Przejdź do menu Przejdź do treści Przejdź do stopki

Sobotnie pogotowie twórcze - zajęcia dla dzieci: "Wróżby andrzejkowe"

25 listopada 2023 Zajęcia dla osób indywidualnych
Serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych na nasze kolejne "Sobotnie pogotowie twórcze" pod tytułem "Wróżby andrzejkowe". To niezwykłe wydarzenie, które przeniesie Was w świat tradycji i tajemniczych wróżb andrzejkowych. Zapraszamy wszystkich, którzy pragną zgłębić wiedzę o dawnych zwyczajach i odkryć, co przynosi przyszłość.

Termin: 25.11.2023
Godzina: 12:00
Tytuł: Wróżby andrzejkowe
Miejsce: Gmach główny Muzeum Śląska Opolskiego ul. Mały Rynek 7
Dla kogo: dzieci, młodzież, dorośli
Dzieci w wieku przedszkolnym pozostają na zajęciach pod opieką
1 rodzica/pełnoletniego opiekuna
Koszt: 20 zł*/os.
KUP BILET ON-LINE (KLIKNIJ I KUP) LUB W KASIE MUZEUM (wt-nd w godzinach pracy głównego gmachu)
* Opolska Karta Rodziny i Seniora oraz Karta Dużej Rodziny uprawnia do skorzystania z 50% zniżki.
* bilet na warsztaty w muzeum uprawnia do zwiedzania wystawy czasowej oraz wystaw stałych eksponowanych w obiekcie, w którym odbywały się warsztaty. Bilet do wykorzystania wyłącznie w dniu realizacji zajęć edukacyjnych.

Prowadząca: Izabela Jasińska, Dzieł Edukacji Muzealnej

Części teoretyczna: W trakcie części teoretycznej naszego wydarzenia, poznacie historię i znaczenie wróżb andrzejkowych. Tradycyjnie, w wigilię św. Andrzeja, dziewczęta wykonywały wróżby matrymonialne.
Części warsztatowa: wykonanie wróżb andrzejkowych.

Zobacz inne aktualności

Sobotnie pogotowie twórcze - zajęcia dla dzieci: „Świąteczne podróże po Europie i twórcze spotkanie przy świątecznym stole”

Zapraszamy na grudniowe spotkanie z cyklu „Sobotnie pogotowie twórcze”, gdzie skupimy się na tradycjach bożonarodzeniowych w Europie. Podczas tego wydarzenia poznacie różne zwyczaje świąteczne, a także będziecie mieli okazję uczestniczyć w warsztatach twórczych, podczas których wspólnie wykonamy dekoracje świąteczne.

Zobacz

Warsztaty malarstwa akwarelowego:Piękna jest sztuka malowania! Detal

Zapraszamy młodzież i dorosłych do udziału w ostatnich warsztatach, podczas których poznajemy technikę malowania farbami wodnymi. Warsztaty polecamy wszystkim, którzy chcieliby podjąć własne próby artystyczne w tej dziedzinie malarstwa. Podczas zajęć będziemy się odnosić do twórczości Jana Cybisa (1897–1972), jednego z najważniejszych polskich artystów XX wieku, urodzonego we wsi Wróblin na Opolszczyźnie. Muzeum Śląska Opolskiego w Opolu posiada największą w Polsce kolekcję prac tego artysty, zbiór ten liczy obecnie 90 obrazów olejnych i ok. 850 prac na papierze.

Zobacz

Oprowadzanie tematyczne: „Między św. Mikołajem, a św. Łucją”

Z przyjemnością informujemy, że w ramach cyklu niedzielnych oprowadzań tematycznych w Muzeum, kolejne wydarzenie już 10.12.2013 r.! Zapraszamy Was na wyjątkowe spotkanie z historią dwóch postaci: Świętego Mikołaja i Świętej Łucji. Zapraszamy do wspólnego odkrywania tajemniczych zakamarków historii, które kształtują nasze spojrzenie na okres oczekiwania, nadziei i celebracji zbliżających się świąt. Czeka na Was niezapomniana opowieść i chwila refleksji.

Zobacz

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich - zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.