Przejdź do menu Przejdź do treści Przejdź do stopki

Sobotnie pogotowie twórcze - zajęcia dla dzieci: „Świąteczne podróże po Europie i twórcze spotkanie przy świątecznym stole”

16 grudnia 2023 Zajęcia dla osób indywidualnych
Zapraszamy na grudniowe spotkanie z cyklu „Sobotnie pogotowie twórcze”, gdzie skupimy się na tradycjach bożonarodzeniowych w Europie. Podczas tego wydarzenia poznacie różne zwyczaje świąteczne, a także będziecie mieli okazję uczestniczyć w warsztatach twórczych, podczas których wspólnie wykonamy dekoracje świąteczne.

logo wydarzenia, Sobotnie pogotowie twórcze, zajęcia dla dzieci, Boze Narodzenie w EuropieTermin: 16.12.2023
Godzina: 12:00
Tytuł: Świąteczne podróże po Europie i twórcze spotkanie przy świątecznym stole.
Miejsce: Gmach główny Muzeum Śląska Opolskiego ul. Mały Rynek 7
Dla kogo: Dzieci w wieku 5*-12 lat
*Dzieci w wieku przedszkolnym pozostają na zajęciach pod opieką
1 rodzica/pełnoletniego opiekuna

Koszt: 20 zł*/os. KUP BILET ON-LINE lub w Kasie Muzeum
* Opolska Karta Rodziny i Seniora oraz Karta Dużej Rodziny uprawnia do skorzystania z 50% zniżki.
* bilet na warsztaty w muzeum uprawnia do zwiedzania wystawy czasowej oraz wystaw stałych eksponowanych w obiekcie, w którym odbywały się warsztaty. Bilet do wykorzystania wyłącznie w dniu realizacji zajęć edukacyjnych.

Prowadząca: Agnieszka Błażuk-Dworakowska, Dzieł Edukacji Muzealnej

Co na Was czeka:
Część teoretyczna: Świąteczne podróże po Europie.
Przeniesiemy się w magiczny świat świąt Bożego Narodzenia, poznając zwyczaje i tradycje z różnych krajów. Odkryjemy, jak święta wyglądają w Hiszpanii, Niemczech czy Włoszech, a także na Śląsku Opolskim.

Część warsztatowa: Warsztaty dekoracyjne.
W części warsztatowej spotkania Muzeum dostarczy wszystkie potrzebne materiały, aby każdy mógł wykonać piękną dekorację świąteczną, używając technik mieszanych. Bez wątpienia będziecie mogli dać upust swojej kreatywności, tworząc unikalne dzieło, które zabierzesz ze sobą do domu.

Zobacz inne aktualności

Wszystkie drogi prowadzą do... muzeum - cykliczne oprowadzania tematyczne i warsztaty dla Seniorów - 6.06.2024

Zapraszamy na ostatnie przed przerwą wakacyjną wydarzenie z cyklu „Wszystkie drogi prowadzą do... muzeum - oprowadzania, warsztaty dla Seniorów". Spotkanie odbędzie się 6 czerwca i będzie składało się z dwóch części: Oprowadzanie kuratorskie po wystawie czasowej „Solenie kury. Wieś widziana oczami Eugeniusza Mazura”. Warsztat twórczy „Sztuka przestrzeni: drewno, kwiaty, inspiracja”. Liczba miejsc na część warsztatową ograniczona, obowiązują zapisy telefoniczne do 2.06.2024. Udział bezpłatny.

Zobacz

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich - zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.