Przejdź do menu Przejdź do treści Przejdź do stopki

Sobotnie pogotowie twórcze - zajęcia dla dzieci: "Pozdrowienia z wakacji. Kilka wspomnień o Janie Cybisie i jego malarstwie", 16.09.2023

5 września 2023 Zajęcia dla grup Opole
Zapraszamy dzieci w wieku 5 - 12 lat na kolejne spotkanie w ramach cyklu "Sobotnie pogotowie twórcze". Już w najbliższą sobotę zapoznamy się z zasadami pejzażu, ze szczególnym uwzględnieniem krajobrazów morskich oraz portu. Pomogą nam w tym obrazy Jana Cybisa, zarówno w sferze użytych tam kolorów, jak i tematyki. Stwórzmy własną marynistyczną dioramę.

logo wydarzenia w tle obraz Jana Cybisa i przykład dioramyTermin: 16.09.2023, godz. 12:00
Tytuł: "Pozdrowienia z wakacji. Kilka wspomnień o Janie Cybisie i jego malarstwie".
Wiek: 5+ (dzieci w wieku przedszkolnym, wczesnoszkolnym pozostają na zajęciach pod opieką 1 opiekuna)
Koszt: 20 zł, 10 zł* dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny. Opiekun bezpłatnie
KLIKNIJ I KUP BILET ON-LINE * (wkrótce dostępny)
* NIE PRZYJMUJEMY REZERWACJI TELEFONICZNEJ.

Prowadzący: Dobromir Kożuch, Pracownik Działu Edukacji Muzealnej


Spotkanie będzie miało dwie główne części:
Teoretyczna część: Poznamy życie i twórczość Jana Cybisa. Dowiemy się o jego pasji do podróży i o tym, jak podróże wpłynęły na jego sztukę. To także doskonała okazja, aby podzielić się własnymi wspomnieniami z minionych wakacji!

Warsztatowa część: Nauczymy się tworzyć dioramę. A co to jest diorama, zastanawiacie się? To rodzaj trójwymiarowej sceny, która jest miniaturowym modelem lub reprezentacją konkretnej sytuacji, miejsca lub zdarzenia. W naszej części warsztatowej będziemy tworzyć własne dioramy, co pozwoli nam ożywić nasze wspomnienia z wakacji i przenieść się w fascynujący świat sztuki w trójwymiarze.

Bardzo się cieszymy na myśl o wspólnym spędzeniu czasu. To świetna okazja do rozwijania kreatywności i nauki nowych umiejętności artystycznych. Przygotujcie się na twórcze odkrycia i miłe chwile spędzone razem!

Zobacz inne aktualności

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich - zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.