Przejdź do menu Przejdź do treści Przejdź do stopki

Sobotnie pogotowie twórcze - zajęcia dla dzieci: "Wróżby andrzejkowe"

25 listopada 2023 Zajęcia dla osób indywidualnych
Serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych na nasze kolejne "Sobotnie pogotowie twórcze" pod tytułem "Wróżby andrzejkowe". To niezwykłe wydarzenie, które przeniesie Was w świat tradycji i tajemniczych wróżb andrzejkowych. Zapraszamy wszystkich, którzy pragną zgłębić wiedzę o dawnych zwyczajach i odkryć, co przynosi przyszłość.

Termin: 25.11.2023
Godzina: 12:00
Tytuł: Wróżby andrzejkowe
Miejsce: Gmach główny Muzeum Śląska Opolskiego ul. Mały Rynek 7
Dla kogo: dzieci, młodzież, dorośli
Dzieci w wieku przedszkolnym pozostają na zajęciach pod opieką
1 rodzica/pełnoletniego opiekuna
Koszt: 20 zł*/os.
KUP BILET ON-LINE (KLIKNIJ I KUP) LUB W KASIE MUZEUM (wt-nd w godzinach pracy głównego gmachu)
* Opolska Karta Rodziny i Seniora oraz Karta Dużej Rodziny uprawnia do skorzystania z 50% zniżki.
* bilet na warsztaty w muzeum uprawnia do zwiedzania wystawy czasowej oraz wystaw stałych eksponowanych w obiekcie, w którym odbywały się warsztaty. Bilet do wykorzystania wyłącznie w dniu realizacji zajęć edukacyjnych.

Prowadząca: Izabela Jasińska, Dzieł Edukacji Muzealnej

Części teoretyczna: W trakcie części teoretycznej naszego wydarzenia, poznacie historię i znaczenie wróżb andrzejkowych. Tradycyjnie, w wigilię św. Andrzeja, dziewczęta wykonywały wróżby matrymonialne.
Części warsztatowa: wykonanie wróżb andrzejkowych.

Zobacz inne aktualności

Rodzinne poszukiwanie skarbów. Pożegnanie wakacji w muzeum

Zapraszamy na niezapomnianą rodzinną przygodę! W ostatnią sobotę sierpnia Muzeum Śląska Opolskiego organizuje w ramach zakończenia wakacji, grę terenową „Rodzinne poszukiwanie skarbów". To wyjątkowa okazja, aby wyruszyć w fascynującą podróż pełną zagadek, szyfrów i historycznych ciekawostek. Po zakończeniu gry terenowej zachęcamy do udziału w twórczych warsztatach, które będą doskonałą okazją do rozwinięcia kreatywności.

Zobacz

„Kwiaty” Jana Cybisa. Prezentacja nowego obrazu zakupionego do kolekcji Muzeum Śląska Opolskiego.

Jedna z dwóch zakupionych w lipcu tego roku prac Jana Cybisa – obraz „Kwiaty” – zostanie udostępniona publiczności w czwartek, 22 sierpnia 2024 r. Obraz wzbogaci stałą wystawę malarstwa artysty, prezentowaną w Galerii przy ul. Ozimskiej 10. Środki na zakup dzieł pozyskane zostały z programu własnego Narodowego Instytutu Muzeów oraz ze środków Samorządu Województwa Opolskiego.

Zobacz

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich - zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.