Spotkanie filozoficzne - Duchowy węgiel - energia czerpana z otchłani. Dr Marcin Pietrzak

20 października 2022 Wydarzenie
Zapraszamy do udziału w czwartkowym Spotkaniu filozoficznym. Wstęp wolny.

Plakat informacyjny

Miejsce: Główny gmach Muzeum Śląska Opolskiego, Sala odczytowa, ul. Mały Rynek 7
Prowadzący: dr Marcin Pietrzak
Termin: 27.10.2022, godz. 18:00

Wstęp wolny

Bądź na bieżąco z naszą ofertą, zapisz się do newslettera [KLIKNIJ i zapisz się]

Zachęcamy do obserwowania nas na: Fb MuzeumOpole  Inst muzeumslaskaopolskiego

Zobacz inne aktualności

„Gęsiego do muzeum”- czasowa oferta edukacyjna dla grup przedszkolnych i szkolnych

Zapraszamy do uczestnictwa w naszej ofercie edukacyjnej pt. „Gęsiego do muzeum” towarzyszącej wystawie czasowej „Solenie kury. Wieś widziana oczami Eugeniusza Marca"! Dla przedszkoli i szkół mamy przygotowanych kilka bloków tematycznych, które zabiorą dzieci w podróż po śląskiej wsi widzianej oczami artysty. Zarezerwujcie już teraz swoje terminy od kwietnia do czerwca 2024 roku i pozwólcie naszej ofercie rozpalić kreatywność i ciekawość Waszych uczniów!

Zobacz

"Jan Cybis. Artysta i człowiek" - lekcja muzealna, oferta dla grup szkolnych

Czy wiecie jacy artyści tworzyli, pochodzą z naszego województwa? Czy Muzeum przechowuje ich dzieła? Jak im się żyło? Czy żyli tylko dla sztuki? Czy mieli jakieś inne pasje? Zapraszamy na lekcję poświęconą Janowi Cybisowi (1897-1972), jednemu z najważniejszych polskich artystów XX wieku, który urodził się we wsi Wróblin koło Głogówka na Opolszczyźnie. Wypełni ją opowieść o życiu i twórczości tego wielkiego malarza, którą połączymy z prezentacją multimedialną oraz zwiedzaniem stałej wystawy jego prac. Poznamy rodzinę artysty, ciekawostki z jego życia, a także zapoznamy się z różnorodną tematyką jego obrazów (portret, pejzaż, akt, martwa natura).

Zobacz