Sobotnie pogotowie twórcze, zajęcia teoretyczno-warsztatowe - grudzień 2022 (najbliższe zajęcia 17.12.2022)

16 grudnia 2022 Zajęcia dla grup Opole
Ho, Ho! Zapraszamy na twórcze, edukacyjne, sobotnie spotkania w Muzeum. Grudniowe spotkania wypełnimy opowieściami o bożonarodzeniowych zwyczajach i obrzędach. W części warsztatowej wykonamy niepowtarzalne dekoracje świąteczne lub autorskie prezenty na Gwiazdkę również dla skrzydlatych przyjaciół.

plakat informacyjuny sobotnie pogotowie twórcze, tytuł Ozdoby choinkowe 3.12.2022, godz. 12:00 „Ozdoby choinkowe dla ptaków”

Zima jednoznacznie kojarzy nam się ze Świętami Bożego Narodzenia, jednak dla wielu z nas jest to też okres dokarmiania ptaków. Zatem połączmy to razem i wykonajmy ozdoby choinkowe, które nie dość, że będą dekorowały nam drzewa w pobliżu domostw, również będą stołówką dla ptaków.
*Prosimy uczestników o zebranie ze sobą na zajęcia kilku foremek (wykrawaczy) do ciastek.

Pozostałe materiały zapewnia Muzeum, wykonaną prace uczestnik zajęć zabiera ze sobą.

Liczba uczestników: 15 osób
- wiek 6+
- rezerwacja telefoniczna: Kasa nr tel. 77 44 31 754 (wtorek – sobota 9:30 - 16:50, niedziela 12:00-16:50)
- udział w warsztatach 20 zł/od osoby (uiszczenie opłaty w dniu warsztatów)

plakat informacyjuny sobotnie pogotowie twórcze, tytuł Lecą Aniołowie...10.12.2022, godz. 12:00 „Lecą, lecą Aniołowie”

Zapraszamy na zajęcia teoretyczno-warsztatowe podczas których uczestnicy  przypomną sobie o bożonarodzeniowych zwyczajach i obrzędach.
Nic tak nie buduje świątecznego klimatu jak bożonarodzeniowe ozdoby. Podczas przystrajania mieszkania koniecznie pamiętaj  o oknach, bo dzięki nim świąteczna aura będzie roztaczała się także poza Twoim mieszkaniem.

W części warsztatowej wykonamy  świąteczną ozdobę...anioła, który będzie czuwał nad cudowną atmosferą naszych świąt (materiał anioł wykonany ze sklejki, farby, dżety samoprzylepne)

Materiały zapewnia Muzeum, wykonaną prace uczestnik zajęć zabiera ze sobą.

Liczba uczestników: 15 osób
- wiek 6+
- rezerwacja telefoniczna Kasa - nr tel. 77 44 31 754 (wtorek – sobota 9:30 - 16:50, niedziela 12:00-16:50)
- udział w warsztatach 20 zł/od osoby (uiszczenie opłaty w dniu warsztatów)

plakat informacyjuny sobotnie pogotowie twórcze, tytuł Magia świątecznych dekoracji17.12.2022, godz. 12:00 „Magia świątecznych dekoracji”

Zadbaj o wyjątkową atmosferę Bożego Narodzenia. Z pewnością zgodzicie się z nami, że najpiękniejsze dekoracje to te, które samodzielnie wykonamy. W okresie świątecznym wiele domów i ogrodów mieni się sezonowymi, ręcznie robionymi dekoracjami świątecznymi co dowodzi, że ludzie wyczekują i nie mogą się doczekać Bożego Narodzenia.  Jeśli chcesz samodzielnie zaprojektować część swojej dekoracji, mamy dla Ciebie odpowiednie pomysły na rękodzieło.
Wszystkie pomysły na dekoracje można stworzyć łatwo i za pomocą kilku narzędzi: w czasie warsztatów wykonamy dekorację w kształcie pełnego świątecznej magii cylindra, która ozdobi stół, komodę czy parapet ( materiały puszka z odzysku, farby, klej, dodatki świąteczne, rośliny naturalne)

Materiały zapewnia Muzeum, wykonaną prace uczestnik zajęć zabiera ze sobą.
Liczba uczestników: 10 osób
- udział w warsztatach 20 zł/od osoby (uiszczenie opłaty w dniu warsztatów)

Bądź na bieżąco z nasza oferta, dopisz się do newslettera:

Obserwuj nas na Facebooku:

Jesteśmy też na Instagramie:

Spotkanie ze specjalistą: dr hab. prof. UWR Jan Kotusz, biolog, dyrektor Muzeum Przyrodniczego Uniwersytetu Wrocławskiego

Zapraszamy Państwa na spotkanie z dr. hab. prof. UWR Janem Kotuszem polskim biologiem, specjalistą w zakresie ichtiologii oraz dyrektorem Muzeum Przyrodniczego Uniwersytetu Wrocławskiego. Profesor jest autorem i współautorem dwóch monografii, a także ponad osiemdziesięciu artykułów naukowych i rozdziałów w książkach dotyczących różnych aspektów biologii i ekologii ryb. Termin: 18.04.2024, godz. 17:00, Główny gmach MŚO.