Sobotnie pogotowie twórcze - zajęcia dla dzieci: "Wróżby andrzejkowe"

25 listopada 2023 Zajęcia dla osób indywidualnych
Serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych na nasze kolejne "Sobotnie pogotowie twórcze" pod tytułem "Wróżby andrzejkowe". To niezwykłe wydarzenie, które przeniesie Was w świat tradycji i tajemniczych wróżb andrzejkowych. Zapraszamy wszystkich, którzy pragną zgłębić wiedzę o dawnych zwyczajach i odkryć, co przynosi przyszłość.

Termin: 25.11.2023
Godzina: 12:00
Tytuł: Wróżby andrzejkowe
Miejsce: Gmach główny Muzeum Śląska Opolskiego ul. Mały Rynek 7
Dla kogo: dzieci, młodzież, dorośli
Dzieci w wieku przedszkolnym pozostają na zajęciach pod opieką
1 rodzica/pełnoletniego opiekuna
Koszt: 20 zł*/os.
KUP BILET ON-LINE (KLIKNIJ I KUP) LUB W KASIE MUZEUM (wt-nd w godzinach pracy głównego gmachu)
* Opolska Karta Rodziny i Seniora oraz Karta Dużej Rodziny uprawnia do skorzystania z 50% zniżki.
* bilet na warsztaty w muzeum uprawnia do zwiedzania wystawy czasowej oraz wystaw stałych eksponowanych w obiekcie, w którym odbywały się warsztaty. Bilet do wykorzystania wyłącznie w dniu realizacji zajęć edukacyjnych.

Prowadząca: Izabela Jasińska, Dzieł Edukacji Muzealnej

Części teoretyczna: W trakcie części teoretycznej naszego wydarzenia, poznacie historię i znaczenie wróżb andrzejkowych. Tradycyjnie, w wigilię św. Andrzeja, dziewczęta wykonywały wróżby matrymonialne.
Części warsztatowa: wykonanie wróżb andrzejkowych.

Zobacz inne aktualności

Rodzinne poszukiwanie skarbów. Pożegnanie wakacji w muzeum

Zapraszamy na niezapomnianą rodzinną przygodę! W ostatnią sobotę sierpnia Muzeum Śląska Opolskiego organizuje w ramach zakończenia wakacji, grę terenową „Rodzinne poszukiwanie skarbów". To wyjątkowa okazja, aby wyruszyć w fascynującą podróż pełną zagadek, szyfrów i historycznych ciekawostek. Po zakończeniu gry terenowej zachęcamy do udziału w twórczych warsztatach, które będą doskonałą okazją do rozwinięcia kreatywności.

Zobacz

„Kwiaty” Jana Cybisa. Prezentacja nowego obrazu zakupionego do kolekcji Muzeum Śląska Opolskiego.

Jedna z dwóch zakupionych w lipcu tego roku prac Jana Cybisa – obraz „Kwiaty” – zostanie udostępniona publiczności w czwartek, 22 sierpnia 2024 r. Obraz wzbogaci stałą wystawę malarstwa artysty, prezentowaną w Galerii przy ul. Ozimskiej 10. Środki na zakup dzieł pozyskane zostały z programu własnego Narodowego Instytutu Muzeów oraz ze środków Samorządu Województwa Opolskiego.

Zobacz