Przejdź do menu Przejdź do treści Przejdź do stopki

Sobotnie pogotowie twórcze - zajęcia dla dzieci: „Wiosenne dekorowanie parapetów ”

9 marca 2024 Zajęcia dla osób indywidualnych
Zapraszamy na „Sobotnie pogotowie twórcze” i „Wiosenne dekorowanie parapetów”! Początek marca to doskonały moment na odświeżenie wnętrz i stworzenie atmosfery gotowej na nadejście wiosny, dzięki własnoręcznie wykonanym dekoracjom. Już teraz możemy zacząć przygotowania, aby nasze wnętrza emanowały świeżością i kolorami wiosennymi.

logo wydarzenia, zajęcia edukacyjne dla dzieciTermin: 9.03.2024, godz. 12:00
Tytuł:
Wiosenne dekorowanie parapetów
Dla kogo zajęcia:
Dzieci w wieku 5*-12 lat
*Dzieci w wieku przedszkolnym pozostają na zajęciach pod opieką 1 rodzica/pełnoletniego opiekuna
Czas:
90 min.
Prowadząca:
Agnieszka Błażuk-Dworakowska, Dział Edukacji Muzealnej
Miejsce:
Gmach główny Muzeum Śląska Opolskiego ul. Mały Rynek 7
Koszt:
20 zł*/os. KUP BILET ON-LINE lub w Kasie Muzeum
* Opolska Karta Rodziny i Seniora oraz Karta Dużej Rodziny uprawnia do skorzystania z 50% zniżki.* bilet na warsztaty w muzeum uprawnia do zwiedzania wystawy czasowej oraz wystaw stałych eksponowanych w obiekcie, w którym odbywały się warsztaty. Bilet do wykorzystania wyłącznie w dniu realizacji zajęć edukacyjnych.
Liczba uczestników:
15

Część teoretyczna spotkania:
Podczas tego spotkania przyjrzymy się doświadczeniom dawnych gospodyń, które przekazywały wiedzę na temat wiosennych porządków i dekoracji. Poznamy znaczenie wiosennych porządków oraz przyczyny, dlaczego warto je wykonywać. Omówimy, jak zaplanować wiosenne porządki oraz jakie rośliny zwiastują nadejście wiosny, które z nich i w jaki sposób możemy wykorzystać we własnych wnętrzach, aby dodać im oryginalności.

Część warsztatowa:

Przechodząc do części praktycznej, wykorzystamy technikę decoupage, aby ozdobić osłonkę na wiosenne kwiaty na parapet. Stworzymy dekorację, która nie tylko podkreśli urok wiosny, ale także będzie piękną ozdobą naszych wnętrz. Przygotujmy się na kreatywne popołudnie pełne inspiracji i twórczych pomysłów!

Liczba miejsc na zajęciach jest ograniczona, więc nie zwlekaj z zakupem biletów na spotkanie. Razem stworzymy wyjątkową, twórczą atmosferę, czerpiąc inspiracje z muzealnych wnętrz, wystaw.

Dołącz do nas!

-------------------

Kolejne zajęcia w ramach cyklu "Sobotnie pogotowie twórcze" już 16.03.2024, godz. 12:00


Zobacz inne aktualności

Wszystkie drogi prowadzą do... muzeum - cykliczne oprowadzania tematyczne i warsztaty dla Seniorów - 6.06.2024

Zapraszamy na ostatnie przed przerwą wakacyjną wydarzenie z cyklu „Wszystkie drogi prowadzą do... muzeum - oprowadzania, warsztaty dla Seniorów". Spotkanie odbędzie się 6 czerwca i będzie składało się z dwóch części: Oprowadzanie kuratorskie po wystawie czasowej „Solenie kury. Wieś widziana oczami Eugeniusza Mazura”. Warsztat twórczy „Sztuka przestrzeni: drewno, kwiaty, inspiracja”. Liczba miejsc na część warsztatową ograniczona, obowiązują zapisy telefoniczne do 2.06.2024. Udział bezpłatny.

Zobacz

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich - zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.