Sobotnie pogotowie twórcze, zajęcia teoretyczno-warsztatowe – 29.04.2023, godz. 12:00

29 kwietnia 2023 Zajęcia dla grup Opole
W kwietniowe, sobotnie popołudnia do Muzeum wiosna zawita, będzie radośnie świątecznie, twórczo, a i z naturą będziemy za pan brat. Zapraszamy dzieci w wieku 6-12 na cykliczne zajęcia teoretyczno-warsztatowe pt. „Sobotnie pogotowie twórcze”.

plakat informacyjna, nazwa wydarzenia, w tle drewniany koszyk1.04.2023, godz. 12:00 „W małym koszyczku”. BILETY WYPRZEDANE
Prowadzący: Dział Edukacji Muzealnej,
Miejsce: Główny gmach, ul. Mały Rynek 7, wejście od kościoła "na Górce"

Rozpoczynamy przygotowania do Świąt Wielkanocnych. Naszą uwagę skoncentrujemy wokół wielkanocnego koszyka, poznamy jego symbolikę, wskażemy produkty żywnościowe, które powinny z nim się znaleźć. Okazuje się, że ich dobór nie jest przypadkowy, każdy włożony produkt ma szczególne znaczenie. Wprowadzenie odbędzie się na wystawie stałej ""Etnografia Opolszczyzny – tradycja i zmiana"
W części warsztatowej uczestnicy ozdobią drewniany koszyk (wym. 22x17x12,5 cm), technika mieszana.

Wiek: 5+ (dzieci w wieku przedszkolnym, wczesnoszkolnym pozostają na zajęciach pod opieką 1 opiekuna)
Koszt: 20 zł/uczestnik (opiekun bezpłatnie)
NIE PRZYJMUJEMY REZERWACJI TELEFONICZNEJ - BILETY WYPRZEDANE. KUP BILET ON-LINE, ilość ograniczona 15 szt. [KLIKNIJ I PRZEJDŹ DO ZAKUPU]
ZDJĘCIE KART RABATOWYCH OPOLSKA KARTA rODZINY I SENIORA, KARTA DUŻEJ RODZI*Opolska Karta Rodziny i Seniora oraz Karta Dużej Rodziny uprawnia do skorzystania z 50% zniżki.
* bilet na warsztaty w muzeum uprawnia do zwiedzania wystawy czasowej oraz wystaw stałych eksponowanych w obiekcie, w którym odbywały się warsztaty. Bilet do wykorzystania wyłącznie w dniu realizacji zajęć edukacyjnych.

plakat informacyjny z tytułem wydarzenia w tle zdjecie ptaszka wróbelka na jabłoni15.04.2023, godz. 12:00 „Przyszła wiosna nam radosna” BILETY WYPRZEDANE
Prowadzący: Dział Edukacji Muzealnej,
Miejsce: Główny gmach, ul. Mały Rynek 7, wejście od kościoła "na Górce"

Wiosna to najpiękniejsza pora roku, jest okresem budzącego się życia. To właśnie o tej porze roku zachodzą gwałtowne zmiany w przyrodzie. Czy motyw wiosny wykorzystywany był przez polskich artystów malarzy? Zapraszamy na sobotnie, twórcze popołudnie, poszukamy odpowiedzi na naszej wystawie stałej "Galeria malarstwa polskiego XIX i XX wieku".
W części warsztatowej uczestnicy ozdobią techniką dowolną, ptaszka na podstawce (wys. z podstawką 26 cm), wykonanego ze sklejki, który będzie piękną, wiosenną dekorację domu.

Koszt: 20 zł/uczestnik (opiekun bezpłatnie)
ZDJĘCIE KART RABATOWYCH OPOLSKA KARTA rODZINY I SENIORA, KARTA DUŻEJ RODZINY*Opolska Karta Rodziny i Seniora oraz Karta Dużej Rodziny uprawnia do skorzystania z 50% zniżki.

plakat informacyjny, tytuł wydarzenia, w tle zdjęcia bobra29.04.2023 „Powiedz wodny inżynierze, czym wypełniasz swe talerze?”
KUP BILET ON-LINE [KLIKNIJ I DOKONAJ ZAKUPU]
Prowadzący:
Dział Przyrody Muzeum Śląska Opolskiego,
Miejsce:
Główny gmach, ul. Mały Rynek 7, wejście od kościoła "na Górce"

Kwiecień w tym roku to miesiąc pełen radości, ponieważ przynosi wiele okazji do świętowania, uśmiechu: Prima Aprilis, Święta Wielkanocne i… jedno z przyrodniczych świąt nietypowych „Dzień Bobra”. Z tej okazji zapraszamy do poszerzenia swojej wiedzy o tych niesamowitych zwierzętach. Sprawdzimy co króluje w ich menu, czym są bobrze domy, jak wygląda ich dzień a jak rok? Przyjrzymy się z bliska śladom i tropom, które zostawiają.
W części warsztatowej zamienimy się w artystów, malarzy, rysowników i wykonamy portret poznanego ssaka na podobraziu malarskim. Technika, mieszana.

Wiek: 6+ (dzieci w wieku przedszkolnym, wczesnoszkolnym pozostają na zajęciach pod opieką 1 opiekuna)
Koszt: 20 zł/uczestnik (opiekun bezpłatnie)
NIE PRZYJMUJEMY REZERWACJI TELEFONICZNEJ - KUP BILET ON-LINE, ilość ograniczona 15 szt. [KLIKNIJ I PRZEJDŹ DO ZAKUPU]

Materiały na wszystkie zajęcia zapewnia Muzeum. Wykonane prace uczestnicy zabierają ze sobą do domu.

ZAPRASZAMY! Do zobaczenia w Muzeum Śląska Opolskiego.

Wszystkie drogi prowadzą do... muzeum - warsztaty twórcze dla Seniorów

Szanowni Seniorzy, z ogromną przyjemnością zapraszamy Was na niezwykłe spotkanie w ramach cyklu "Wszystkie drogi prowadzą do... muzeum", które odbędzie się 23 maja (a nie w pierwszy czwartek miesiąca). Tym razem przygotowaliśmy dla Was warsztaty twórcze pt. "Włóczkowa harmonia", które zapewnią nam inspirującą atmosferę, sprzyjającą kreatywnemu eksperymentowaniu.

"Gęsiego do muzeum" - zajęcia dla dzieci. Oferta dla osób indywidualnych

Zapraszamy dzieci i ich rodziców, opiekunów do przygody w świecie kultury wiejskiej! W związku z nadchodzącymi egzaminami ósmoklasistów i przerwą szkolną dla klas młodszych planowaną od 13 maja, Muzeum zachęca do skorzystania z naszej oferty edukacyjnej: "Gęsiego do Muzeum" która zapewni ciekawe spędzenie czasu, ale także pozwoli lepiej poznać życie wiejskie na Śląsku Opolskim.