Przejdź do menu Przejdź do treści Przejdź do stopki

Sobotnie pogotowie twórcze, zajęcia teoretyczno-warsztatowe – maj

29 maja 2023 Edukacja
Cześć Dzieciaki! Dzień dobry Rodzice! To już maj, czyli miesiąc kiedy wreszcie przestaje być zimno i zaczyna wszystko kwitnąć dookoła nas. Drzewa, kwiaty przybierają piękne kolory, a ptaki zaczynają śpiewać radośniej niż zwykle. Z pewnością pamiętacie, że to wyjątkowy miesiąc nie tylko dla przyrody, ale i dla każdego dziecka, które właśnie w tym miesiącu ma wyjątkową okazję podziękować za dar życia, miłości, bezinteresowności pewnej nadzwyczajnej "Pani", która ma najpiękniejsze imię na świecie: MAMA. Zapraszamy serdecznie dzieci w wieku 6-12 na cykliczne zajęcia teoretyczno-warsztatowe pt. "Sobotnie pogotowie twórcze".

plakat informacyjny, tytuł wydarzenia w tle księżyc na tle chmurplakat informacyjny, tytuł wydarzenia w tle zdjęcie księżyca na tle chmur
3.05.2023, godz. 18:15; 19:15, "Słowem inspirowane"

Wstęp bezpłatny. Za okazaniem wejściówki *
NIE PRZYJMUJEMY REZERWACJI BILETÓW/WEJŚCIÓWEK!


Zapraszamy wszystkie nocne marki do naszej muzealnej pracowni na warsztaty plastyczne, które zaintrygują Waszą kreatywność i wyobraźnię. Tym razem, naszą inspiracją będą słowa, a dzięki nim, nauczymy się jeszcze więcej o pięknie i poezji języka. Chcesz dowiedzieć się jak je odzwierciedlić w naszych pracach plastycznych, jaką moc mają słowa? 
* Odbierz bezpłatną wejściówkę 13.05.2023 w głównym gmachu od godz. 18:00 ( kasa Muzeum, do wyczerpania) i przyjdź na zajęcia. 
Wiek:
5+ (dzieci w wieku przedszkolnym, wczesnoszkolnym pozostają na zajęciach pod opieką 1 opiekuna)

Liczba uczestników: 30


Plakat informacyjny, tytuł warsztatów plastycznych w tle zdjęcie matki z córeczką20.05.2023, godz. 12:00 "A ja wolę MOJĄ MAMĘ"
KOSZT:
20 zł/os.* Bilety na zajęcia dostępne wyłącznie on-line [KLIKNIJ I KUP BILET ON-LINE], 

Prowadzący: Pracownik Działu Edukacji Muzealnej, Agnieszka Błażuk-Dworakowska

Zapraszamy Was na warsztaty plastyczne, w czasie których będziemy tworzyć w własnoręcznie ozdobionej doniczce, piękną kompozycję, wypełnioną... dziecięcą kreatywnością, a przede wszystkim miłością do ukochanej Mamy.
Tradycyjnie inspiracji poszukamy w historii i sztuce, porozmawiamy o tym jaką rolę w naszym życiu pełniły i pełnią Mamy, kiedy lubimy je najbardziej, czy gdy mają "...włosy jak atrament", a może gdy uśmiechają się promieniście jak słońce?

Wiek: 5+ (dzieci w wieku przedszkolnym, wczesnoszkolnym pozostają na zajęciach pod opieką 1 opiekuna)

Liczba uczestników: 12

Koszt: 20 zł/uczestnik* (opiekun bezpłatnie)

NIE PRZYJMUJEMY REZERWACJI TELEFONICZNEJ. KUP BILET ON-LINE, ilość ograniczona 12 szt. [KLIKNIJ I PRZEJDŹ DO ZAKUPU]

grafika karty rabatowej
*Opolska Karta Rodziny i Seniora oraz Karta Dużej Rodziny uprawnia do skorzystania z 50% zniżki.
* bilet na warsztaty w muzeum uprawnia do zwiedzania wystawy czasowej oraz wystaw stałych eksponowanych w obiekcie, w którym odbywały się warsztaty. Bilet do wykorzystania wyłącznie w dniu realizacji zajęć edukacyjnych.Plakat Informacyjny, tytuł wydarzenia,  w tle fotografia borsuka27.05.2023, godz. 12:00 "Nadzwyczajne borsuków zwyczaje"
KOSZT: 20 zł/os.* Bilety na zajęcia dostępne wyłącznie on-line [KLIKNIJ I KUP BILET ON-LINE]
Prowadzący: Pracownik Działu Przyrody MŚO, Agnieszka Mulawa

Borsuki – bohaterzy majowego przyrodniczego pogotowia twórczego, to bardzo ciekawe, jednak mało znane zwierzęta. Bywa tak, że niektórzy nazywają je szopami lub skunksami. Z pewnością, po tych zajęciach żaden uczestnik nie będzie miał wątpliwości jak je rozpoznać i czym się różnią od wspomnianych dwóch gatunków. O tym gdzie żyją, kiedy można je spotkać, co jedzą i jak charakterystyczne są ich nory dowiecie się podczas pierwszej części zajęć. W drugiej natomiast przygotujemy letnie czapki ozdobione ich wizerunkami i tropami. W tak przygotowanych nakryciach nadchodzące letnie miesiące nie będą nam straszne. Zapraszamy!

Wiek: 6+ (dzieci w wieku przedszkolnym, wczesnoszkolnym pozostają na zajęciach pod opieką 1 opiekuna)

Liczba uczestników: 15

Koszt: 20 zł/uczestnik* (opiekun bezpłatnie)

NIE PRZYJMUJEMY REZERWACJI TELEFONICZNEJ. KUP BILET ON-LINE, ilość ograniczona 15 szt. [KLIKNIJ I PRZEJDŹ DO ZAKUPU]

logo karty rabatowej
*Opolska Karta Rodziny i Seniora oraz Karta Dużej Rodziny uprawnia do skorzystania z 50% zniżki.
* bilet na warsztaty w muzeum uprawnia do zwiedzania wystawy czasowej oraz wystaw stałych eksponowanych w obiekcie, w którym odbywały się warsztaty. Bilet do wykorzystania wyłącznie w dniu realizacji zajęć edukacyjnych.


Zobacz inne aktualności

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich - zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.