Sobotnie pogotowie twórcze, zajęcia teoretyczno-warsztatowe – maj

29 maja 2023 Zajęcia dla grup Opole
Cześć Dzieciaki! Dzień dobry Rodzice! To już maj, czyli miesiąc kiedy wreszcie przestaje być zimno i zaczyna wszystko kwitnąć dookoła nas. Drzewa, kwiaty przybierają piękne kolory, a ptaki zaczynają śpiewać radośniej niż zwykle. Z pewnością pamiętacie, że to wyjątkowy miesiąc nie tylko dla przyrody, ale i dla każdego dziecka, które właśnie w tym miesiącu ma wyjątkową okazję podziękować za dar życia, miłości, bezinteresowności pewnej nadzwyczajnej "Pani", która ma najpiękniejsze imię na świecie: MAMA. Zapraszamy serdecznie dzieci w wieku 6-12 na cykliczne zajęcia teoretyczno-warsztatowe pt. "Sobotnie pogotowie twórcze".

plakat informacyjny, tytuł wydarzenia w tle księżyc na tle chmurplakat informacyjny, tytuł wydarzenia w tle zdjęcie księżyca na tle chmur
3.05.2023, godz. 18:15; 19:15, "Słowem inspirowane"

Wstęp bezpłatny. Za okazaniem wejściówki *
NIE PRZYJMUJEMY REZERWACJI BILETÓW/WEJŚCIÓWEK!

Zapraszamy wszystkie nocne marki do naszej muzealnej pracowni na warsztaty plastyczne, które zaintrygują Waszą kreatywność i wyobraźnię. Tym razem, naszą inspiracją będą słowa, a dzięki nim, nauczymy się jeszcze więcej o pięknie i poezji języka. Chcesz dowiedzieć się jak je odzwierciedlić w naszych pracach plastycznych, jaką moc mają słowa?
* Odbierz bezpłatną wejściówkę 13.05.2023 w głównym gmachu od godz. 18:00 ( kasa Muzeum, do wyczerpania) i przyjdź na zajęcia.
Wiek:

Liczba uczestników: 30

Plakat informacyjny, tytuł warsztatów plastycznych w tle zdjęcie matki z córeczką20.05.2023, godz. 12:00 "A ja wolę MOJĄ MAMĘ"
KOSZT:
20 zł/os.* Bilety na zajęcia dostępne wyłącznie on-line [KLIKNIJ I KUP BILET ON-LINE],

Prowadzący: Pracownik Działu Edukacji Muzealnej, Agnieszka Błażuk-Dworakowska

Zapraszamy Was na warsztaty plastyczne, w czasie których będziemy tworzyć w własnoręcznie ozdobionej doniczce, piękną kompozycję, wypełnioną... dziecięcą kreatywnością, a przede wszystkim miłością do ukochanej Mamy.
Tradycyjnie inspiracji poszukamy w historii i sztuce, porozmawiamy o tym jaką rolę w naszym życiu pełniły i pełnią Mamy, kiedy lubimy je najbardziej, czy gdy mają "...włosy jak atrament", a może gdy uśmiechają się promieniście jak słońce?

Wiek: 5+ (dzieci w wieku przedszkolnym, wczesnoszkolnym pozostają na zajęciach pod opieką 1 opiekuna)

Liczba uczestników: 12

Koszt: 20 zł/uczestnik* (opiekun bezpłatnie)

NIE PRZYJMUJEMY REZERWACJI TELEFONICZNEJ. KUP BILET ON-LINE, ilość ograniczona 12 szt. [KLIKNIJ I PRZEJDŹ DO ZAKUPU]

grafika karty rabatowej
*Opolska Karta Rodziny i Seniora oraz Karta Dużej Rodziny uprawnia do skorzystania z 50% zniżki.
* bilet na warsztaty w muzeum uprawnia do zwiedzania wystawy czasowej oraz wystaw stałych eksponowanych w obiekcie, w którym odbywały się warsztaty. Bilet do wykorzystania wyłącznie w dniu realizacji zajęć edukacyjnych.

Plakat Informacyjny, tytuł wydarzenia,  w tle fotografia borsuka27.05.2023, godz. 12:00 "Nadzwyczajne borsuków zwyczaje"
KOSZT: 20 zł/os.* Bilety na zajęcia dostępne wyłącznie on-line [KLIKNIJ I KUP BILET ON-LINE]
Prowadzący: Pracownik Działu Przyrody MŚO, Agnieszka Mulawa

Borsuki – bohaterzy majowego przyrodniczego pogotowia twórczego, to bardzo ciekawe, jednak mało znane zwierzęta. Bywa tak, że niektórzy nazywają je szopami lub skunksami. Z pewnością, po tych zajęciach żaden uczestnik nie będzie miał wątpliwości jak je rozpoznać i czym się różnią od wspomnianych dwóch gatunków. O tym gdzie żyją, kiedy można je spotkać, co jedzą i jak charakterystyczne są ich nory dowiecie się podczas pierwszej części zajęć. W drugiej natomiast przygotujemy letnie czapki ozdobione ich wizerunkami i tropami. W tak przygotowanych nakryciach nadchodzące letnie miesiące nie będą nam straszne. Zapraszamy!

Wiek: 6+ (dzieci w wieku przedszkolnym, wczesnoszkolnym pozostają na zajęciach pod opieką 1 opiekuna)

Liczba uczestników: 15

Koszt: 20 zł/uczestnik* (opiekun bezpłatnie)

NIE PRZYJMUJEMY REZERWACJI TELEFONICZNEJ. KUP BILET ON-LINE, ilość ograniczona 15 szt. [KLIKNIJ I PRZEJDŹ DO ZAKUPU]

logo karty rabatowej

„Gęsiego do muzeum”- czasowa oferta edukacyjna dla grup przedszkolnych i szkolnych

Zapraszamy do uczestnictwa w naszej ofercie edukacyjnej pt. „Gęsiego do muzeum” towarzyszącej wystawie czasowej „Solenie kury. Wieś widziana oczami Eugeniusza Marca"! Dla przedszkoli i szkół mamy przygotowanych kilka bloków tematycznych, które zabiorą dzieci w podróż po śląskiej wsi widzianej oczami artysty. Zarezerwujcie już teraz swoje terminy od kwietnia do czerwca 2024 roku i pozwólcie naszej ofercie rozpalić kreatywność i ciekawość Waszych uczniów!