Przejdź do menu Przejdź do treści Przejdź do stopki

"Sowi wieczór" - zajęcia teoretyczno-warsztatowe w Muzeum Czynu Powstańczego w Górze Św. Anny

9 marca 2024 Zajęcia edukacyjne Góra św. Anny
Już 09 marca o godz. 16.00 zapraszamy na „Sowi wieczór”. Zgodnie z tytułem, cały wieczór poświęcimy poznaniu biologii i ekologii sów, ich diecie oraz wierzeniom i legendom w których grają kluczową rolę. Wydarzenie odbędzie się w Muzeum Czynu Powstańczego przy ul. Leśnickiej 28 w Górze św. Anny oraz okolicy.

plakat promujący wydarzenie w tle zdjęcie sowy, logoTermin: 9.03.2024, godz. 16:00
Miejsce: Muzeum Czynu Powstańczego w Górze Św. Anny, ul. Leśnicka 28, Góra Św. Anny

Podczas zajęć poznacie tajemnice sowiego życia, w tym nocnego bezszelestnego lotu. Będziecie mogli dotknąć pazurów i dziobów oraz obejrzeć pióra różnych gatunków sów pod binokularem. Wśród naszej kolekcji sowich eksponatów przyjrzycie się z bliska największej sowie Europy czyli puchaczowi oraz najmniejszej – sóweczce.

Podczas warsztatów obejrzycie wypluwki różnych gatunków sów i rozłożycie na czynniki pierwsze wypluwkę uszatki. Po części teoretycznej wybierzemy się na grę terenową pełną legend i wierzeń z sowami w rolach głównych. Następnie poszukamy okolicznych puszczyków i przeprowadzimy nasłuchiwanie. Może nawet uda nam się zobaczyć tego, który mieszka w pobliżu muzeum i został przez nas zaobrączkowany? Jak tego dokonać? Mamy na to pewien pomysł, którego realizację zobaczycie podczas zajęć. Zabierzcie ze sobą latarki, prowiant na integracyjne ognisko oraz ubierzcie się adekwatnie do pogody. W razie niesprzyjających warunków atmosferycznych zajęcia zostaną przeniesione na inny dzień lub odwołane.

Koszt zajęć dla jednej osoby to 20 zł*
* Opolska Karta Rodziny i Seniora oraz Karta Dużej Rodziny uprawnia do skorzystania z 50% zniżki.
* bilet na warsztaty uprawnia do zwiedzania wystaw czasowych i stałych eksponowanych w obiekcie, w którym będą odbywały się warsztaty. Bilet do wykorzystania wyłącznie w dniu realizacji zajęć edukacyjnych (przed zajęciami).

Ze względu na specyfikę zajęć minimalny wiek uczestnika to 10 lat. Osoby niepełnoletnie biorą udział w zajęciach pod opieką osoby dorosłej.
Liczba miejsc jest ograniczona, dlatego na zajęcia obowiązują zapisy pod numerem tel.: 77 461 54 66 lub e-mail: przyroda@muzeum.opole.pl


Zobacz inne aktualności

Rodzinne poszukiwanie skarbów. Pożegnanie wakacji w muzeum

Zapraszamy na niezapomnianą rodzinną przygodę! W ostatnią sobotę sierpnia Muzeum Śląska Opolskiego organizuje w ramach zakończenia wakacji, grę terenową „Rodzinne poszukiwanie skarbów". To wyjątkowa okazja, aby wyruszyć w fascynującą podróż pełną zagadek, szyfrów i historycznych ciekawostek. Po zakończeniu gry terenowej zachęcamy do udziału w twórczych warsztatach, które będą doskonałą okazją do rozwinięcia kreatywności.

Zobacz

„Kwiaty” Jana Cybisa. Prezentacja nowego obrazu zakupionego do kolekcji Muzeum Śląska Opolskiego.

Jedna z dwóch zakupionych w lipcu tego roku prac Jana Cybisa – obraz „Kwiaty” – zostanie udostępniona publiczności w czwartek, 22 sierpnia 2024 r. Obraz wzbogaci stałą wystawę malarstwa artysty, prezentowaną w Galerii przy ul. Ozimskiej 10. Środki na zakup dzieł pozyskane zostały z programu własnego Narodowego Instytutu Muzeów oraz ze środków Samorządu Województwa Opolskiego.

Zobacz

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich - zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.