Przejdź do menu Przejdź do treści Przejdź do stopki

BRAK WOLNYCH MIEJSC. Sobotnie pogotowie twórcze - zajęcia dla dzieci: „Radosne spotkanie z kolorami. Tworzymy wiszące arcydzieła”

6 kwietnia 2024 Zajęcia dla osób indywidualnych
Zapraszamy dzieci na niezapomnianą przygodę w trakcie której wkroczymy w świat kolorów. Na pierwszym, kwietniowym „Sobotnim pogotowiu twórczym” celebrować będziemy kreatywność poprzez tworzenie wiszących arcydzieł, które ożywią nasze przestrzenie kolorami i radością.

logo wydarzenia sobotnie pogotowie twórczeTermin: 6.04.2024, godz. 12:00
Tytuł: Radosne spotkanie z kolorami. Tworzymy wiszące arcydzieła
Dla kogo zajęcia: Dzieci w wieku 5*- 13 lat
*Dzieci w wieku przedszkolnym pozostają na zajęciach pod opieką 1 rodzica/pełnoletniego opiekuna
Czas: 90 min.
Liczba uczestników: 12
Prowadząca: Agnieszka Błażuk-Dworakowska, Dział Edukacji Muzealnej
Miejsce: Gmach główny Muzeum Śląska Opolskiego ul. Mały Rynek 7
Koszt: 20 zł*/os. KUP BILET ON-LINE lub w Kasie muzeum
* Opolska Karta Rodziny i Seniora oraz Karta Dużej Rodziny uprawnia do skorzystania z 50% zniżki.
** bilet na warsztaty w muzeum uprawnia do zwiedzania wystawy czasowej oraz wystaw stałych eksponowanych w obiekcie, w którym odbywały się warsztaty. Bilet do wykorzystania wyłącznie w dniu realizacji zajęć edukacyjnych.


Część teoretyczna spotkania:
Zapraszamy na inspirującą podróż przez świat kolorów na wystawie malarstwa polskiego w naszym muzeum. Podczas tej części spotkania będziemy eksplorować bogactwo palety barw, odkrywać ich znaczenie i wpływ na twórczość artystyczną. Na zajęciach rozbudzimy zmysł estetyczny i zrozumienie różnorodności kolorów oraz ich wyrazu emocjonalnego.

Część warsztatowa spotkania:
Przenosimy się teraz do kreatywnego warsztatu, gdzie każde dziecko będzie miało możliwość stworzenia własnego wiszącego arcydzieła. Wykorzystując drewniane drążki jako podstawę, kolorowe włóczki, guziki oraz tekturę, dzieci będą mogły wyrazić swoją wyobraźnię i twórcze pomysły. Podczas warsztatów będziemy kierować się inspiracją z części teoretycznej, eksperymentując z kolorami i ich kombinacjami, aby stworzyć unikalne, kolorowe dekoracje, które będą nie tylko ozdobą, ale także wyrazem artystycznej wrażliwości każdego uczestnika.

Zapraszamy do wspólnej zabawy i odkrywania magicznego świata sztuki.

Zobacz inne aktualności

Wszystkie drogi prowadzą do... muzeum - cykliczne oprowadzania tematyczne i warsztaty dla Seniorów - 6.06.2024

Zapraszamy na ostatnie przed przerwą wakacyjną wydarzenie z cyklu „Wszystkie drogi prowadzą do... muzeum - oprowadzania, warsztaty dla Seniorów". Spotkanie odbędzie się 6 czerwca i będzie składało się z dwóch części: Oprowadzanie kuratorskie po wystawie czasowej „Solenie kury. Wieś widziana oczami Eugeniusza Mazura”. Warsztat twórczy „Sztuka przestrzeni: drewno, kwiaty, inspiracja”. Liczba miejsc na część warsztatową ograniczona, obowiązują zapisy telefoniczne do 2.06.2024. Udział bezpłatny.

Zobacz

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich - zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.