Przejdź do menu Przejdź do treści Przejdź do stopki

Sobotnie pogotowie twórcze - zajęcia dla dzieci: „Szklany zielnik ”

16 marca 2024 Zajęcia dla osób indywidualnych
Serdecznie zapraszamy dzieci w wieku 5+ na kolejne fascynujące spotkanie w ramach cyklu „Sobotnie pogotowie twórcze"! Tym razem podczas zajęć pt. „Szklany zielnik” wraz z naszą prowadzącą, Agnieszką Mulawą z Działu Przyrody, wkroczymy w świat roślin. To niepowtarzalna okazja do odkrywania tajemnic natury i twórczego eksperymentowania.

logo wydarzenia, zajęcia dla dzieciTermin: 16.03.2024, godz. 12:00
Tytuł:
Szklany zielnik
Dla kogo zajęcia:
Dzieci w wieku 5*-12 lat
*Dzieci w wieku przedszkolnym pozostają na zajęciach pod opieką 1 rodzica/pełnoletniego opiekuna
Czas:
90 min.
Prowadzący:
Agnieszka Mulawa, Dział Przyrody
Miejsce:
Gmach główny Muzeum Śląska Opolskiego ul. Mały Rynek 7
Koszt:
20 zł*/os. KUP BILET ON-LINE lub w Kasie Muzeum
* Opolska Karta Rodziny i Seniora oraz Karta Dużej Rodziny uprawnia do skorzystania z 50% zniżki.* bilet na warsztaty w muzeum uprawnia do zwiedzania wystawy czasowej oraz wystaw stałych eksponowanych w obiekcie, w którym odbywały się warsztaty. Bilet do wykorzystania wyłącznie w dniu realizacji zajęć edukacyjnych.
Liczba uczestników:
15

Część teoretyczna spotkania:
W pierwszej części zajęć odwiedzimy wystawę czasową pod tytułem „Obcy wśród nas”. Pod okiem Agnieszki Mulawy zgłębimy tajemnice budowy roślin obcego pochodzenia. Przyjrzymy się różnorodności kształtów liści, rozmiarów łodyg oraz barw kwiatów. Poznamy też tajniki profesjonalnego tworzenia zielnika oraz poznamy zasady działania prasy botanicznej.

Część warsztatowa:

Zainspirowani wiedzą zdobytą podczas części teoretycznej, przeniesiemy się do praktycznej części warsztatowej. Wykorzystując szkło jako podstawowy materiał, stworzymy kolorowe obrazy roślin, które staną się naszymi własnymi, unikalnymi dziełami sztuki. Poprzez tworzenie szklanych obrazów dzieci będą mogły wyrazić swoją kreatywność oraz poznać różne techniki artystyczne, tworząc jednocześnie fantastyczne pamiątki z zajęć. To będzie niezapomniane doświadczenie, które pozwoli nam na zupełnie nowe spojrzenie na świat przyrody.

Dołącz do nas!

-------------------

Kolejne zajęcia w ramach cyklu "Sobotnie pogotowie twórcze" już 23.03.2024, godz. 12:00

Zobacz inne aktualności

Wszystkie drogi prowadzą do... muzeum - cykliczne oprowadzania tematyczne i warsztaty dla Seniorów - 6.06.2024

Zapraszamy na ostatnie przed przerwą wakacyjną wydarzenie z cyklu „Wszystkie drogi prowadzą do... muzeum - oprowadzania, warsztaty dla Seniorów". Spotkanie odbędzie się 6 czerwca i będzie składało się z dwóch części: Oprowadzanie kuratorskie po wystawie czasowej „Solenie kury. Wieś widziana oczami Eugeniusza Mazura”. Warsztat twórczy „Sztuka przestrzeni: drewno, kwiaty, inspiracja”. Liczba miejsc na część warsztatową ograniczona, obowiązują zapisy telefoniczne do 2.06.2024. Udział bezpłatny.

Zobacz

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich - zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.