Przejdź do menu Przejdź do treści Przejdź do stopki

Sobotnie pogotowie twórcze - zajęcia dla dzieci: "Nie tak wilk straszny, jak go malują"

18 listopada 2023 Zajęcia dla grup Opole
Zapraszamy dzieci w wieku od 6 do 12 lat na nasze listopadowe "Sobotnie pogotowie twórcze" zatytułowane "Nie taki wilk straszny, jak go malują", prowadzone przez pracownika Działu Przyrody Muzeum Ślaska Opolskiego. To wyjątkowe wydarzenie, które odkryje przed Wami fascynujący świat wilków, obalając jednocześnie wszelkie stereotypy. Przygotujcie się na przygodę, która rozbudzi Waszą ciekawość i kreatywność!

BRAK WOLNYCH MIEJSC
Termin:
18.11.2023, godz. 12:00
Tytuł: Nie taki wilk straszny, jak go malują.
Miejsce: Gmach główny Muzeum Śląska Opolskiego ul. Mały Rynek 7
Wiek: 6+
Koszt: 20 zł*/os.
KUP BILET ON -LINE (KLIKNIJ I KUP) LUB W KASIE MUZEUM (wt-nd w godzinach pracy głównego gmachu)
* Opolska Karta Rodziny i Seniora oraz Karta Dużej Rodziny uprawnia do skorzystania z 50% zniżki.* bilet na warsztaty w muzeum uprawnia do zwiedzania wystawy czasowej oraz wystaw stałych eksponowanych w obiekcie, w którym odbywały się warsztaty. Bilet do wykorzystania wyłącznie w dniu realizacji zajęć edukacyjnych.
Liczba uczestników: 15
Nie przyjmujemy telefonicznej rezerwacji miejsc.
Prowadząca: Agnieszka Mulawa, Pracownik Działu Przyrody

Listopadowe sobotnie pogotowie twórcze poświęcimy wilkom. Podczas części teoretycznej naszego spotkania, poszerzymy swoją wiedzę o tych wyjątkowych zwierzętach, poddamy analizie bajkę o Czerwonym Kapturku, nauczymy się rozpoznawać ich tropy i ślady jakie zostawiają w terenie. Przyjrzymy się ich zwyczajom, życiu rodzinnym oraz skupimy się na roli jaką odgrywają w naszych lasach. Rozwiejemy wszelkie wątpliwości, także zachęcamy do przygotowania sobie wcześniej nurtujących Was pytań. W części warsztatowej będziemy ozdabiać ekologiczne torby wielokrotnego użytku w wilcze motywy. Z taką torbą, każdy uczestnik będzie mógł chodzić po zakupy.

Zobacz inne aktualności

Sobotnie pogotowie twórcze - zajęcia dla dzieci: „Świąteczne podróże po Europie i twórcze spotkanie przy świątecznym stole”

Zapraszamy na grudniowe spotkanie z cyklu „Sobotnie pogotowie twórcze”, gdzie skupimy się na tradycjach bożonarodzeniowych w Europie. Podczas tego wydarzenia poznacie różne zwyczaje świąteczne, a także będziecie mieli okazję uczestniczyć w warsztatach twórczych, podczas których wspólnie wykonamy dekoracje świąteczne.

Zobacz

Warsztaty malarstwa akwarelowego:Piękna jest sztuka malowania! Detal

Zapraszamy młodzież i dorosłych do udziału w ostatnich warsztatach, podczas których poznajemy technikę malowania farbami wodnymi. Warsztaty polecamy wszystkim, którzy chcieliby podjąć własne próby artystyczne w tej dziedzinie malarstwa. Podczas zajęć będziemy się odnosić do twórczości Jana Cybisa (1897–1972), jednego z najważniejszych polskich artystów XX wieku, urodzonego we wsi Wróblin na Opolszczyźnie. Muzeum Śląska Opolskiego w Opolu posiada największą w Polsce kolekcję prac tego artysty, zbiór ten liczy obecnie 90 obrazów olejnych i ok. 850 prac na papierze.

Zobacz

Oprowadzanie tematyczne: „Między św. Mikołajem, a św. Łucją”

Z przyjemnością informujemy, że w ramach cyklu niedzielnych oprowadzań tematycznych w Muzeum, kolejne wydarzenie już 10.12.2013 r.! Zapraszamy Was na wyjątkowe spotkanie z historią dwóch postaci: Świętego Mikołaja i Świętej Łucji. Zapraszamy do wspólnego odkrywania tajemniczych zakamarków historii, które kształtują nasze spojrzenie na okres oczekiwania, nadziei i celebracji zbliżających się świąt. Czeka na Was niezapomniana opowieść i chwila refleksji.

Zobacz

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich - zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.