Przejdź do menu Przejdź do treści Przejdź do stopki

Spacery historyczne po Górze św. Anny - Muzeum Czynu Powstańczego

1 sierpnia 2023 Wydarzenie
Zapraszamy na „Spacery historyczne po Górze św. Anny”. To propozycja dla osób pasjonujących się lokalną historią, które lubią aktywnie spędzić wolny czas.

plakat informacyjny Spacery historyczneGóra św. Anny, chociaż niewysoka (408 m n.p.m.), obfituje w wiele atrakcji i skrywa niejedną tajemnicę. Zachwyca pięknem krajobrazu i intryguje bogatą historią. Od setek lat to jedno z najważniejszych miejsc pielgrzymkowych Górnego Śląska. Na początku XX wieku nabrała nowego znaczenia. W 1921 roku stała się areną zmagań podczas polsko-niemieckich walk o przynależność regionu. Doskonałe zespolenie walorów przyrodniczych z kulturowymi sprawiło, że od 2004 roku Góra św. Anny stanowi Pomnik Historii.

Trasa spaceru wieść będzie urokliwymi ścieżkami Parku Krajobrazowego „Góra św. Anny”. W trakcie wędrówki odwiedzimy wszystkie najważniejsze miejsca takie jak Bazylika św. Anny, kaplice kalwaryjskie, amfiteatr skalny, Pomnik Czynu Powstańczego oraz geopark.

Zapraszamy więc wszystkich - zarówno indywidualnie, jak i całymi rodzinami - na  wyjątkową wyprawę, aby odkryć piękno krajobrazu oraz  zanurzyć się w historii i kulturze tego wyjątkowego miejsca na mapie Opolszczyzny. Czekamy na Was, aby razem cieszyć się tym wyjątkowym doświadczeniem!

Oferta skierowana jest również do grup zorganizowanych!

Start/meta: Muzeum Czynu Powstańczego, ul. Leśnicka 28, 47-154 Góra św. Anny
Długość trasy: ok. 3 km
Czas trwania: ok. 2 h
Koszt: 10 zł/osoba


Na spacer można się umówić w dowolnym terminie pod numerem tel. 77 461 54 66 od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-15:00.

Zobacz inne aktualności

Warsztaty fotograficzne – Paweł Sokołowski: „Technika szlachetna XIX wieku: Mokry Kolodion”

Chciałbyś przenieść się do XIX wieku i poznać tajniki jednej z najstarszych technik fotograficznych? Mokry kolodion to proces, który pozwala tworzyć niezwykle piękne, klimatyczne zdjęcia, pełne detali i unikalnych efektów. Warsztaty prowadzone przez Pawła Sokołowskiego to doskonała okazja, aby poznać tę technikę od podstaw, niezależnie od wcześniejszego doświadczenia w fotografii.

Zobacz

Szkolenie dla pracowników Instytucji Kultury: : „Kultura w ruchu. Tworzenie rolki do mediów społecznościowych” – Alicja Szulc-Rodziewicz

Jeśli Twoja Instytucja Kultury pragnie efektywnie promować swoją działalność w mediach społecznościowych, te warsztaty są dla Ciebie. Szkolenie poprowadzi Alicja Szulc-Rodziewicz, ekspertka w zakresie edukacji medialnej i cyfrowej, która pokaże, jak tworzyć profesjonalne rolki i krótkie filmy wideo. Udział bezpłatny, liczba miejsc ograniczona.

Zobacz

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich - zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.