Przejdź do menu Przejdź do treści Przejdź do stopki

Spacery przyrodniczo-historyczne wokół Góry św. Anny, 23.07.2022 r., godz. 10:00

1 lipca 2022 Wystawy
Wiosna, wiosna ach to ty ... Zapraszamy na spacery przyrodniczo-historyczne wokół Góry Św. Anny. Trasy spacerów wieść będą urokliwymi ścieżkami Parku Krajobrazowego „Góra św. Anny”.


W trakcie wędrówki odwiedzimy wszystkie najważniejsze miejsca takie jak Bazylika, kaplice kalwaryjskie, amfiteatr czy geopark, poszerzając swoją wiedzę historyczną, jak i przyrodniczą.

Na zakończenie każdego spaceru planowane jest ognisko zorganizowane na polanie przy Muzeum Czynu Powstańczego (prowiant we własnym zakresie).

Spacery prowadzić będą pracownicy Działu Przyrody Muzeum Śląska Opolskiego oraz Muzeum Czynu Powstańczego w Górze św. Anny (oddziału Muzeum Śląska Opolskiego).

Na ostatni ze spacerów, zaplanowany na 23 lipca 2022 r., zapraszamy miłośników Nordic walkingu. Jednym z prowadzących zajęcia będzie wówczas instruktor z Klubu Sportowego „Koziołek” z Kędzierzyna-Koźla. Prosimy, aby zabrać ze sobą kije trekkingowe.

Zapraszamy osoby w każdym wieku, indywidualnie oraz całymi rodzinami.

Terminy:

  • 20 marca 2022 r.
  • 22 kwietnia 2022 r.
  • 25 czerwca 2022 r.
  • 23 lipca 2022 r.

Godzina rozpoczęcia: 10:00
Start/meta: Muzeum Czynu Powstańczego, ul. Leśnicka 28, 47-154 Góra św. Anny
Długość trasy: ok. 3 km
Czas trwania: ok. 3 h
Koszt: 10 zł/osoba

Miejsce zbiórki/start: parking Muzeum Czynu Powstańczego


Rezerwacja miejsc pod numerem tel. 77 461 54 66 od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-15:00.
Liczba miejsc ograniczona!!! Decyduje kolejność zgłoszeń.
W razie niesprzyjających warunków atmosferycznych spacer zostanie odwołany.

Zobacz inne aktualności

„Gęsiego do muzeum”- czasowa oferta edukacyjna dla grup przedszkolnych i szkolnych

Zapraszamy do uczestnictwa w naszej ofercie edukacyjnej pt. „Gęsiego do muzeum” towarzyszącej wystawie czasowej „Solenie kury. Wieś widziana oczami Eugeniusza Marca"! Dla przedszkoli i szkół mamy przygotowanych kilka bloków tematycznych, które zabiorą dzieci w podróż po śląskiej wsi widzianej oczami artysty. Zarezerwujcie już teraz swoje terminy od kwietnia do czerwca 2024 roku i pozwólcie naszej ofercie rozpalić kreatywność i ciekawość Waszych uczniów!

Zobacz

"Jan Cybis. Artysta i człowiek" - lekcja muzealna, oferta dla grup szkolnych

Czy wiecie jacy artyści tworzyli, pochodzą z naszego województwa? Czy Muzeum przechowuje ich dzieła? Jak im się żyło? Czy żyli tylko dla sztuki? Czy mieli jakieś inne pasje? Zapraszamy na lekcję poświęconą Janowi Cybisowi (1897-1972), jednemu z najważniejszych polskich artystów XX wieku, który urodził się we wsi Wróblin koło Głogówka na Opolszczyźnie. Wypełni ją opowieść o życiu i twórczości tego wielkiego malarza, którą połączymy z prezentacją multimedialną oraz zwiedzaniem stałej wystawy jego prac. Poznamy rodzinę artysty, ciekawostki z jego życia, a także zapoznamy się z różnorodną tematyką jego obrazów (portret, pejzaż, akt, martwa natura).

Zobacz

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich - zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.