Przejdź do menu Przejdź do treści Przejdź do stopki

Sobotnie pogotowie twórcze - zajęcia dla dzieci: „Piórkiem i sznurkiem - przyrodnicze łapacze snów ”

13 kwietnia 2024 Zajęcia dla osób indywidualnych
Zapraszamy na kolejne, przyrodnicze „Sobotnie pogotowie twórcze”. W kwietniu uwagę miłośników muzeum i Agnieszki Mulawy z Działu Przyrody skierujemy w stronę zwierząt występujących w mitach, baśniach i legendach.

logo wydarz4enia sobotnie pogotowie twórczeTermin: 13.04.2024, godz. 12:00
Tytuł: Piórkiem i sznurkiem  - przyrodnicze łapacze snów
Dla kogo zajęcia: Dzieci w wieku 6*- 13 lat
*Dzieci w wieku przedszkolnym pozostają na zajęciach pod opieką 1 rodzica/pełnoletniego opiekuna
Czas: 90 min.
Liczba uczestników: 15
Prowadząca: Agnieszka Mulawa, Pracownik Działu Przyrody
Miejsce: Gmach główny Muzeum Śląska Opolskiego ul. Mały Rynek 7
Koszt: 20 zł*/os. KUP BILET ON-LINE lub w Kasie muzeum
* Opolska Karta Rodziny i Seniora oraz Karta Dużej Rodziny uprawnia do skorzystania z 50% zniżki.
**bilet na warsztaty w muzeum uprawnia do zwiedzania wystawy czasowej oraz wystaw stałych eksponowanych w obiekcie, w którym odbywały się warsztaty. Bilet do wykorzystania wyłącznie w dniu realizacji zajęć edukacyjnych.


Część teoretyczna spotkania:
Podczas pierwszej części spotkania udamy się w podróż do przeszłości i świata wierzeń dawnych ludów. Poznamy inspirowane zwierzętami mityczne stworzenia pochodzące
z bestiariusza słowiańskiego i japońskiego.

Część warsztatowa spotkania:
Z głową pełną wyobrażeń i pomysłów przejdziemy do części warsztatowej, gdzie wykonamy łapacze snów z wykorzystaniem naturalnych materiałów takich jak drewno, pióra czy zasuszone części roślin.

Zobacz inne aktualności

Wszystkie drogi prowadzą do... muzeum - cykliczne oprowadzania tematyczne i warsztaty dla Seniorów - 6.06.2024

Zapraszamy na ostatnie przed przerwą wakacyjną wydarzenie z cyklu „Wszystkie drogi prowadzą do... muzeum - oprowadzania, warsztaty dla Seniorów". Spotkanie odbędzie się 6 czerwca i będzie składało się z dwóch części: Oprowadzanie kuratorskie po wystawie czasowej „Solenie kury. Wieś widziana oczami Eugeniusza Mazura”. Warsztat twórczy „Sztuka przestrzeni: drewno, kwiaty, inspiracja”. Liczba miejsc na część warsztatową ograniczona, obowiązują zapisy telefoniczne do 2.06.2024. Udział bezpłatny.

Zobacz

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich - zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.