Przejdź do menu Przejdź do treści Przejdź do stopki

Sobotnie pogotowie twórcze - zajęcia dla dzieci: "Tata kontra Tata. Średniowieczny kontra Współczesny"

4 czerwca 2023 Zajęcia dla grup Opole
Zapraszamy dzieci w wieku 5 - 12 lat na kolejne spotkanie w ramach cyklu "Sobotnie pogotowie twórcze". Tym razem skupimy się na porównaniu współczesnego taty z rycerzem średniowiecznym. Czy rzeczywiście można porównać te dwie role? Kim był rycerz, jakie cechy go wyróżniały i czy może nasz tata jest podobny do tego historycznego bohatera? Przyjdź i udowodnij, że Twój tata zasługuje na miano współczesnego rycerza!

logo wydarzeniaTermin: 3.06. 2023, godz. 12:00
Miejsce: Główny gmach MŚO, ul. Mały Rynek 7

Koszt: 20 zł/os. * KUP BILET ON-LINE

Wiek: 5+
Liczba uczestników: 12 os.

Prowadzący: Agnieszka Błażuk-Dworakowska, Dział Edukacji Muzealnej MŚO

Podczas tego sobotniego popołudnia będziemy rozmawiać o naszych opiekunach i zastanawiać się, czy tata dzisiejszych czasów może być tak samo odważny, szlachetny i honorowy jak rycerz. Dowiemy się, jak można było zostać rycerzem w średniowieczu i czy rycerz nosił garnitur, teczkę oraz jeździł mercedesem.

Rozważymy również znaczenie kodeksu rycerskiego. Czym był ten dokument i jakie zasady musiał przestrzegać rycerz? Czy w dzisiejszych czasach również istnieje coś takiego jak kodeks rycerski?

Aby upamiętnić to wyjątkowe spotkanie, dzieci będą miały okazję zdobyć certyfikat, który potwierdzi, że ich tata lub inna osoba pełniąca tę rolę w ich życiu jest Współczesnym Rycerzem. To niezwykłe wyróżnienie, które będzie świadczyło o szlachetności i rycerskości ich taty.

W części warsztatowej dzieci będą miały możliwość stworzenia prezentu dla swojego taty - skrzynki na skarby. Będą mogły ozdobić ją według własnego pomysłu i umieścić w niej różne symbole rycerskie, takie jak napisane przez siebie kodeksy rycerskie czy właśnie przygotowany wcześniej certyfikat potwierdzający rycerskość taty.

W czasie naszych zajęć teoretyczno-warsztatowych dzieci będą miały okazję rozwijać swoją kreatywność, poznawać historię i wartości rycerstwa oraz doceniać rolę taty jako współczesnego rycerza. Każdy uczestnik zajęć wyjdzie z cennymi doświadczeniami i własnoręcznie wykonanym prezentem, który będzie wyjątkowym wyrazem ich miłości i szacunku dla swojego taty/dziadka/brata/wujka.

Materiały zapewnia Muzeum, wykonaną prace uczestnik zabiera ze sobą do domu.

logo karty rabatowej* Opolska Karta Rodziny i Seniora oraz Karta Dużej Rodziny uprawnia do skorzystania z 50% zniżki.
* bilet na warsztaty w muzeum uprawnia do zwiedzania wystawy czasowej oraz wystaw stałych eksponowanych w obiekcie, w którym odbywały się warsztaty. Bilet do wykorzystania wyłącznie w dniu realizacji zajęć edukacyjnych.

Zobacz inne aktualności

Wszystkie drogi prowadzą do... muzeum - cykliczne oprowadzania tematyczne i warsztaty dla Seniorów - 6.06.2024

Zapraszamy na ostatnie przed przerwą wakacyjną wydarzenie z cyklu „Wszystkie drogi prowadzą do... muzeum - oprowadzania, warsztaty dla Seniorów". Spotkanie odbędzie się 6 czerwca i będzie składało się z dwóch części: Oprowadzanie kuratorskie po wystawie czasowej „Solenie kury. Wieś widziana oczami Eugeniusza Mazura”. Warsztat twórczy „Sztuka przestrzeni: drewno, kwiaty, inspiracja”. Liczba miejsc na część warsztatową ograniczona, obowiązują zapisy telefoniczne do 2.06.2024. Udział bezpłatny.

Zobacz

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich - zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.