Przejdź do menu Przejdź do treści Przejdź do stopki

Sobotnie pogotowie twórcze - zajęcia dla dzieci: „Z duchem czasu ”

13 stycznia 2024 Zajęcia dla osób indywidualnych
Zapraszamy serdecznie na styczniowe „Sobotnie pogotowie twórcze”! Już 13.01.2024 roku o godz. 12:00 skupicie się na temacie upływającego czasu oraz prześledzicie rozwój urządzeń służących do jego pomiaru.

logo wydarzenia sobotnie pogotowie twórczeTytuł: Z duchem czasu
Termin:
13.01.2024
Godzina: 12:00
Miejsce: Gmach główny Muzeum Śląska Opolskiego ul. Mały Rynek 7

Dla kogo zajęcia:
Dzieci w wieku 5*-12 lat
*Dzieci w wieku przedszkolnym pozostają na zajęciach pod opieką 1 rodzica/pełnoletniego opiekuna

Koszt:
20 zł*/os. KUP BILET ON-LINE (dostępny od 2.01.2023) lub w Kasie Muzeum
* Opolska Karta Rodziny i Seniora oraz Karta Dużej Rodziny uprawnia do skorzystania z 50% zniżki.* bilet na warsztaty w muzeum uprawnia do zwiedzania wystawy czasowej oraz wystaw stałych eksponowanych w obiekcie, w którym odbywały się warsztaty. Bilet do wykorzystania wyłącznie w dniu realizacji zajęć edukacyjnych.

Prowadzący: Dobromir Kożuch, Dział Edukacji Muzealnej

Podczas spotkania pan Dobromir Kożuch zabierze Was w ekscytującą podróż przez historię zegarów, omawiając nie tylko ich ewolucję, ale także znaczenie, jakie miały dla ludzkości.
W części warsztatowej, gdzie praktyka staje się magią, dzieci będą miały okazję własnoręcznie wykonać i ozdobić unikalny zegar, korzystając z różnorodnych technik artystycznych.
To wyjątkowe wydarzenie nie tylko dostarczy rozrywki i kreatywnej zabawy, ale także pozwoli lepiej zrozumieć, jak ludzie przez wieki starali się zmierzyć nieuchwytny czas.
Dołączcie do naszej muzealnej społeczności i zanurzcie się w świecie historii, sztuki i edukacji! Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników odkrywania i twórczego myślenia!


Zobacz inne aktualności

Rodzinne poszukiwanie skarbów. Pożegnanie wakacji w muzeum

Zapraszamy na niezapomnianą rodzinną przygodę! W ostatnią sobotę sierpnia Muzeum Śląska Opolskiego organizuje w ramach zakończenia wakacji, grę terenową „Rodzinne poszukiwanie skarbów". To wyjątkowa okazja, aby wyruszyć w fascynującą podróż pełną zagadek, szyfrów i historycznych ciekawostek. Po zakończeniu gry terenowej zachęcamy do udziału w twórczych warsztatach, które będą doskonałą okazją do rozwinięcia kreatywności.

Zobacz

„Kwiaty” Jana Cybisa. Prezentacja nowego obrazu zakupionego do kolekcji Muzeum Śląska Opolskiego.

Jedna z dwóch zakupionych w lipcu tego roku prac Jana Cybisa – obraz „Kwiaty” – zostanie udostępniona publiczności w czwartek, 22 sierpnia 2024 r. Obraz wzbogaci stałą wystawę malarstwa artysty, prezentowaną w Galerii przy ul. Ozimskiej 10. Środki na zakup dzieł pozyskane zostały z programu własnego Narodowego Instytutu Muzeów oraz ze środków Samorządu Województwa Opolskiego.

Zobacz

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich - zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.