Przejdź do menu Przejdź do treści Przejdź do stopki

Spotkanie filozoficzne - "Idea Wielkiej Matki w Timajosie Platona", dr Piotr Leśniak

16 maja 2023 Wydarzenie
Szanowni Państwo, z przyjemnością zapraszamy na kolejne Spotkanie filozoficzne, które odbędzie się 25.05.2023 r. (czwartek) o godz. 18:00. Tematem naszej dyskusji będzie Idea Wielkiej Matki w Timajosie Platona.

Plakat informacyjny, data i tytuł wydarzenia, w tle popiersie platona i zdjecie budynku Muzeum
Celem spotkania będzie dyskusja na temat Idei Wielkiej Matki w kontekście filozofii Platona.

Wierzymy, że nasze spotkanie dostarczy wielu interesujących spostrzeżeń i wniosków, które pozwolą nam poszerzyć naszą wiedzę i zacieśnić filozoficzne więzi.

Będzie nam bardzo miło, jeśli dołączycie Państwo do naszej dyskusji.

Spotkanie ma charakter otwarty (udział bezpłatny), a dyskusja będzie prowadzona w przyjaznej atmosferze.

Termin:
25.05.2023 (czwartek), godz. 18:00

Miejsce: Główny gmach MŚO, ul. Mały Rynek 7 (wejście od strony kościoła "na Górce"), Sala odczytowa

Tytuł spotkania: Idea Wielkiej Matki w Timajosie Platona

Prowadzący:
dr Piotr Leśniak

Materiał źródłowy:
 Platon, Timajos,  tłum. Władysław Witwicki[ KLIKNIJ I POBIERZ PDF Z WOLNE LEKTURY]
Zachęcamy do zapoznania się z nim przed spotkaniem, aby jeszcze lepiej poznać treść i kontekst omawianego tekstu.Zobacz inne aktualności

Warsztaty malarstwa akwarelowego: "Piękna jest sztuka malowania!". Pejzaż miejski (architektura); 26.10.2023

Zapraszamy młodzież i dorosłych do udziału w warsztatach, dzięki którym będzie można poznać technikę malowania farbami wodnymi. To doskonała okazja, aby rozwijać swoje umiejętności artystyczne, czerpać inspirację z dzieł Jana Cybisa i spędzić czas w towarzystwie innych pasjonatów sztuki. Zapraszamy zarówno młodzież, jak i dorosłych do udziału w naszym cyklu warsztatowym. Nie czekajcie kupcie bilet już teraz!

Zobacz

Sobotnie pogotowie twórcze -październik

Drodzy Przyjaciele twórczości! Mamy przyjemność zaprosić Was na październikowe zajęcia w ramach "Sobotniego pogotowia twórczego", które w tym miesiącu okażą się prawdziwie jesienne! Czekają na Was inspirujące rozmowy o malarstwie, opowieści o darach jesieni wykorzystywanych przez gospodynie domowe oraz zajęcia fotograficzne. To będzie czas pełen inspiracji, kreatywności i odkrywania. Zapraszamy zarówno tych, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z tworzeniem, jak i tych, którzy są już doświadczonymi "małymi artystami" lub pasjonatami sztuki, historii i regionu.

Zobacz

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich - zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.