Przejdź do menu Przejdź do treści Przejdź do stopki

Sobotnie pogotowie twórcze - zajęcia dla dzieci: "Nie tak wilk straszny, jak go malują"

18 listopada 2023 Zajęcia dla osób indywidualnych
Zapraszamy dzieci w wieku od 6 do 12 lat na nasze listopadowe "Sobotnie pogotowie twórcze" zatytułowane "Nie taki wilk straszny, jak go malują", prowadzone przez pracownika Działu Przyrody Muzeum Ślaska Opolskiego. To wyjątkowe wydarzenie, które odkryje przed Wami fascynujący świat wilków, obalając jednocześnie wszelkie stereotypy. Przygotujcie się na przygodę, która rozbudzi Waszą ciekawość i kreatywność!

BRAK WOLNYCH MIEJSC
Termin:
18.11.2023, godz. 12:00
Tytuł: Nie taki wilk straszny, jak go malują.
Miejsce: Gmach główny Muzeum Śląska Opolskiego ul. Mały Rynek 7
Wiek: 6+
Koszt: 20 zł*/os.
KUP BILET ON -LINE (KLIKNIJ I KUP) LUB W KASIE MUZEUM (wt-nd w godzinach pracy głównego gmachu)
* Opolska Karta Rodziny i Seniora oraz Karta Dużej Rodziny uprawnia do skorzystania z 50% zniżki.* bilet na warsztaty w muzeum uprawnia do zwiedzania wystawy czasowej oraz wystaw stałych eksponowanych w obiekcie, w którym odbywały się warsztaty. Bilet do wykorzystania wyłącznie w dniu realizacji zajęć edukacyjnych.
Liczba uczestników: 15
Nie przyjmujemy telefonicznej rezerwacji miejsc.
Prowadząca: Agnieszka Mulawa, Pracownik Działu Przyrody

Listopadowe sobotnie pogotowie twórcze poświęcimy wilkom. Podczas części teoretycznej naszego spotkania, poszerzymy swoją wiedzę o tych wyjątkowych zwierzętach, poddamy analizie bajkę o Czerwonym Kapturku, nauczymy się rozpoznawać ich tropy i ślady jakie zostawiają w terenie. Przyjrzymy się ich zwyczajom, życiu rodzinnym oraz skupimy się na roli jaką odgrywają w naszych lasach. Rozwiejemy wszelkie wątpliwości, także zachęcamy do przygotowania sobie wcześniej nurtujących Was pytań. W części warsztatowej będziemy ozdabiać ekologiczne torby wielokrotnego użytku w wilcze motywy. Z taką torbą, każdy uczestnik będzie mógł chodzić po zakupy.

Zobacz inne aktualności

Oprowadzanie literackie: "Najpodlejszy wynalazek człowieka. Aparat fotograficzny." Jan Cybis, teksty przekorne.

„Kto jest odbiorcą mojego płótna? Nie wiem. Ja sam? Rozwiązanie zanadto platoniczne” - napisał Jan Cybis w swoich notatkach. Zapraszamy na oprowadzanie, w trakcie którego zanurzymy się w barwy i słowa artysty. Prześledzimy jego twórczy życiorys, inspiracje i fazy twórczości, a także wraz ze Słuchaczkami i Słuchaczami przeczytamy obszerne fragmenty z „Notatek malarskich”. Jaki portret artysty wyłania się z jego słów? Co sądził o Picassie, co o van Goghu, co o malarstwie abstrakcyjnym?

Zobacz

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich - zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.