gmachu Muzeum. To wyjątkowa okazja do refleksji, wymiany poglądów i wzbogacenia naszych umysłów.

logo wydarzenia Spotkanie filozoficzneWstęp wolny
Temat dyskusji:
Pamięć i przemijanie - nie całkiem metafizyczne rozważania o czasie
Prowadzący:
dr Piotr Leśniak
Termin:
30.11. 2023, godz. 18:00
Miejsce: Muzeum Śląska Opolskiego, sala odczytowa,
ul. Mały Rynek 7, wejście od kościoła "na Górce"

Dodatkowego kontekstu do naszej dyskusji może dostarczyć publikacja:
Hanna Buczyńska-Garewicz,  Metafizyczne rozważanie o czasie
lub wpis Marcina Podolana na stronie Pogadalni [KLIKNIJ I ZAPOZNAJ SIĘ]

Spotkanie filozoficzne
ma charakter otwartej dyskusji, więc nie ma potrzeby bycia ekspertem w dziedzinie filozofii. Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału. Chcemy stworzyć przyjazne i otwarte środowisko, gdzie każdy może podzielić się swoimi myślami, doświadczeniami i refleksjami na wskazany temat.

Zobacz inne aktualności

Sobotnie pogotowie twórcze - zajęcia dla dzieci: „Świąteczne podróże po Europie i twórcze spotkanie przy świątecznym stole”

Zapraszamy na grudniowe spotkanie z cyklu „Sobotnie pogotowie twórcze”, gdzie skupimy się na tradycjach bożonarodzeniowych w Europie. Podczas tego wydarzenia poznacie różne zwyczaje świąteczne, a także będziecie mieli okazję uczestniczyć w warsztatach twórczych, podczas których wspólnie wykonamy dekoracje świąteczne.

Zobacz

Warsztaty malarstwa akwarelowego:Piękna jest sztuka malowania! Detal

Zapraszamy młodzież i dorosłych do udziału w ostatnich warsztatach, podczas których poznajemy technikę malowania farbami wodnymi. Warsztaty polecamy wszystkim, którzy chcieliby podjąć własne próby artystyczne w tej dziedzinie malarstwa. Podczas zajęć będziemy się odnosić do twórczości Jana Cybisa (1897–1972), jednego z najważniejszych polskich artystów XX wieku, urodzonego we wsi Wróblin na Opolszczyźnie. Muzeum Śląska Opolskiego w Opolu posiada największą w Polsce kolekcję prac tego artysty, zbiór ten liczy obecnie 90 obrazów olejnych i ok. 850 prac na papierze.

Zobacz

Oprowadzanie tematyczne: „Między św. Mikołajem, a św. Łucją”

Z przyjemnością informujemy, że w ramach cyklu niedzielnych oprowadzań tematycznych w Muzeum, kolejne wydarzenie już 10.12.2013 r.! Zapraszamy Was na wyjątkowe spotkanie z historią dwóch postaci: Świętego Mikołaja i Świętej Łucji. Zapraszamy do wspólnego odkrywania tajemniczych zakamarków historii, które kształtują nasze spojrzenie na okres oczekiwania, nadziei i celebracji zbliżających się świąt. Czeka na Was niezapomniana opowieść i chwila refleksji.

Zobacz

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich - zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.